Praktfull beliggenhet på en solrik høyde rett ved Bekkestua i parkmessige omgivelser! Bygningen er stor og flott med et imponerende og fredet hageanlegg!
Her har man alt! Omgitt av en vernet park gir dette bebyggelsen vakre grønne omgivelser. Samtidig er man innen kort gangavstand til Bekkestua med alt av offentlig kommunikasjon, forretninger og servicetilbud.
Seniorleilighetene ligger i øverste etasjer i samme bygg som Bekkestua Seniorsenter. Bærum Kommune har også base for hjemmehjelpstjenester og hjemmesykepleie i samme bygg.
Dette er en innflyttingsklar seniorleilighet for beboer på 65 år og eldre, og som sist ble innredet/renovert i 2014/2015. Her bor man i en vanlig selveierleilighet. Dette er ikke en omsorgsleilighet, eller leilighet med tilsyn. Man har krav på vanlige tilbud fra kommunen, som er behovsprøvd, men har man har fått tildelt et slikt tilbud om hjemmehjelp eller hjemmesykepleie, vel da er hjemmehjelpstjenesten eller hjemmesykepleien kun en heistur unna (de har base i samme bygg).
Som beboer kan man fritt benytte de tilbud som er i seniorsenteret. De er kjent for å lage god hjemmelaget mat som tilbys i kafeen mandag til fredag. Det serveres både lunsj og middag. I tillegg er det en rekke underholdningstilbud med konserter og foredrag. Det er også interessegrupper og spesialrom for håndarbeid og snekkerstue.
For de som i dag bor på Ringhøyden blir de sosiale tilbud, muligheter for å treffe andre i samme livsfase uten at man må planlegge eller reise, fremhevet som noe som gir økt livskvalitet.
Kun 5 min til Bekkestua sentrum som er knutepunkt for all offentlig kommunikasjon i Bærum. T-bane direkte til Oslo sentrum hvert kvarter, buss til alle steder i Bærum flere ganger i timen, inkl. Sandvika sentrum og Oslo sentrum samt Flybussen. Bekkestua sentrum inneholder alt man trenger av butikker og servicetilbud. Matvarebutikker, blomsterbutikker, vinmonopol, apotek, kafeer og restauranter, legesenter, tannlege og et mangfold av klesforretninger.