Komplett salgsoppgave

Likollen 59

6 980 000 kr
275 m²
3 soverom
Velkommen til Likollen 59 en nydelig beliggende og svært romslig enebolig i veletablert og særdeles barnevennelig område
Velkommen til Likollen 59 en nydelig beliggende og svært romslig enebolig i veletablert og særdeles barnevennelig område
Kart
Redesign på Hjem.no
Del
Tom Edvardsen
Presenteres av
Tom Edvardsen
Hagan/Nittedal
Nydelig beliggende eldre enebolig med moderniseringsbehov

Unngå doble boligrenter

Vi tilbyr gunstig forsikring.
Sjekk estimert lånekostnad

    Pris

  • Prisantydning
    6 980 000 kr
  • Omkostninger
    195 490 kr
  • Totalpris
    7 175 490 kr

    Areal

  • BRUKSAREAL
    275 m²
  • BRA-I (internt bruksareal)
    275 m²
  • TBA (terrasse-balkongareal)
    59 m²

    Nøkkelinfo

  • Etasje
    2
  • Byggeår
    1965
  • Soverom
    3 soverom
  • Bad
    2 bad
  • Tomteareal
    1 091 m² (eiet)
  • Type
    Enebolig - Frittliggende
  • Eierform
    Eiet
  • Fasiliteter
    Garasje/P-plass og Balkong/Terrasse
  • Energimerke
    Oransje G

Visning

Lurer du på noe?

Beskrivelse

Kort om eiendommen

Velkommen til Likollen 59! En meget bra beliggende eiendom i veletablert og populært boligfelt på Hagan i Nittedal kommune. Eiendommen ligger svært barnevennlig til, med nydelig utsikt fra eiendommen. Fine solforhold og gangavstand til både barnehager, skoler og butikksenter. Marka ligger i nærområdet med fantastiske friluftsmuligheter. Tomten er opparbeidet med plen og diverse beplantning. Bygningsmassen har behov for diverse oppgraderinger og våtrom må renoveres. Skjevheter i gulv, samt eldre drenering. Boligen er romslig og innholdsrik og er oppført med 1 etg og loft samt kjeller. Dette gir fine mulighet for den som vil skape seg et drømmested i et svært populært boligfelt på Hagan. Eiendommens beliggenhet er kun 18 km til Oslo sentrum.

Innhold og byggemåte

Eiendommen

Likollen 59, 1481 HAGAN
Kommunenummer 3232, gårdsnummer 5, bruksnummer 152, ideell andel 1/1

Innhold

Totalt bruksareal BRA: 275 kvm
BRA-i:
Kjeller: 113 kvm: Hall m/trapp , Soverom(Ikke godkjent som soverom) , Kjellerstue , Gang , Walk-in closet , Badstue , Bad , Bod , Bod 2
1. etasje 124 kvm: Hall m/trapp , Spisestue , Kjøkken , Stue , Soverom , Soverom 2, Gang , Bad , Vaskerom , Gang 2, Bod , Bod 2
2. etasje 38 kvm: loftsstue/gang, loftstue/soverom, lagringsloft
Åpent areal:
1. etasje 46 kvm: Markterrasse og altan
2. etasje 13 kvm: Balkong
På loftet har boligen gulvareal som ikke er målbart på grunn av arealet ligger utenfor det som defineres som målbart areal. Dog er arealene fine å benytte selv om takhøyden er lav.
Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport med befaringsdato 17.07.2024 utført av Gøran Sørnes. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.
Viser videre til punkt om ferdigattest.

Byggemåte

Selger har fått utarbeidet en tilstandsrapport, dvs. en teknisk gjennomgang av boligen hvor eventuelle avvik, risiko for kjøper og prisoverslag for hva som bør gjøres av oppgradering, er skissert. Se særskilt TGIU (tilstandsgrad ikke undersøkt), samt TG2 og TG3 som viser hva som er boligens normale slitasje, alder og type, hva som er avvik fra dette og hva som bør/må utbedres. Rapporten og selgers egenerklæring er en del av salgsoppgaven og må leses nøye før bud inngis. Kjøper overtar ansvaret for de opplysninger som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.  
Bygningen er iht. tilstandsrapporten oppført i tre/mur/betong. Les forøvrig mer om byggemåte og den tekniske tilstanden i rapporten.
Det gjøres spesielt oppmerksom på:
Følgende punkter har fått TG3:
Etasjeskille:
Gulv mot grunn:
Vurdering av avvik:
• Målt høydeforskjell på over 20 mm innenfor en lengde på 2 meter. Tilstandsgrad 3 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik.
Konsekvens/tiltak
• For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må høydeforskjeller rettes opp. Det vil imidlertid sjelden være økonomisk rasjonelt som et enkeltstående tiltak i en bolig som dette. Dersom boligen en gang skal renoveres, kan man vurdere slike tiltak.
Innvendig:
Rom under terreng:
Det er påvist høy fuktighet i veggkonstruksjonen som medfører råteskader over tid. Det er også typisk kjellerlukt i denne delen av boligen på grunn av fuktighet i veggkonstruksjoner. Alle vegger bør rives, vegg konstruksjonen må tørkes ut og bygges opp på nytt iht anbefalte løsninger for slike konstruksjoner.
Tekniske installasjoner:
Vannledninger:
Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige vannledninger. Det er lekkasje fra rør. Det ble registrert en liten vannlekkasje i et av plastrørene fra kjøkken.
Tomeforhold:
Drenering:
Det mangler, eller på grunn av alder er det sannsynlig at det mangler, utvendig fuktsikring av grunnmuren ved kjeller/underetasje. Mer enn halvparten av forventet levetid på drenering er overskredet. Det er ut ifra observasjoner konstatert at drenering/tettesjikt har funksjonssvikt/svært begrenset effekt.
Våtrom:
1 etg.:
Bad
Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav.
Konsekvens/tiltak
Våtrommet må totalrenoveres. Alle forhold med tettesjikt, våtsone, sluk m.m. må dokumenteres. Badet har passert sin levealder og må regnes som en totalrenoverings prosjekt. Det er utettheter både i vegg og gulv konstruksjoner på dette badet.
Vaskerom
Vurdering av avvik: Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav.
Konsekvens/tiltak: Våtrommet må totalrenoveres. Alle forhold med tettesjikt, våtsone, sluk m.m. må dokumenteres.
Kjeller:
Bad:
Vurdering av avvik: Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Badet har meget høy alder og har passert sin levealder.
Konsekvens/tiltak: Våtrommet må totalrenoveres. Alle forhold med tettesjikt, våtsone, sluk m.m. må dokumenteres.
Punkter som har fått TG2:
Utvending:
Balkonger, terrasser og rom under balkonger:
Vurdering av avvik: Rekkverket er for lavt i forhold til dagens krav til rekkverkshøyder.
Konsekvens/tiltak: Det er ikke krav om utbedring av rekkverkshøyde opp til dagens forskriftskrav.
Innvendig:
Overflater:
Vurdering av avvik:
• Det er påvist andre avvik: Det er registrert en del knirk i boligen, da spesielt på loft og i hovedetasjen.
Konsekvens/tiltak: Andre tiltak: Ved oppgraderinger av denne boligen må man sørge for at knirk ikke oppstår i gulvene.
Radon:
Det er ikke fremlagt radon målinger på denne boligen. Boligen er ikke sikret for radon. Boligen ligger i et område med lave/usikre radon forekomster. Det er ikke foretatt radonmålinger, og bygget er heller ikke utført med radonsperre.
Innvendige trapper:
Vurdering av avvik:
Åpninger mellom trinn i innvendig trapp er større enn dagens forskriftskrav. Rekkverkshøyder er under dagens forskriftskrav til rekkverk i trapper. Det er påvist andre avvik: Det er i tillegg til de avvikene som er kommentert en del knirk i trappene
Konsekvens/tiltak: Åpninger er såpass store at det ut ifra sikkerhetsmessige forhold anbefales å lage mindre åpninger. Det må foretas tiltak for å lukke avviket.
Tekniske installasjoner:
Avløpsrør: Avløpsrør av plastør og gamle støpjerns rør fra byggeåret.
Vurdering av avvik: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige avløpsledninger.
Konsekvens/tiltak: Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg.
Varmtvannstank:
Det er montert en varmtvannsbereder på 200 liter fra 1998.
Vurdering av avvik: Det er ikke påvist tilfredsstillende el-tilkobling av varmtvannstank iht. gjeldende forskrift. Det er påvist at varmtvannstank er over 20 år
Konsekvens/tiltak: Det er ikke behov for utbedringstiltak siden tanken fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre tanker. Det bør etableres tilfredsstillende el-tilkobling etter gjeldende forskrift.
Tomteforhold
Terrengforhold:
Eiendommen ligger i et flatt terreng.
Vurdering av avvik: Eiendommen ligger i rasfarlig/skredutsatt område.
Konsekvens/tiltak: Ytterligere undersøkelser anbefales.
Utvendige vann og avløpsledninger:
Utvendig vann- og avløpsrør er kommunalt og ukjent type.
Vurdering av avvik: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige avløpsledninger.
Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige vannledninger.
Kjøkken
Avtrekk:
Det er montert en avtrekksvifte med kullfilter over platetopp og stekeovn
Vurdering av avvik: Det er kun kullfilterventilator på kjøkkenet og heller ikke andre forserte/mekaniske avtrekksløsninger fra kokesonen.
Konsekvens/tiltak: Om mulig bør det etableres mekanisk/forsert avtrekk ut fra kokesonen.
Våtrom 1 etg.
Vaskerom, Tilliggende konstruksjoner våtrom
Det er ikke tatt hull i veggkonstruksjonen på grunn av at dette
vaskerommet må totalrenoveres
Vurdering av avvik: Hulltaking er ikke foretatt da det allerede er påvist andre avvik i våtsonen.
Konsekvens/tiltak: Andre tiltak: Vaskerommet må total renoveres.
Bad, tilliggende konstruksjoner våtrom
Takstmannen har ikke tatt hul i vegg-konstruksjonen på grunn av dette
badet har andre avvik som betinger tiltak som total renovering
Vurdering av avvik: Hulltaking er ikke foretatt da det allerede er påvist andre avvik i våtsonen.
Konsekvens/tiltak: Andre tiltak: Badet må total renoveres
Se supplerende tekst i tilstandsrapporten om rommet/badet/bygningsdelen/skjevheten/sluket/fuktigheten/taket/det elektriske etc. Kjøper overtar ansvar og risiko for dette. 
Fra selgers egenerklæring informeres det også om følgende:
Koblet fra rør på bad oppe
Lekkasje fra avløp kjøkkenvask, åpnet tak i kjeller for å tørke
Tilsyn utført 11.03.25 - se tiltak i brev fra Nedre Romerike Brann og Redningsvesen ( se vedlagte brev inntatt i salgsoppgaven. Ber om at interessenter setter seg inn i dette før bud inngis)
Sprekker i gulv i 2 etg
Lagt på nye takplater selv - ukjent når
Laget noen ekstra punkter til lys selv. Ikke kjent hvor dette er.
Gravd ut og innredet kjeller og bygget ut i 1976-78.

Standard

Velkommen til Likollen 59 en nydelig beliggende eiendom i veletablert eneboligfelt med superfin utsikt og meget gode solforhold.
Bygningen er opprinnelig oppført i 63/65 og tilbygget i 1976 og i 1991. Boligen er oppført med kjeller, 1 etg og loftsetasje.
Eiendommen fremstår med en spennende og innholdsrik romløsning. Arealmessig er boligen stor og har fin plass til storfamilien.
1 etg.:
Entre/hall: Laminatgulv, trepanel på vegger og i himling. Lite garderobeskap v/inngangsdøren. Entré/hall er delvis i åpen løsning mot spisestue/dagligrom, trapp til loft fungerer som romdeler.
Spisestue har også laminatgulv og trepanel på vegger og himling.
Kjøkken: Tregulv, trepanel på vegger og trepanel i himling. Eldre kjøkkeninnredning med kjøkkenfronter i profilert furu. Benkeplate i furu med oppvaskkum i rustfritt stål. Stenplate rundt platetopp integrert komfyr og oppvaskmaskin. Overskap i innredningen har vitrinedører.
Fra entré/hall er det adkomst inn i stue
Stue: Klassisk 3 stavs eikeparkett på gulvet, trepanel dels malt strie på vegger, trepanel i himling. Krok av stua har tynnpanel på vegger og malt himling. Utgang via skyvedør til markterrasse og hage. Del av stue som nesten er et rom kan avdeles og etableres som soverom.
Soverom: Tregulv, malt strietapet på vegger, malt himling. Innebygget garderobeskap 5 stk skap.
Gang: Korkbelegg på gulv, malt trepanel på vegger og malt himling. Sikringsskap er montert i rommet.
Soverom: tregulv, tekstiltapet dels malte vegger, malt himling. med takdragere. 2 stk garderobeskap.
Bad/wc: vinylbelegg på gulv, vinyltapet på vegger dels trepanel, vinyltapet i himling. gulvmontert wc i hvitt porselen, servantplate i hvitt med underskap med profilerte hvite fronter. Speilskap over servant. Dusj på glidestang samt badekarbatteri. Ikke slange fra blandebatteri til dusjhode. Stråleovn montert som varmekilde i rommet. Skade i kjørne av bad. Baderommet må rehabiliteres.
Vaskerom: malt betonggulv, malte vegger og malt himling. Luke til loft i himling. Rustfri kum montert i rommet. Opplegg for vaskemaskin og plasseringsmulighet for tørketrommel. Skap for oppbevaring i rommet.
Gang: tregulv, malt trepanel på vegger og trepanel i himling.
Rom: teppegulv, trepanel på vegger og i himling.
Bod: tregulv, trepanel på vegger i himling. Hylle montert i rommet.
Loft:
Loftsstue 1: tregulv, trepanel på vegger og trepanel i himling. loftet har godt med gulvareal men lav takhøyde. Dør til stort sideloft med fin lagringsplass.
Loftsstue 2: sponplater dels tre, trepanel på vegger og trepanel i himling. Dør ut til balkong. Dør til sideloft.
Kjeller:
Gang: flislagt gulv, malt brystningspanel dels trepanel på vegger, trepanel i himling. Varmekabler i gulvet.
Rom/bod: flislagt gulv, beiset trepanel på vegger og i himling. Varmekabler i gulvet. Rommer er antatt benyttet som gjesterom soverom men er utfra tegning opprinnelig byggemeldt som gang.
Kjellerstue: flislagt gulv, trepanel på vegger og takess i himling. Stor flott peis i murt tegl med innmontert peisinnsats.
Mellomgang: flislagt gulv, trepanel på vegger og takess i himling. Del av himling er åpnet på grunn av vannskade i taket.
Badstue: betonggulv, trepanel dels tegl på vegger, takess i himling. Benker montert.
Garderoberom: flislagt gulv, trepanel på vegger og i himling. Skap oppsatt i rommet.
Bad/wc: vinylbelegg på gulv, trepanel på vegger/baderomsplater i enden av rommet hvor badekar er montert, trepanel i himling. Eldre baderomsinnredning med servant montert i rommet. Speil med sideskap over servant. Gulvmontert wc i hvitt porselen. Varmekabler i gulvet.
Bod: betong, ytong på vegger, trepanel i himling.
Bod: Betonggulv, trepanel på vegger og i himling. Rustfri kum montert. Sluk. Varmtvannsbereder på 198 liter fra 1998 montert i rommet. Vannkran.

Løsøre og tilbehør

På eiendommen er det anordnet innkjøring til liten parkeringsplass rett ved veien. Det er lagt ut heller opp en nor bratt adkomst opp til
Eiendommen er ryddet ut og eventuelt gjenstående løsøre vil selger fjerne før overtagelse.
Vi viser til liste fra Norges Eiendomsmeglerforbund som gjelder fra 01.01.2020 angående løsøre og tilbehør.

Oppvarming

Boligen har elektrisk oppvarming med panelovner og varmekabler. Varmekabler i kjellerstue og bad i kjeller. Murt peis med innsats i kjellerstue. Varmtvannsbereder på 198 liter fra 1998 plassert i bod i kjeller. Varmepumpe montert med innerdel i dagligstue/spisestue for lun og energi økonomisk oppvarming.
Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning, følger dette heller ikke med. 

Ferdigattest/brukstillatelse

Det foreligger ikke ferdigattest på eiendommen, men midlertidig brukstillatelse ble gitt 16.04.1991. Tillatelsen er gitt på følgende vilkår: Gjenstående arbeider må utføres snarest og ferdigbesiktigelse avhold innen 3 måneder.  
Det er uklart om dette er utført. Kjøper overtar ansvaret for dette.
Det gjøres oppmerksom på at del av kjeller er ominnredet etter at midlertidig brukstillatelse er gitt. Del av kjellerstue er avdelt med det som i dag fremstår som et soverom men som det ikke er søkt om bruksendring på. Det samme gjelder eventuell utvidelse av det på tegning som er angitt som håndarbeidsrom på tegninger som er stemplet 05.06.1991 som da er etter at midlertidig brukstillatelse er gitt.
Det foreligger også tegninger av eiendommen fra 07.01.1963 som er blitt oversendt fra Nittedal kommune i forbindelse med bestilling av meglerpakke for informasjon. Det er også oversendt tegninger for tilbygg som er stemplet Nittedal kommune med både 17.07.1976 og i forhold til brev av 10.09.1976
Dokumentasjonen indikerer dermed at boligen opprinnelig ble påbegynt og bygget i 1963 til den er oppgitt tatt i bruk i henhold til matrikkelrapport fra Nittedal kommune i 1965. Det virker som den da er bygget på i 76-78, også iflge selgers fullmektig som oppgir dette i egenerklæringen. Og som sagt foreligger det midlertidig brukstillatelse fra 1991 på tilbygg på 61 kvm. Tegninger fra 1991 angir også slik eiendommen fremstår i dag.  
 
Rom angitt som kjellerstue med trapp fra 1 etg. er i dag avdelt med 1 rom til i forhold til tegning samt at bod i kjeller angitt som matkjeller er inndelt som 2 boder. Videre fremkommer det at rom angitt som hånarbeidsrom ikke er bygget ut som angitt. Dette er i henhold til tegninger datert 05.06.1991. Innredning av rommet i kjeller som fremstår som soverom til bruk for varig opphold er ikke bruksendret/omsøkt og er heller ikke godkjent av kommunen.  
Kjøper overtar alt ansvar, kostnad og risiko for dette videre. 
Det gjøres oppmerksom på at det ikke lenger utstedes ferdigattest på tiltak det er søkt om før 1998 jf. plan- og bygningsloven § 21-10. Kommunen vil ikke kreve ferdigattest for disse tiltakene og vil avvise eventuelle søknader. Bestemmelsen innebærer ikke at tiltak med manglende søknad blir lovlige, men at man ikke trenger å avslutte gamle byggesaker. Normalt sett kreves ferdigattest for alle søknadspliktige tiltak som gjøres etter plan- og bygningsloven.

Tinglyste heftelser og rettigheter

Eiendommen overdras fri for pengeheftelser med unntak av:
Eiendommen har tinglyst rett til parkering i garasje på naboeiendommen gnr. 5, bnr. 153 i Nittedal kommune Likollen 61 . Rettigheten er tinglyst på gnr. 5, bnr. 153, dagboknr 5847, tinglyst 07.10.1974

Eventuell adgang til utleie

Eiendommen har ikke separat utleieenhet. Det vil normalt være anledning til utleie av hele eiendommen eller enkeltrom, såfremt utleiearealet er bygningsmessig godkjent for varig opphold og har forsvarlige radonnivåer. 

Diverse

Boligens selges ved fullmektig. Fullmektigen har ikke selv bebodd eiendommen og har derfor ikke kunnskap om eiendommens tilstand utover det som fremkommer i salgsoppgave og tilstandsrapport.

Beliggenhet og tomteforhold

Beliggenhet

Eiendomen ligger fint til relativt sentralt i Haganområdet, med butikker, post, bank, skoler, barnehager og off.komm i nærområdet. Umiddelbar nærhet til Ulverud barneskole og kort avstand til ungdomsskole på Li. Området er meget barnevennlig med flere barnehager, leke-/ballplasser og gang- og sykkelstier.
Meget kort vei til marka med flotte ski- og turløyper med direkte tilknytning til løypenettet i Lillomarka/Nordmarka. Flere populære badeplasser i gangavstand og flotte forhold for sykling. Lysløype direkte fra Skytta. Svømmehall og flott kunstgressanlegg på Li. Golfbane både på Hauger, og i Hakadal. Kun 16 min med bil til Varingskollen alpinsenter som er et ski- eldorado for store og små. I tillegg har Nittedal et rikt og variert idretts- og kulturmiljø fra sør til nord, så her skulle det være noe for enhver smak

Adkomst

Følg Rv. 4 mot Nittedal. Ta av mot Lillestrøm rett før tunellen på Gjelleråsen. I 2 rundkjøring tar en av til venstre mot Hagan. Ta av til høyre ved Hagan senter inn i Seljeveien. Ca. 100 meter etter avkjøring tar Likollen av til venstre. Følg Likollen innover frem til eiendommen som ligger på venstre hånd ca. 370 meter inn i Likollen.
Veibeskrivelse Se Google maps - det er enkelt å finne frem i kartet.
Det vil bli skiltet med Krogsveen visningsskilt ved fellesvisninger.

Barnehager, skoler og fritid

Barnehager
Gnisten barnehage (0-5 år) 5 min
61 barn 0.5 km
Hundremeterskogen barnehage (1-5 år... 12 min
82 barn 1.1 km
Parken barnehage (2-5 år) 14 min
14 barn 1.2 km
Skoler
Ulverud skole (1-7 kl.) 10 min
394 elever, 18 klasser 0.9 km
Slattum skole (1-7 kl.) 15 min
364 elever, 18 klasser 1.3 km
Li skole (8-10 kl.) 13 min
451 elever, 22 klasser 0.9 km
Bjertnes videregående skole 11 min
500 elever, 26 klasser 7.2 km
Informasjon om tilhørende skolekretser er hentet fra Prognosesenteret som dataleverandør, og tilhørigheten kan årlig endres av kommunen. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen for oppdatert informasjon.

Beskrivelse av tomt

Eiertomt på 1 091 kvm. Nydelig opparbeidet tomt med plen og beplantning med frukttrær og prydbusker, store deler av tomten er forholdsvis flat. Ca. 27 kvm av tomten er regulert til veigrunn, slik at reell tomtestørrelse er 1064 kvm.

Parkering

Det er adkomst fra Likollen inn på en liten parkering for 1 bil, samt at det er lagt heller i 2 spor opp en liten bratt bakke opp foran inngangen til huset. Tomten skal ha god nok plass til å etablere eventuell garasje på egen grunn. Det foreligger tinglyst erklæring på at denne eiendommen har rett til parkering i i sin del av dobbeltgarasje som er etablert på eiendommen gnr. 5 bnr. 153 i Nittedal kommune som er Likollen 61. Årlig avgift betales med kr. 120,- til eier av Likollen 61. Snømåking og vedlikehold etc. samt eventuelle utgifter til dette deles likt mellom bnr. 153 og bnr. 152. Rettigheter og plikter i henhold til avtale følger eiendommen.
Utover dette er det gateparkering etter områdets bestemmelser. 

Vei, vann og avløp

Eiendommen har adkomst via kommunal vei.
Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger. Eier er selv ansvarlig for private stikkledninger til boligen.

Regulerings-og arealplaner

Eiendommen er regulert til frittliggende småhusbebyggelse (formål) i henhold til reguleringsplan Liefeltet gnr. 5, bnr. 12 plan med ID 106 datert 17.06.1953 med tilhørende reguleringsbestemmelser datert 17.06.1953. 
Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.

Økonomi

Kommunale utgifter

Faste kommunale avgifter er kr 11.458,- for inneværende år. I dette inngår gebyr for vann, avløp, renovasjon og feiing/tilsyn.
I tillegg belastes det for forbruk av vann/kloakk som følger: Det er installert vannmåler på eiendommen og kostnadene betales etter forbruk. Forbruk avleses etter henvendelse fra kommunen. Forbruk betales a-konto basert på siste avlesning. Avregning foretas i forbindelse med neste forfall på kommunale avgifter. For denne eiendommen utgjør vannforbruket kr. 71,52 pr. kubikkmeter av de kommunale avgiftene. Normalt forbruk i henhold til Nittedal kommune er stipulert til ca. 50 kubikkmeter pr person pr år. Dette betyr at for en familie på 4 vil forbruk av vann og kloakk ligge i størrelsesorden kr. 14.300,- for 1 år.
Nåværende eier har et strømforbruk som tilsvarer ca.23000 kwh. pr. år. 
Boligen har en årlig forsikringspremie på kr 8000,-.
Boligen er ikke tilknyttet verken tv eller internett.
Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk og avtaler.

Formuesverdi

Formuesverdi for Likollen 59 var kr 1 428 187,- ifølge skatteetaten. Beløpet forutsetter at eier bor fast i boligen (primærbolig).
Ved eventuell øvrig bruk av eiendommen (f.eks. fritidsbolig, pendlerbolig, utleieobjekt) var formuesverdien for 2023 kr 5 712 749,-.
Formuesverdien justeres normalt årlig. Se skatteetaten.no for mer informasjon om fastsettelse av formuesverdien.

Eiendomsskatt

Eiendomsskatten utgjør kr. 5.666,-  pr år. (gjelder for inneværende år 2025)

Omkostninger

6 980 000,00 Prisantydning
Omkostninger
174 500,00  Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
545,00  Tinglysing panterettsdokument
545,00  Tinglysing skjøte
19 900,00  Tryg Boligkjøperpakke (valgfri)
--------------------------------------------------------
195 490,00 Omkostninger totalt
--------------------------------------------------------
7 175 490,00 Totalpris inkl. omkostninger
--------------------------------------------------------
Totalpris inkl. omkostninger forutsetter kjøp til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer.

Tilbud om lånefinansiering

Megler formidler gjerne kontakt med rådgiver hos vår samarbeidspartner BN Bank. De har konkurransedyktige betingelser samt rask og løsningsorientert behandling av din lånesøknad. Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.

Betalingsbetingelser

Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.

Annen viktig informasjon

Eier

Jorunn Kongsrud

Overtakelse

Etter nærmere avtale.

Boligselgerforsikring

Selger har i forbindelse med salget tegnet boligselgerforsikring hos Anticimex. Vedlagt salgsoppgaven følger selgers egenerklæringsskjema og tilstandsrapport. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis.
Boligselgerforsikringen dekker selgers ansvar etter avhendingsloven. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som man mener utgjør en mangel ved eiendommen, vil Claims Handling AS behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.

Boligkjøperforsikring

Innen kontraktsmøtet må kjøper ta stilling til om det ønskes å bestille Boligkjøperpakken gjennom Tryg. I denne gunstige pakken er boligen ferdig forsikret og inkluderer rettshjelpsforsikring, også kalt Boligkjøperforsikring. Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse. Forsikringsselskapet behandler isåfall ethvert mangelskrav kjøper måtte ha overfor selger.
For alle boligtyper, unntatt tomter, inneholder Boligkjøperpakken innboforsikring, renteforsikring (unntatt fritidsbolig) - i situasjoner hvor kjøper ikke får solgt nåværende primærbolig – og flytteforsikring. I tillegg inneholder den husforsikring for alle hus og hytter forutsatt at eiendommen ikke har seksjonsnummer/andel (tilhører et sameie/borettslag).
Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken da kostnaden det første året legges til kjøpesummen for boligen. Les mer om forsikringen i informasjonsarket fra Tryg. Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
Dersom ikke boligkjøperpakke ønskes kan kun rettshjelpsforsikring, også kalt boligkjøperforsikring, tegnes særskilt via megler. Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres av Tryg.
Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan de ikke tegne boligkjøperforsikring.

Budgivning

Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside www.krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.
Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.  
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.
Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.
Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning.
Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.

Hvitvaskingsreglene

I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.

Lovanvendelse

Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. 
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke.  Dette er nærmere beskrevet nedenfor. 
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er".  Selger kan ikke ta «som den er»- forbehold overfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. 
Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.
Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd, dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon 
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. 
Ikke-forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. 
Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. 
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.

Meglers vederlag

Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Vederlag: 0,5625% av salgssummen.
Tilrettelegging fra kr 17.000,-
Oppgjør: kr 7.500,-
Markedspakke: kr 27.400,-
Visninger: kr 4.000,- for alle visninger
Oppslag eiendomsregister: kr 2.900,-
Megler har i tillegg krav på dekning av utlegg.

Opplysninger om oppdraget

Oppdragsnummer 62-0032/25
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Nittedal/Hadeland
NO 950 007 613 MVA
Oppdragets KR-kode KR62.2532

Dato

Sist oppdatert: 19. april 2025 kl. 21:16

Dokumenter

Utskriftsvennlig salgsoppgave

Område

Legg til steder som er viktige for deg

Prisutvikling for området

Kvadratmeterpris
0 kr/m²
Endring
↘︎ % ()

Visning

Lurer du på noe?

Vil du varsles om lignende boliger?

Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!

På flyttefot? Slik gjør vi det enklere for deg

Skreddersydd flyttepakke

Vi fikser håndverkere, vask, pakking, lagring og transport, og legger ut for utgiftene underveis.

Hjelp med både kjøp og salg

Hos oss har du din egen rådgiver gjennom hele kjøps- og salgsprosessen.

Hjelp til finansiering

Vårt samarbeid med BN Bank sikrer deg rask og løsningsorientert hjelp, til konkurransedyktige betingelser.