Lys og gjennomgående 3-roms leilighet i populære og attraktive Grefsen terrassehus. Leiligheten går over 2 plan med meget god planløsning. Det er heisadkomst til leilighetens etasjeplan med inngang i 8.etasje. Vestvendt beliggenhet med fantastiske utsikts- og solforhold. Stor terrasse med utgang fra stue i 7. etasje. Utsikt over store deler av Oslo, nærområdet, Holmenkollen og Maridalen/Nordmarka.
Inneholder:
8. etasje:
Leilighetens inngangsparti er i 8. etasje, med en lys entré. I entréen er det lagt fliser på gulv og det er godt med oppbevaringsplass i skyvedørsgarderobe med speilfronter. Fra 8. etasje går det trapp ned til oppholdsrommene i 7. etasje.
7. etasje:
Hall med praktisk skapoppbevaring i trappeavsatsen. Under trappen er det god plass til hjemmekontorløsning, eventuelt plassbygde hyllesystemer, hvis man trenger mer lagringsplass.
Lys stue med delvis åpen kjøkkenløsning. Stuen har plass til både sofagruppe og spisestuemøblement og er enkel å møblere. De store vindusflatene fra gulv til tak slipper inn mye naturlig lys i rommet. Fra stuen er det utgang til terrassen via skyvedør som ble byttet i 2012.
Vestvendt terrasse på ca 8 kvm med veldig gode solforhold, midtsommers er det sol fra ca. 16.00 - 23.00. Fra terrassen er det utsikt mot Oslofjorden og sentrum, Holmenkollen og innover i Maridalen. God plass til sittegruppe og grill.
Pent og tidløst kjøkken med lys, profilert innredning. Kjøkkenet ble pusset opp i 2010 og har godt med både skap- og benkeplass. Integrert koketopp, kjøleskap og komfyr, i tillegg til oppvaskmaskin. Kjøkkenet er delt fra stuen med en halvvegg, så du kan lage mat og prate med gjestene dine samtidig.
Moderne flislagt bad som ble pusset opp av fagfolk i 2012. Badet er utstyrt med svingbare dusjdører i glass, vegghengt klosett og godt med oppbevaringsplass i servantskap og høyskap. Det er gulvvarme og opplegg for vaskesøyle på badet.
Leiligheten har 2 gode soverom, begge vender ut mot blokkens tilnærmet bilfrie bakside. Hovedsoverommet har god plass til dobbeltseng med nattbord, i tillegg til godt med lagringsplass i innebygde garderobeskap.
Soverom 2 har også plass til seng og garderobe, i tillegg til arbeidspult.
Det medfølger en garasjeplass med vippeport, en bod i 1. etasje og en bod som deles med to naboer på leilighetens inngangsplan.
Sameiet er veldrevet med et godt tilbud til beboerne:
- Fortrinnsrett i barnehage i A-blokken
- Godt utstyrt treningsrom med liten gymsal
- Vaskeri/vaskerom
- Prepperom for ski
- Bilvaskeplasser med vannopplegg
- Sykkelbod og -reparasjonsplass
- Tennisbane
- Lekeplass
- Ballplass/skøytebane
- Sameiestue til leie for selskaper etc.
- Utleieleilighet som kan leies på døgnbasis av sameierne
- Sosiale grupper av variert art; vinklubb, kulturgruppe, yoga, trim etc.