Eiendommen er på 37 464,3 kvm, og deler er pent opparbeidet med skjermende trær, åpent plenareal, frodige beplantninger, høyreist tuja, samt busker med rips, bringebær og solbær. Det er terrasse foran eneboligen/våningshuset, stort soldekk foran stabburet og nydelig utsikt mot Nordmarka, Brandbukampen, Synnfjell og Gaustatoppen. Gårdsveien er gruset, gårdsplassen er delvis asfaltert og det er enkel adkomst rett inn på tunet.
Det åpne plenarealet innbyr til ballspill, trampoline, lek og moro. Det er laget inngjerdinger, dressurbane på ca. ?20 x 40 meter og en stor ovalbane på ca. 200 meter i omkrets med delvis opplegg for nattbelysning. Eiendommen har også store naturlig enger som gir mulighet for beite til husdyr – eller de kan leies ut.
Det er verd å merke seg at eiendommen ikke er konsesjonsbelagt, har ei heller odel. Det er ikke boplikt, men jordloven tilsier at man ikke skal la det gro igjen. Driveplikten løses normalt ved at man leier bort jorda.
Vedrørende vern av bygningsmassen er deler av tre bygg som er bevaringsverdige med SEFRAK- registrering. Det er hovedbygget, sauefjøset og stabburet, ifølge matrikkelen.
Hovedbygg:
Her blir du ønsket velkommen inn et stort hovedbygg på hele 723 kvm! Hovedbygget går over 4 plan, og inneholder så mye som 21 soverom, samt 5 bad (hvorav 2 med wc) og 6 wc. Her har det tidligere blitt drevet et pleiehjem. Hele hovedbygget samt våningshuset har fått installert et brannalarm system fra Siemens i 2001, som kan varsle via telenettverket. Hovedbygget har også en stor spisestue hvor gjestene kan samles. Vinduene i rommet gjør at hovedstuen oppleves som lys og romslig. Hovedbygget disponerer også et stort og praktisk kjøkken hvor mat til mange gjester enkelt kan tilberedes. I tillegg finner vi også et stort vaskerom, teknisk rom og ekstra lager i kjelleren. Eier bor i første etasje.
Enebolig/våningshus: I tillegg til hovedbygget, medfølger det også et koselig våningshus på ca. 169 kvm med to innganger og hyggelige terrasser på tomten. Våningshuset går over 4 plan, og inneholder 5 soverom, hvorav ett benyttes som kontor. Boligen har et loft øverst for lagring, samt flere områder i kjelleren som egner seg for ytterligere oppbevaring. Badet ligger i andre etasje, og har varmekabler og flislagte overflater, speilskap, belysning, servant på skapmøblement og et tilhørende veggskap. Rommet har toalett, frittstående badekar og wc.
Stabbur:
Praktisk stabbur på ca. 27 kvm. Stabburet har innlagt strøm og disponerer en Gildesal øverst, og i 1.etasje er det flere rom, bl.a. stue, et rom som kan egne seg som kontor. Stabbur, fundamentert på steinpilarer, vegger i laft med panel, saltak med plater og innlagt strøm. Stabburet fremstår i dag som et meget hyggelig selskapslokale.
Stall: Flott og stor stall fra 2006 på ca. 182 kvm med plass til 14 hester, egen vaskespilt og høyloft i 2 etasje. Mur og trevegger, saltak med stein, støpt dekke, lys og strøm, bereder på 300 liter og vanningssystem i alle bokser. Stallen fremstår lys med vinduer i hver boks og gode lufteforhold. Her trives hestene! Dette er perfekt for utleie til hestefolk, og med både dressurbane og ovalbane blir det hele meget attraktivt.
Eldre driftsbygning: Gården har en eldre driftsbygning på ca. 185 kvm med 2 lukkede og 3 åpne stallplasser, som kan benyttes til isolat eller til gjestehester som er på besøk.
Også sælerom og et lagringsrom. Deler av yttervegger ?er nytt og det er delvis nytt tak. Flere vegger er rettet opp og takkonstruksjonen i nedre del er ny og forsterket i 2020.
Eldre sauefjøs bygning: Eldre laftet sauefjøs med hundegård delvis rundt. Sauefjøset har vært brukt til sauefjøs i en del av 1. etg. og til kaniner i den andre delen. Det har vært hønseri i 2. etg. men man må utføre rehabilitering av gulv i vestre del av 2. etg./tak i 1. etg
Drivhus: I tilknytning til stallen er det nylig bygget et drivhus på ca. 30 kvm med belysning, eldre vinduer og plastduk som taktekking – til glede for grønne fingre som ønsker å dyrke kortreist mat.
Uthus: Innredet uthus for gruppemøter på ca. 22 kvm, har innlagt strøm og vinduer med isolerglass. Uthuset har nyere tak og nyere fliser på gulvet.
Pumpehus/brønn: Eiendommen har privatvann fra egen brønn. Pumpehuset holder enkel standard, en elektrisk pumpe som var ny i 2018 i brønnen, sender vann via trykktank i pumpehus som forsyner hele eiendommen. Det er også trykktanker i hovedhus og enebolig.