Geitmyrsveien 7F
10 900 000 kr
95 m²
2 soverom
Komplett salgsoppgave

Med St. Hanshaugen park som nabo
Unik og romslig leil. fra 2002 med garasje, heis, peis og balkong på 11 kvm - Sentral beliggenhet - gangavstand til "alt"
Prisantydning
10 900 000 krAndel fellesgjeld
6 928 krOmkostninger
283 690 krTotalpris
11 190 618 kr
Pris
Bruksareal
98 m²BRA-I (internt bruksareal)
95 m²BRA-E (eksternt bruksareal)
3 m²TBA (terrasse-balkongareal)
11 m²
Areal
Etasje
2Byggeår
2002Soverom
2 soveromBad
2 badType
EierleilighetEierform
EierseksjonFasiliteter
Garasje/P-plass, Heis og Balkong/TerrasseFellesutgifter
4 604 krEnergimerke
Lysegrønn C
Nøkkelinfo
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadBeskrivelse
Kort om eiendommen
Velkommen til Geitmyrsveien 7F, en praktisk og romslig eierleilighet i hjertet av St. Hanshaugen.
Bygget ble ført opp i 2002 og har både heis og garasjeanlegg under bygget. Leiligheten ligger i byggets 2. etasje og har en fin planløsning med 2 fullverdige bad, vaskerom, separat spisekjøkken, 2 gode soverom og stor stue med peis og utgang til balkong. Godt med lagringsplass til det man ikke bruker hver dag i en kjellerbod og en loftsbod. Leiligheten har hatt samme eiere siden byggeår og er velholdt, men standard er fra 2002 og noe modernisering må påregnes.
Her bor man i et rolig og grønt nabolag, samtidig som bylivet ligger rett utenfor døren. I gatene rundt finner du et bredt utvalg av dagligvarebutikker, små nisjeforretninger, hyggelige kafeer og flotte St. Hanshaugen park.
Innhold og byggemåte
Innhold og byggemåte
Eiendommen
Geitmyrsveien 7F, 0171 OSLO
Kommunenummer 301, gårdsnummer 217, bruksnummer 164, seksjonsnummer 6, ideell andel 1/1
Innhold
Totalt bruksareal BRA: 98 kvm
BRA-i:
2. etasje 95 kvm: Entré, to bad, vaskerom, to soverom, stue og kjøkken.
BRA-e:
Underetasje 3 kvm: Bod.
Åpent areal:
2. etasje 11 kvm: Balkong.
Boligen disponerer 2 boder. En kjellerbod på ca. 3 kvm og en loftsbod med et gulvareal på ca. 9 kvm. Grunnet lav takhøyde i loftsbod er ingen deler av arealet måleverdig som bruksareal. Kjellerboden er tinglyst som tilleggsdel til seksjonen, i likhet med garasjeplassen. Loftsboden er ikke tinglyst som tilleggsdel og er en del av sameiets fellesarealer. Sameiet kan på et senere tidspunkt vedta at fellesarealene skal brukes til annet enn hva det brukes til i dag.
Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport med befaringsdato 18.02.2026 utført av Anticimex v/Henrik Landberg.
Byggemåte
Selger har fått utarbeidet en tilstandsrapport, dvs. en teknisk gjennomgang av boligen hvor eventuelle avvik, risiko for kjøper og prisoverslag for hva som bør gjøres av oppgradering, er skissert. Se særskilt TGIU (tilstandsgrad ikke undersøkt), samt TG2 og TG3 som viser hva som er boligens normale slitasje, alder og type, hva som er avvik fra dette og hva som bør/må utbedres. Rapporten og selgers egenerklæring er en del av salgsoppgaven og må leses nøye før bud inngis. Kjøper overtar ansvaret for de opplysninger som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.
Boligblokk oppført i 2002. Bygningen er iht. tilstandsrapporten oppført med grunnmur og bærende konstruksjoner i hovedsak av betong. Bygget er oppført med støpt gulv mot grunn. Yttervegger i hovedsak av tegl-/murverk. Utvendige fasader av murpuss. Etasjeskillere av betong. Valmtak i trekonstruksjoner. Yttertak er belagt med takstein. Boligen har entrédør med brannklasse B30 og lydklasse db35. Balkongdør med karm/ramme av tre (fra
byggeår). Vinduer med karmer/ramme av tre (fra byggeår). Oppvarming av boligen skjer i hovedsak ved bruk av panelovner (elektrisk oppvarming) og gulvvarme på bad. Les for øvrig mer om byggemåte og den tekniske tilstanden i rapporten.
Det gjøres spesielt oppmerksom på at det er gitt TG 3 på bad 2 grunnet slukets plassering, sluket er isolert inne i dusjsonen og eventuelt bruks- og lekkasjevann som oppstår utenfor dusjsonen vil ikke ledes til sluk.
Det er gitt TG2 på følgende:
- På begge badene har har mykfuger på vegger og gulv stedvis løsnet fra underlag. Det observeres tegn til riss i enkelte vegg- og gulvfliser. Tettesjikt/membran har en alder som tilsier at fremtidig funksjon er usikker.
- På vaskerommet er gulvbelegget preget av alder, i tillegg er det usikker om det er benyttet membran på veggflatene.
- I fordelerskap er det ikke etablert sprutsikring/deksel, dette kan medføre at omsluttende veggkonstruksjoner kan bli utsatt for vann hvis det oppstår lekkasje.
- Innvendig stakeluke er ikke påvist.
- Varmtvannsberederens alder gjør at fremtidig funksjon er usikker.
- Mekanisk ventilasjonsanlegg og tilknyttet utstyr har en alder som tilsier at fremtidig funksjon er usikker.
- Veggflater ellers i boligen har enkelte skader av kosmetisk karakter.
- Dørbladet på kjøkkenet kommer i kontakt med karmen så døren ikke kan åpnes/lukkes helt.
- Sotluke har ingen underliggende eller sideliggende ubrennbar plate.
- Enkelte vinduer viser begynnende tegn til slitasje på overflatebehandling. Dørbladet på ytterdør har kontakt med dørterskel.
- Rekkverk på balkong viser tegn til slitasje og begynnende fuktskader.
Det er gitt TGIU (tilstandsgrad ikke undersøkt) på følgende:
- På bad 1 er det ikke mulig å inspisere fallforhold i sluksonen på grunn av plassering av badekar. Det er ikke mulig å gjennomføre hulltaking på grunn av baderommets utforming.
- Det er ikke mulig å kontrollere om byggets ytterkledning har tilstrekkelig lufte- og drensspalte, ettersom det aktuelle inspeksjonsområdet er skjult av andre bygningsdeler. Det er heller ikke mulig å kontrollere om ytterkledningen er sikret mot inntrekk av gnagere.
- Fundamentene på balkongen var ikke tilgjengelig for undersøkelser, siden de kun er synlige fra andre boenheter.
Det mangler samsvarserklæring for deler av det elektriske anlegget. En samsvarserklæring skal blant annet dokumentere hvem som har utført arbeidet, hva som er gjort, og bekrefte at arbeidet er utført i henhold til gjeldende sikkerhetskrav.
Se supplerende tekst i tilstandsrapporten om bygningsdelene som har fått TG3, TG2 og TGIU. Kjøper overtar ansvar og risiko for dette.
Standard
Velkommen til Geitmyrsveien 7F, en praktisk og romslig eierleilighet i hjertet av St. Hanshaugen. Bygget ble ført opp i 2002 og har både heis og garasjeanlegg under bygget. Det er lagt varmekabler i garasjeinnkjøring og inngangsområdet til blokken, dette holdes isfritt hele vinteren. Leiligheten ligger i byggets 2. etasje og har en velfungerende planløsning med 2 fullverdige bad, vaskerom, separat spisekjøkken, 2 gode soverom og stor stue med peis og utgang til balkong. Godt med lagringsplass til det man ikke bruker hver dag i en kjellerbod og en loftsbod. Leiligheten har hatt samme eiere siden byggeår og er velholdt, men standard er fra 2002 og noe modernisering må påregnes.
Sameiet har en meget sentral beliggenhet, midt på St. Hanshaugen. Det er gangavstand til det aller meste man trenger i hverdagen, både kjede- og mindre nisjebutikker, spisesteder, kollektiv transport og park rett over gaten. Det er også kort vei til Oslo sentrum. Bygget ble oppført i 2002 og holder en moderne standard med både garasjeplass og heis i bygget.
Romslig stue med peis som gir god varme på kalde vinterdager. Det er god plass til stor sofagruppe i tillegg til spisebord ved inngang til kjøkken. Rommet har store vindusflater på to sider som gir godt med dagslys. Fra stuen er det utgang til balkong på ca 11 kvm, med god plass til møbelgruppe og elektrisk-/gassgrill. Balkongen er overbygget, her kan man nyte lange sommerkvelder selv om det kommer en liten skur.
Separat spisekjøkken med fin plass til frokostbord ved kjøkkenvinduene. Kjøkkeninnredningen har hvite slette fronter, ett skap med vitrinefront i mørkt glass og fliser mellom benkeplate og overskap. Det er godt med både skap- og benkeplass, med mulighet for å lage et enda større kjøkken ved oppussing. Alle hvitevarer medfølger boligen. Det er mulig å flytte kjøkkenet ut i stuen, vegg i vegg med vaskerommet. Da vil man kunne etablere ett tredje soverom i leiligheten.
Leiligheten har to fullverdige bad, i tillegg til vaskerom. Bad 1 har god størrelse med badekar, gulvstående WC og godt med lagringsplass i servantskap med speil og overlys, samt veggskap. Det er lagt grå gulvfliser og hvite fliser på vegg. Badet har gulvvarme.
Bad 2 er også flislagt med grå gulvfliser og hvite veggfliser. Badet har enkel servant med speil med overlys, gulvstående WC og dusj med glassdører. Badet har gulvvarme.
Praktisk vaskerom/teknisk rom. Vaskerommet har utslagsvask og opplegg for vaskesøyle. Her er også varmtvannsbereder og enheten for sentralstøvsugeren plassert. Over utslagsvasken er det godt med veggplass til hyller.
Leiligheten har to gode soverom. Hovedsoverommet er romslig, med mye oppbevaringsplass i stort garderobeskap som går langs med hele den ene veggen i rommet.
Stor entré/gang med garderobeskap. I tillegg er det godt med veggplass til hyller og klesoppheng.
Leiligheten disponerer to boder, en kjellerbod på ca. 3 kvm og en loftsbod med gulvareal på ca. 9 kvm. På grunn av lav takhøyde er ikke arealet i loftsboden måleverdig. I tillegg har sameiet fellesbod for oppbevaring av bildekk og sykler.
Det medfølger en garasjeplass i felles anlegg under bygget med heisadkomst til leilighetsplan fra garasjeplan. Det er varmekabler i garasjeinnkjøring, så denne holdes isfri på vinterstid.
Løsøre og tilbehør
Vi viser til liste fra Norges Eiendomsmeglerforbund som gjelder fra 01.01.2020 angående løsøre og tilbehør.
Alle hvitevarer og vaskemaskin/tørketrommel medfølger leiligheten.
Det gjøres oppmerksom på at hvitevarene er kjøpt for flere år siden, og kjøper må forvente slitasje som følge av alder og normal bruk.
Vegglamper ved spisestue medfølger ikke leiligheten.
Oppvarming
Elektrisk oppvarming med panelovner og gulvvarme på badene. Lukket peis i stue.
Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning, følger dette heller ikke med.
Ferdigattest/brukstillatelse
Det foreligger ferdigattest på blokk/bygård/terrassehus, datert 04.07.2003. Denne kan fås ved henvendelse til megler.
På originale byggetegninger er vaskerommet inntegnet som en bod. Bygging av vaskerom ble utført av utbygger den gangen bygget var nytt og har vært sånn siden byggeår. Kjøkkenet ble også noe utvidet i forhold til byggetegningene og peisen er flyttet veggen mot vaskerom til veggen ved kjøkken.
Tinglyste heftelser og rettigheter
Utover andel fellesgjeld overdras leiligheten fri for pengeheftelser.
Sameiet har legalpant for krav mot sameieren som følger av sameieforholdet iht. eierseksjonsloven § 31. Pantet er begrenset oppad til 2G, (G = folketrygdens grunnbeløp).
Det er kun tinglyst seksjoneringsbegjæring (dagboknummer 83986, tinglyst 20.12.2002), det er ingen tinglyste servitutter på eiendommen.
Eventuell adgang til utleie
Leiligheten kan leies ut såfremt leiligheten har forsvarlige radonverdier. Leietaker må følge sameiets vedtekter og ordensregler på lik linje som eier. Det foreligger en rapport på måling av radon datert 13.05.2009. Denne viser målte verdier mellom 20-40 Bq/m3 som er langt under tiltaksgrenser.
Diverse
Eiendommen inngår i et dødsbo hvor arvingene er selgere. Arvingene har ikke bebodd eiendommen og kjennskapen til eiendommens tilstand kan være mangelfull. Kjøper må derfor kunne påregne at det kan være flere feil og mangler som normalt oppdages ved bruk av boligen, men som selger av dødsbo ikke har mulighet å vite.
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet
Velkommen til Geitmyrsveien 7F, en romslig og sentral leilighet med heis, garasje og balkong. Leiligheten ligger midt på St. Hanshaugen, et av Oslos mest ettertraktede og levende boligområder. Her bor man i et rolig og grønt nabolag, samtidig som bylivet ligger rett utenfor døren. I gatene rundt finner du et bredt utvalg av dagligvarebutikker, små nisjeforretninger og hyggelige kafeer. Joker ligger bare et lite minutt unna, og i nærområdet finnes også større alternativer som Rema 1000, Coop og Meny. Ullevålsveien og Waldemar Thranes gate byr i tillegg på bakerier, spesialbutikker og lokale håndverksutsalg.
St. Hanshaugen er kjent for sitt rike utvalg av spisesteder, og innen kort gangavstand fra leiligheten finner du populære restauranter som Smalhans, Albertine Spiseri og Grotto Bistro. Området har også et godt utvalg av kaffebarer, gastropuber og hyggelige nabolagssteder som Heim og The Little Wolf, noe som gjør det enkelt å finne både en god middag og et uformelt sted å møtes.
St. Hanshaugen park, en av byens mest klassiske og stemningsfulle parker, ligger rett over gaten. Her kan du gå turer, trene i Tufteparken, nyte utsikten over byen eller ta en kaffe i sommersolen. I tillegg ligger mindre grøntområder som Knud Knudsens plass rett i nærheten, og både Frognerparken og Grünerløkka er innen behagelig sykkelavstand.
Kollektivtilbudet er svært godt. Bussforbindelser i Ullevålsveien og Colletts gate tar deg raskt til sentrum, Majorstuen, Nydalen og Grünerløkka, og trikken på Bislett og i Pilestredet ligger bare noen minutters gange unna. For syklister er avstanden til sentrum kort, og bysykkelstativer finnes i umiddelbar nærhet.
Området har også et bredt tilbud av skoler og utdanningsinstitusjoner. Steinerskolen og St. Sunniva skole ligger i gangavstand, og det er kort vei til både OsloMet, Høyskolen Kristiania og Universitetet i Oslo via gode kollektivforbindelser. Dette gjør beliggenheten attraktiv både for studenter, barnefamilier og alle som ønsker å bo sentralt med gode fasiliteter rundt seg.
Adkomst
Det vil bli skiltet med Krogsveen visningsskilt ved fellesvisninger.
Barnehager, skoler og fritid
Leiligheten sokner til Ila skole og Fagerborg skole. Det er flere barnehager i området, Pioner barnehage ligger bare noen meter opp i gaten, og Melkeveien barnehage i Schwensens gate er et annet nærliggende alternativ. I Pilestredet Park finner du både Katta barnehage og Doktor Brandts barnehage. Det finnes også flere mindre familiebarnehager i området, blant annet i Dalsbergstien og Colletts gate.
Informasjon om tilhørende skolekretser er hentet fra Prognosesenteret som dataleverandør, og tilhørigheten kan årlig endres av kommunen. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen/bydelsadministrasjonen for oppdatert informasjon.
Beskrivelse av tomt
Eiertomt på 916 kvm som tilhører sameiet. Tomten er fellesareal og pent opparbeidet med plenareal og diverse beplanting.
Parkering
Det medfølger en garasjeplass i felles anlegg under bygget, plassen er merket med nr. 6. Det er mulig å etablere ladepunkt på plassen for egen regning, styret kan formidle kontakt med de som tidligere har foretatt installasjoner. Det er varmekabler i garasjenedkjøringen.
Garasjeplassen er tinglyst som tilleggsdel til seksjonen.
Garasjeplassen kan leies ut i hht. §2 i vedtektene, andre sameiere har fortrinnsrett til å leie. Dersom plassen leies ut til ekstern leietaker, skal de kun ha tilgang til garasjen via kjøreport.
Vei, vann og avløp
Eiendommen har adkomst via kommunal vei, med privat innkjøring til garasjeanlegg med vedlikeholdsansvar for sameiet.
Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger.
Sameiet er ansvarlig for private stikkledninger til bygningen.
Regulerings-og arealplaner
Eiendommen er regulert til boligformål i henhold til reguleringsplan S-2255 datert 28.07.1977 med tilhørende reguleringsbestemmelser S-2937 datert 01.10.1987.
I Geitmyrsveien 7E er det gitt igangsettingstillatelse til ombygging og bruksendring fra Gamle Aker meningshus til boliger. Se saksnummer 2025/15453 på Plan- og bygningsetatens hjemmesider for mer informasjon.
Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.
Økonomi
Økonomi
Boligens kostnader
Fellesutgiftene er kr 4 604,- pr. mnd. og inkluderer: garasje, kommunale avgifter, forretningsførsel, byggforsikring, .
Fellesutgiftene justeres normalt en til to ganger årlig i forhold til sameiets faktiske utgifter og ble sist justert opp med 5% fra 01.02.2026.
Fordeling av felleskostnader:
Felleskostnader: kr. 4.549,-
Parkering: kr. 55,-
Boligen selges via arvinger som ikke har oversikt over strømforbruk. Det er ikke tegnet NorgesPris.
Boligen er tilknyttet Telenor som leverandør av tv med en grunnpakke inkludert i fellesutgiftene. Tv2 play Basis vil fra 1 mai være inkludert i grunnpakken. Det er mulig å legge til flere tjenester og bredbånd/internett mot et tillegg i pris.
Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk. Kjøper må selv tegne innboforsikring.
Formuesverdi
Ved hjelp av skatteetatens boligkalkulator er boligens formuesverdi beregnet til kr 2 447 216,- for fjoråret når boligen benyttes som primærbolig.
Formuesverdien er en gitt prosent av den beregnede markedsverdien. Beregnet markedsverdi er basert på Statistisk sentralbyrå (SSB) sine opplysninger om omsatte boliger. I beregningen tas det hensyn til boligens beliggenhet, areal, byggeår og boligtype.
Det er eier av boligen som fastsetter formuesverdien, jf. skatteforvaltningsloven § 9-1 første ledd, men skattemyndighetene kan kontrollere at verdien er satt riktig.
Formuesverdi skal ikke overstige:
Primærbolig: 25 % av beregnet eller dokumentert markedsverdi opp til kr. 10 000 000, og deretter 70 % av den overskytende markedsverdi.
Sekundærbolig: 100 % av beregnet eller dokumentert markedsverdi.
Formuesverdier som overstiger disse grensene, kan kreves nedjustert av eier.
Fra 2026 har Stortinget vedtatt en oppdatert modell for beregning av formuesverdi for primærbolig, så avvik kan forekomme.
For mer informasjon se skatteetaten.no
Eiendomsskatt
Eiendomsskatten utgjør kr 2 660,- for 2026.
Opplysninger om fellesgjeld
Andel formue er kr 41 002,- pr. 31.12.2025
Andel fellesgjeld er kr 6 928,- pr. 31.12.2025
Andel fellesgjeld er iflg. forretningsfører kortsiktig leverandørgjeld og det er ikke felles lån i sameiet.
Omkostninger
10 900 000,00 Prisantydning
6 928,00 Andel av fellesgjeld
--------------------------------------------------------
10 906 928,00 Pris inkl. fellesgjeld
Omkostninger
272 650,00 Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
9 950,00 Gjensidige Boligkjøperpakke (valgfri)
545,00 Tinglysing panterettsdokument
545,00 Tinglysing skjøte
--------------------------------------------------------
283 690,00 Omkostninger totalt
--------------------------------------------------------
11 190 618,00 Totalpris inkl. omkostninger
--------------------------------------------------------
Betalingsbetingelser
Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.
Annen viktig informasjon
Annen viktig informasjon
Eier
Heidi Pran og Laila Pran
Informasjon om sameiet
Eiendommen er seksjonert, og leiligheten er tilknyttet Eierseksjonssameiet Geitmyrsveien 7F, med sameiebrøk 95/1550.
Sameiet består av 15 seksjoner.
Forretningsfører er Solibo AS, e-post: meglerkontakt@solibo.no
Dugnad må påregnes.
Det er tillatt å holde dyr som hund og katt, dyr skal ikke være til sjenanse for øvrige beboere.
Grilling på balkongen er tillatt med gass-/elektrisk grill, så lenge det ikke er til sjenanse.
Sameiet har leid inn en student som utfører vaktmestertjenester som noe snømåking, vanning av uteområdet og raking av løv.
Heisen i bygget kontrolleres 4 ganger i året og og det er årlige brannkontroller.
Foretatt påkostninger de senere år:
- Byttet en større del på heis. Dette er en pågående sak med forsikringsselskapet med mulig tilbakebetaling til sameiet.
- Rensing av rør, ventilasjon og pipeløp.
- El-kontroll i fellesområder og inspeksjon i alle leiligheter.
- Reparasjon av vannlekkasje fra taket.
- Nytt callinganlegg med åpning av dører fra inngangsparti og dør mellom garasje/heis med brikke eller app. Hoveddør kan åpnes med nøkkel.
- Spyling av alle terrasser/verandaer utvendig.
- Åpnet gulvdekke på alle terrasser/verandaer og fjernet løv/annet som hadde samlet seg under gulvet.
Planlagte påkostninger:
I henhold til mail fra styret datert 18.03.2026, er det ikke planlagt vedlikehold som krever større økninger i felleskostnader, men sameiet må holde tritt med generelle kostnadsøkninger og har derfor hatt tre mindre økninger de siste to årene. Til sommeren skal vanningsutstyr ute ved inngangspartiet og til plenene foran bygget oppgraderes, det er holdt av penger til dette i årets budsjett. Det vil bli plantet ny hekk mot nabo i sørvest, dette skal firmaet som restaurerer nabobygget dekke.
Det ble for en del år siden utarbeidet en vedlikeholdsplan for sameiet, som stort sett er fulgt. Arbeidene har alltid vært planlagt og det har vært holdt av penger i budsjettet. Det foreligger et sameievedtak om at det til en hver tid skal stå kr 400 000,- til kr 500 000,- på konto, i tilfelle utforutsette hendelser.
Vi gjør videre oppmerksom på at det iht. eierseksjonsloven ikke er anledning å erverve mer enn 2 seksjoner i sameiet, her teller også eierskap via. firma, nærstående og familie. Kjøper har risikoen for at overskjøting på denne bakgrunn kan nektes av Statens Kartverk. I så fall vil kjøper uansett være forpliktet til å gjennomføre handelen, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.
Konferer med megler for mer informasjon.
Dokumenter for sameiet og kopi av seksjonsbegjæringen kan fås ved henvendelse til megler.
Overtakelse
Etter nærmere avtale. Interessenter bes oppgi ønsket overtagelse i budskjema.
Boligselgerforsikring
Selger har i forbindelse med salget tegnet Boligselgerforsikring levert av Gjensidige. Boligselgerforsikring dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr 14 millioner. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som hen mener utgjør en mangel ved eiendommen, vil Gjensidige behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.
Vedlagt salgsoppgaven følger selgers egenerklæringsskjema og tilstandsrapport. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis. Egenerklæringen er fylt ut av arvingene iht deres kjennskap om eiendommen. Da de ikke har bebodd eiendommen kan kjennskapen være mangelfull.
Boligkjøperforsikring
Innen kontraktsmøtet må kjøper ta stilling til om det ønskes å bestille Boligkjøperpakken gjennom Gjensidige. I denne gunstige pakken er boligen ferdig forsikret og inkluderer rettshjelpsforsikring, også kalt Boligkjøperforsikring. Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse. Forsikringsselskapet behandler i så fall ethvert mangelskrav kjøper måtte ha overfor selger.
Boligkjøperpakken inkluderer bygningsforsikring for hus og hytte, innboforsikring, flytteforsikring og dobbel rentedekning - i situasjoner hvor kjøper ikke får solgt nåværende primærbolig.
Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken da kostnaden det første året legges til kjøpesummen for boligen. Det gjøres oppmerksom på Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
Produktark for Boligkjøperpakken ligger vedlagt i salgsoppgaven.
Dersom ikke boligkjøperpakke ønskes kan kun rettshjelpsforsikring, også kalt boligkjøperforsikring, tegnes særskilt via megler. Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres gjennom Gjensidige. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon.
Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan ikke tegne boligkjøperpakke eller rettshjelpsforsikring.
Budgivning
Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.
Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.
Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.
Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.
Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.
Hvitvaskingsreglene
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles.
Personopplysningsloven
I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.
Lovanvendelse
Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor.
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er»- forbehold overfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker.
Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.
Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd, dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.
Ikke-forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.
Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.
Meglers vederlag
Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Vederlag: 0,70 % av salgssummen inkl. eventuell fellesgjeld. Minimumsprovisjon er kr 60 000,00
Vederlag:
Kontroll av hjemmel og heftelser kr 3 900,-
Markedsføringspakke kr 30 900,-
Oppgjør kr 8 900,-
Tilrettelegging kr 19 900,-
Visninger pr stk / Overtagelse kr 4 500,-
Utlegg:
Eierskiftegebyr forretningsfører - Solibo kr 6 725,-
Innhenting av informasjon forretningsfører kr 5 250,-
Innhenting av offentlig opplysninger Oslo kommunale avgifter kr 265,-
Tinglysing sikring kr 545,-
Andre utgifter:
Tilstandsrapport leilighet kr 9 950,-
Boligselgerforsikring - makspris oppnås kr 40 000,-
Foto kr 5 500,-
Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• I forbindelse med forberedelse av salget, innhenter vi informasjon om eiendommen hovedsakelig fra vår samarbeidspartner Amibita.
• Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring
• Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
• BN bank tilbyr finansieringsløsninger
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
• Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i Bomega AS som tilbyr den digitale annonseringsplattformen Hjem.
Opplysninger om oppdraget
Oppdragsnummer 41-0003/26
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Grefsen
Grefsenveien 105, 0492, OSLO
950 007 613
Oppdragets KR-kode KR41.263
Dato
Sist oppdatert: 31. mars 2026 kl. 13:14
Dokumenter
Dokumenter
PDF – 985 KB
PDF – 4 MB
PDF – 165 KB
PDF – 11 MB
PDF – 312 KB
PDF – 29 KB
PDF – 127 KB
PDF – 392 KB
Område
Legg til steder som er viktige for deg
Visning
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadVil du varsles om lignende boliger?
Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!


