Tjuvholmen Parkeringshus - Tjuvholmen allé 21, Plass 2711
1 300 000 kr
15 m²
Komplett salgsoppgave

Tjuvholmen Parkering
Bruksrett til parkeringsplass 27-11 i 2.uetg/P4 i Tjuvholmen Parkering
Prisantydning
1 300 000 krOmkostninger
34 840 krTotalpris
1 334 840 kr
Pris
Bruksareal
15 m²BRA-I (internt bruksareal)
15 m²
Areal
Byggeår
2012Type
GarasjeplassEierform
EierseksjonFasiliteter
Garasje/P-plassFellesutgifter
710 kr
Nøkkelinfo
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadBeskrivelse
Kort om eiendommen
Øyriket Tjuvholmen består av tre holmer og ligger mindre enn 5 minutters gange fra Rådhuset. Tjuvholmen allé 21 ligger midt på den ytterste delen av Tjuvholmen med umiddelbar nærhet til sjøen, mellom Astrup Fearnley Museet på den ene siden og The Thief på andre siden. Inngangen til Tjuvholmen allé 21 er rett bak Tjuvtitten, utsiktstårnet på Tjuvholmen. Garasjen ligger i byggets kjeller og er oppvarmet. Innkjøring til Tjuvholmen P-hus og garasjeanlegget fra Filipstad brygge 2. Kjøper mottar adgangsbrikke til porten inn i det private anlegget.
Garasjeplassen som nå selges har plass 27-11 i 2.underetasje i P4. Garasjeplassen har ladeboks for el-bil. Kort vei fra heis til p-plass. Fri kjørehøyde i garasjeanlegget er ca. 2,10m, det kan likevel forekomme rør eller innkassinger lavere enn dette.
Innhold og byggemåte
Innhold og byggemåte
Eiendommen
Tjuvholmen Parkeringshus - Tjuvholmen allé 21, Plass 2711, 0252 OSLO
Kommunenummer 301, gårdsnummer 510, bruksnummer 8, seksjonsnummer 182
Standard
Garasjeplass 27-11 i P4 under Tjuvholmen alle 21 er nå til salgs!
Garasjeplassen er tilknyttet sameie Tjuvholmen 510-8. Sameiet består av to p-plan som ligger over hverandre, P2 med 110 seksjoner og P4 med 112 seksjoner, totalt 222 seksjoner. 14 seksjoner benyttes i dag som lager/bod og Tjuvholmen Parkering AS eier 86 seksjonerte p-plasser i sameiet.
Garasjeplassen ligger under Tjuvholmen allé 21 og kjøper av garasjeplassen må være seksjonseier i Sameiet Tjuvholmen 21,23,25. Det følger av sameiets vedtekter at garasjeplassen er tilknyttet en boligseksjon hvor seksjonseiere kan selge garasjeplassen med boligseksjonen eller til andre i det boligsameiet man tilhører og ingen andre.
Tjuvholmen Parkering AS har kiltgjenkjenning som adgangskontroll i parkeringsanleggene på Tjuvholmen. Tjenesten leveres av Onepark som drifter løsningen på systemet Autopay. Inngangen til Tjuvholmen allé 21 er rett bak Tjuvtitten, utsiktstårnet på Tjuvholmen. Kjøper mottar chip med kode som tar en ned i anlegget via heis.
Tinglyste heftelser og rettigheter
Garasjeplassen overdras fri for pengeheftelser.
Eiendommen har tinglyst rett til kjøreatkomst over gnr. 510 bnr. 1 og bnr. 7 i Oslo. Herav følger også plikt til å dekke forholdsmessig andel av kostnader til drift og vedlikehold av atkomstarealene på annen eiendom, herunder plikt til å dekke andel av kostnader til reparasjoner, fornyelser m.v.
Sameiet har legalpant for krav mot sameieren som følger av sameieforholdet iht. eierseksjonsloven § 31. Pantet er begrenset oppad til 2G, (G = folketrygdens grunnbeløp).
Servituttene vil følge eiendommen. Kjøpers bank vil få prioritet etter ovennevnte heftelser og servitutter.
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet
P-plass i lukket anlegg sentralt på Tjuvholmen. Garasjeplassen har bod i bakkant. Nedkjøring inn Tjuvholmen P-hus. Enkel adkomst for både de som bor og arbeider i området.
Økonomi
Økonomi
Boligens kostnader
Felleskostnader og tillegg for bod.
Fordeling av felleskostnader:
Felleskostnader: 645,-
Tillegg for bod: 65,-
Felleskostnadene betales kvartalsvis med 2.130,- og ble sist øket med 4% fra 01.01.2025. Seksjonseiere med eksisterende strøm- og ladeuttak blir fakturert kr 250,- pr mnd.
Omkostninger
1 300 000,00 Prisantydning
Omkostninger
32 500,00 Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
1 250,00 Eierskiftegebyr parkeringsseksjon
545,00 Tinglysing garasje
545,00 Tinglysing panterettsdokument
--------------------------------------------------------
34 840,00 Omkostninger totalt
--------------------------------------------------------
1 334 840,00 Totalpris inkl. omkostninger
--------------------------------------------------------
Betalingsbetingelser
Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.
Annen viktig informasjon
Annen viktig informasjon
Eier
John Edward Wu
Informasjon om sameiet
Eiendommen er seksjonert, og garasjeplassen er tilknyttet sameie Tjuvholmen 510-8
Sameiet består av to p-plan som ligger over hverandre, P2 med 110 seksjoner og P4 med 112 seksjoner, totalt 222 seksjoner. 14 seksjoner benyttes i dag som lager/bod og Tjuvholmen Parkering AS eier 86 seksjonerte p-plasser i sameiet.
Forretningsfører er BORI BBL.
Wattif er leverandør av ladeanlegget.
Kjørebaner vaskes 1 gang i måneden i perioden oktober-mars, i desember/*januar vaskes også p-plassene hvis bilder blir flyttet.
Tjuvholmen Parkering AS innførte skiltgjenkjenning i 2021 som adgangskontroll i parkeringsanleggene på Tjuvholmen. Tjenesten leveres av Onepark som drifter løsningen på systemet Autopay.
Sameiet har ingen lån.
Sameiets eiendommer har nærlingslivsforsikring gjennom Gjensidige Forsikring ASA med polise 90112501.
Foretatte påkostninger:
2024: Kjøreporten i plan 4 ble byttet til en ny port i 2024.
2024: Det ble lagt nytt dekke i hele parkeringssameiet og vegger ble malt. Fartsdumper i felles kjørebane ble etablert.
Iht. sameiets vedtekter må kjøper godkjennes av styret som ny sameier. Det er kjøpers ansvar at styregodkjenning blir gitt, men styret kan ikke nekte godkjenning uten saklig grunn.
Vi gjør videre oppmerksom på at det iht. eierseksjonsloven ikke er anledning å erverve mer enn 2 seksjoner i sameiet, her teller også eierskap via. firma, nærstående og familie. Kjøper har risikoen for at overskjøting på denne bakgrunn kan nektes av Statens Kartverk. I så fall vil kjøper uansett være forpliktet til å gjennomføre handelen, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.
Konferer med megler for mer informasjon.
I tillegg følger det av sameiets vedtekter at garasjeplassen er tilknyttet en boligseksjon hvor seksjonseiere kan selge garasjeplassen med boligseksjonen eller til andre i det boligsameiet man tilhører - ingen andre.
Dokumenter for sameiet kan fås ved henvendelse til megler.
Overtakelse
Garasjeplassen er ledig omgående. Overdragelse av seksjoner krever styrets samtykke.
Boligselgerforsikring
Det gjøres oppmerksom på at Selger ikke har tegnet boligselgerforsikring som dekker selgers ansvar etter avhendingsloven. Eventuelle reklamasjoner må rettes direkte til selger.
Budgivning
Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.
Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.
Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.
Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.
Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.
Hvitvaskingsreglene
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles.
Personopplysningsloven
I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.
Lovanvendelse
Eiendommen selges som den er ved kjøpers besiktigelse eller på tidspunkt for aksept av kjøpers bud, dersom kjøper ikke besiktiger eiendommen. Eiendommen selges som den er jfr avhendingslovens paragraf 3-9, dog slik at forhold dekket av avhendingslovens § 3-9, andre punktum ikke kan utgjøre en mangel.
Avhendingslovens § 3-9 fravikes videre slik at kjøper ikke kan gjøre gjeldende som mangel forhold etter avhendingslovens § 3-8 (1), andre setning hvor opplysningene er gitt av andre enn selger. § 3-9 fravikes videre slik at forsømte opplysninger fra selgers side bare skal ansees som mangel dersom disse er vesentlige for kjøper og er dokumentert kjent av selger.
Avhendingslovens § 4-19, andre ledd fravikes slik at reklamasjon senest kan skje 1 år etter overtagelse av eiendommen.
Kjøper er oppfordret til selv å befare/undersøke eiendommen og forhold knyttet til denne, eventuelt ved bruk av dertil egnede fagpersoner. Kjøper kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han måtte kjenne til ved signering av kjøpekontrakten.
Meglers vederlag
Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til: Fastpris: 30 000,-
Vederlag:
Kontroll av hjemmel og heftelser garasjeplass kr 2 500,00
Markedsføringspakke finn, hjem og krogsveen kr 23 700,00
Oppgjør kr 8 900,00
Tilrettelegging kr 19 900,00
Visninger pr stk / Overtagelse kr 1 000,00
Utlegg:
Innhenting av informasjon forretningsfører BORI Meglerbrev kr 1 875,00
Tinglysing sikring kr 545,00
Andre utgifter:
Foto fasade, nedkjøring og garasjeplass kr 2 900,00
Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• I forbindelse med forberedelse av salget, innhenter vi informasjon om eiendommen hovedsakelig fra vår samarbeidspartner Amibita.
• Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring
• Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
• BN bank tilbyr finansieringsløsninger
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
• Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i Bomega AS som tilbyr den digitale annonseringsplattformen Hjem.
Opplysninger om oppdraget
Oppdragsnummer 40-0003/26
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Majorstuen og Oslo Vest
Hegdehaugsveien 31, 0352, OSLO
950 007 613
Oppdragets KR-kode KR40.263
Dato
Sist oppdatert: 19. januar 2026 kl. 16:22
Dokumenter
Dokumenter
PDF – 312 KB
PDF – 29 KB
PDF – 127 KB
PDF – 392 KB
Visning
Kontakt megler på 926 98 800 for avtale om å se garasjeplassen.
Lurer du på noe?
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadVil du varsles om lignende boliger?
Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!

