Svines 36, er en sjarmerende, koselig og fin hytte, med nydelig utsikt mot sjø og fjell, kun 40 min kjøring fra Stavanger.
Fantastiske solnedganger kan nytes fra den store terrassen. Man kan møblere i flere soner.
Det er utgang til terrassen fra begge stuene og kjøkken.
Stor terrasse på 87 kvm, meget gode solforhold, her kan man nyte lange dager og flott utsikt.
Flott hytte fra 2009 m/nydelig utsikt mot sjø og fjell. Egen båtplass, parkering til to biler. Kun 40 min kjøring fra Stavanger.
Store glassvinduer fra tak til gulv, som lar deg nyte fantastisk utsikt også inne.
Stilrent og moderne med spiletak i stuer og kjøkken samt varmekabler i gulv. Betonggulv.
Hytten sto ferdig i 2009.
Boligen går over to plan og har 3 sov i 2.etg og wc. 
Alle soverom har også hems. I 1.etg er det stuer og kjøkken samt utvendig sportsbod.
Flott naturtomt. Enkel adkomst fra parkeringsplass.
Hyttefeltet består av 17 hytter.
Flotte turområder like i nærheten og kort vei til Prekestolen.
Det er kort vei fra parkeringsplassen til hytten. Båtplass nr. 7 tilhører hytten.
Gruslagt inngangsparti. Man går inn på baksiden av hytten og kommer da inn i 2.etg.
2.etg består av gang, 3 soverom med hems og wc.

Wc i denne etasjen har parkett på gulv, lyse vegger, enkel servant.
Praktisk løsning med wc i samme etasje som soverom. 1 av hyttens 2 toalett.
Soverom I er brukt som hovedsoverom og er av god størrelse. Det er plass til stor seng og nattbord.
Romslig hems på soverom I.

Soverom II med plass til køyesenger eller 1,20 seng.
Fin utsikt fra soverom.
Romslige hemser.
Soverom III, med plass til køyesenger eller 1,20 seng.
Også fin utsikt fra soverom III.
På soverom III strekker hemsen seg over trappegangen.
Når man kommer ned trappen kommer man til stue nr 2, som passer godt som tv-stue.
 Flott utsikt mot sjøen. På terrassen utenfor tv-stue , kan man sitte lunt, samtidig som tv-stuen føles ut som den forlenges.
Fantastisk utsikt fra terrassen.
Fin utsikt inn mot Jørpeland.
Nydelige kvelder kan nytes fra terrassen.
Utgang til terrassen via skyvedør, og videre herfra går man inn til stue og kjøkken.
Videre kommer man inn til stue og kjøkken. Det er enkelt å møblere med både salong og stort spisebord.
Det er store vindusflater fra gulv til tak i hele rommet, meget god takhøyde.
Stilig spiletak i rommet.
Kjøkken er åpent , men samtidig noe lukket.
Tidløst kjøkken i eik med mørk stein benkeplate.
Det er bra med oppbevaring i skuffer og skap, integrerte hvitevarer, samt godt med arbeidsflater.
Ved kjøkken er det plass til stort spisebord.
 Den meget gode takhøyde gir en ekstra god romfølelse.
Store fine glassfasader.
Fra kjøkken er det utgang til den herlige terrasse på 87 kvm, hvor man kan nyte gode solforhold hele dagen. og en flotte utsikten.
Terrasse hvor man kan ha stort spisebord.
Terrassen strekker seg rundt hele fronten på hytten.
Fantastiske solnedganger kan man nyte fra terrassen.
Kveld
Det flott inne i hytten kveldstid.
Trivelig stue hvor det er mulig å sette inn vedovn.
Betonggulv og varmekabler i gulv.
Bad er av meget god størrelse, har god takhøyde og er flott helfliset. Mørke fliser på gulv og hvite på vegg.
Servant, stort speil på vegg, vegghengt toalett og romslig dusjnisje med glass vegg. Opplegg for vaskemaskin samt plass til tørketrommel. Varme i gulv. Baderomsinnredning fra Norform.
Utvendig sportsbod hvor det er kombiskap med kjøl og frys som medfølger hytten. God lagringsplass i bod.
DJI_0118

Svines 36

4 600 000 kr

94 m²

3 soverom

Komplett salgsoppgave

Kine Stokholm Waage
Presenteres av
Kine Stokholm Waage

JØRPELAND/SVINES

Flott hytte fra 2009 m/nydelig utsikt mot sjø og fjell. Egen båtplass, parkering. Kun 40 min kjøring fra Stavanger.

    Pris

  • Prisantydning

    4 600 000 kr
  • Omkostninger

    116 090 kr
  • Totalpris

    4 716 090 kr

    Areal

  • Bruksareal

    100 m²
  • BRA-I (internt bruksareal)

    94 m²
  • BRA-E (eksternt bruksareal)

    6 m²
  • TBA (terrasse-balkongareal)

    87 m²

    Nøkkelinfo

  • Byggeår

    2009
  • Soverom

    3 soverom
  • Bad

    1 bad
  • Tomteareal

    717 m² (eiet)
  • Type

    Fritidseiendom ved sjøen
  • Eierform

    Eiet
  • Årlig velavgift

    1 000 kr

Hva koster lånet?

Sjekk estimert lånekostnad

Visning

For å delta på visning, ber vi om at du melder deg på. Da sikrer vi at du får nødvendig informasjon og at det er satt av tilstrekkelig med tid. Kontakt megler dersom annet tidspunkt ønskes.
Husk å lese salgsoppgaven før visningen, så du stiller forberedt.

NB. Visning utgår dersom det ikke er noen påmeldte innen kl.10:00 samme dag som visning skal avholdes.

Ønsker du kun å bli holdt orientert, kan du fra eiendommens hjemmeside få varsel om solgtpris, eller kontakte megler.

Lurer du på noe?

Beskrivelse

Kort om eiendommen

*Flott hytte fra 2009 m/båtplass og nydelig utsikt mot sjø og fjell, ca 40 min kjøring fra Stavanger
*God planløsning, gjennomgående god standard og stor terrasse på 87 kvm
*Meget gode solforhold, her kan man nyte lange dager og flotte solnedganger
*Boligen går over to plan og har 3 sov i 2.etg og wc. Alle soverom har også hems
*Sosial og lys kjøkken/stue løsning med plass til stort spisebord. Store vindusflater som gir godt lysinnslipp og gir nydelig utsikt
*Stilrent og moderne med spiletak i stuer og kjøkken samt varmekabler i gulv
*Stue nr 2 passer fint som en tv-stue
*Kjøkken fra Strai m/integrerte hvitevarer, benkeplate i stein og godt m/oppbevaringsplass
*Helfliset bad m/varme i gulv, dusjnisje, toalett, servant. Opplegg for vaskemaskin
*2 parkeringsplasser
*Utvendig bod
*Bod inne

Innhold og byggemåte

Eiendommen

Svines 36, 4105 JØRPELAND
Kommunenummer 1130, gårdsnummer 59, bruksnummer 19

Innhold

Totalt bruksareal BRA: 100 kvm

BRA-i:
1. etasje 60 kvm: stue/kjøkken, tv-stue, bad, garderobe og bod
2. etasje 34 kvm: 3 soverom, wc og gang

BRA-e:
1. etasje 6 kvm: Bod

Åpent areal:
1. etasje 87 kvm: Terrasse

Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport med befaringsdato 20.08.2026 utført av Anticimex v/ Kent Lilleland. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.

Størrelse på terrasse overstige bestemmelsene i reguleringsplanen for hyttefeltet, les mer under punkt om ferdigattest.

Byggemåte

Selger har innhentet en tilstandsrapport av boligen/eiendommen. Av rapporten fremgår det at flere bygningsdeler har fått tilstandsgrad ikke undersøkt/ikke tilgjengelig for undersøkelse (TG IU), 2 (TG2) og/eller 3 (TG3). Rapporten beskriver også avvik på undersøkte bygningsdeler uten tilstandsgrad. Kjøper overtar ansvaret for de opplysninger som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.  

Bygningen er iht. tilstandsrapporten oppført: Grunnmuren er av betong og bygget har støpt gulv mot grunn. Ytterveggene er av trekonstruksjoner, utvendig kledd med stående trekledning. Etasjeskillere er av trekonstruksjoner. Takkonstruksjonen er et pulttak i tre, tekket med takplater, med renner og nedløp i metall. Les for øvrig mer om byggemåte og den tekniske tilstanden i rapporten.

Det gjøres spesielt oppmerksom på:

Følgende bygningsdeler er gitt Tilstandsgrad 2 (TG2) — Avvik som kan kreve tiltak:

Våtrom - Bad 1.etg
- Lekkasjesikkerhet: Fallforhold utenfor sluksonen er ikke tilstrekkelig, og det er ikke påvist tilstrekkelig oppkant ved dørterskel.
- Ventilasjon: Tilluftsspalte eller lignende er ikke etablert.
- Sanitærutstyr og innredning: Drenering fra innebygget toalettsisterne er ikke registrert.

Toalettrom - 2.etg
- Sanitærutstyr og innredning: Toalettsisternen er innebygget i veggkonstruksjonen uten vanntett sjikt eller annen sikring.

Yttertak
- Tekking (med tilhørende beslag): Det er registrert noe mose på taket.
- Undertak (inkluderer sløyfer, lekter og innfestninger): Undertaket har en alder som tilsier at fremtidig funksjon er usikker.

Terrasse / platting
- Tilstand på rekkverk og overflatematerialer: Det er stedvis observert rustproblematikk på festemidler.

Følgende bygningsdeler er ikke undersøkt (TGIU):

Våtrom - Bad 1.etg
- Kontroll i tilliggende konstruksjon ikke utført: Hulltaking og fuktmåling er ikke utført på grunn av våtrommets utforming og bruk.

Tekniske anlegg
- Innvendig stakeluke: Innvendig stakeluke er ikke påvist.

Yttertak
- Inspeksjonsmulighet: Taket er ikke fysisk inspisert grunnet sikkerhetsmessige forhold.
- Takkonstruksjon og konstruksjonsoppbygning: Boligen har en lukket takkonstruksjon.

Stikkledninger og tanker
- Utvendige vannledninger: Felles brønn og vannforsyningsanlegg er ikke nærmere vurdert.
- Septiktank og tett avløpstank: Felles avløpstank er ikke nærmere vurdert.

Andre byggverk
- Yttertak og takkonstruksjon: Taket på uteboden er kun inspisert fra bakkeplan.

Se supplerende tekst i tilstandsrapporten og selgers egenerklæringsskjema. Kjøper overtar ansvar og risiko for dette. 

Tilstandsrapporten er inntatt i salgsoppgaven. Rapporten inneholder informasjon om avvikene og konsekvensen av disse. For avvik som er gitt TG3 har den bygningssakkyndige i tillegg gitt et anslag på hva det vil koste å utbedre disse avvikene. Ettersom kjøper regnes å være kjent med forhold som tydelig fremgår av tilstandsrapporten, oppfordres du til å sette deg grundig inn i rapporten i sin helhet.

Standard

Svines 36, er en sjarmerende, koselig og fin hytte, med nydelig utsikt mot sjø og fjell, kun 40 min kjøring fra Stavanger.
Her kan man nyte fantastiske solforhold, flott natur og nydelig solnedganger. Det er også egen båtplass, så kan man også ta turen ut for både fiske og bading.
Hytten sto ferdig i 2009 og ligger i et mindre hyttefelt, med naturtomt fine turområder rett utenfor døren. Dette er en hytte man kan bruke året rundt.

Det er gjennomgående moderne og fin standard med på betonggulv i hele 1.etg og varmekabler.
Lyse vegger og spiletak i hele 1.etg. Alle soverom samt ekstra wc er i 2.etg. Hems på alle soverom.

Det er god takhøyde og store vindusflater, som gir en ekstra god romfølelse, godt med lysinnslipp og lar deg nyte den flotte utsikten.
Terrasse på 87 kvm som strekker seg rundt store deler av hytten.

2.etg:
Inngangspartiet til hytten er på baksiden, slik at man kommer inn i 2.etg for deretter å gå ned i 1.etg.
I denne etasjen ligger alle soverom, som også har hems og wc.

Soverom I er brukt som hovedsoverom og er av god størrelse. Det er plass til stor seng og nattbord. Romslig hems.

Soverom II og III er av lik størrelse, med plass til køyesenger eller 1,20 seng. Det er også på begge disse rom romslige hemser.
På soverom III strekker hemsen seg over trappegangen.
Flott utsikt fra soverom.

Wc i denne etasjen har parkett på gulv, lyse vegger, enkel servant.

1.etg:
I boligens hovedetasje har man åpen stue/kjøkken, stue nr 2, bod og garderobe samt stort bad .
Den store og romslige hovedetasjen har betong på gulv, varmekabler og tidsriktig spiletak.
Det er gjort ekstra oppgraderinger på det elektriske i huset, både når det gjelder lys og oppvarming.

Når man kommer ned trappen kommer man til stue nr 2, som passer godt som tv-stue. Herfra er det god plass til sofa og det er også utgang til terrassen via skyvedør. På terrassen utenfor tv-stue kan man sitte lunt, samtidig som tv-stuen føles ut som den forlenges.

Stuen ligger i en åpen løsning mot kjøkken, og er et sosialt og fint rom. Det er store vindusflater fra gulv til tak i hele rommet, meget god takhøyde, noe som gir en ekstra god romfølelse, gir rikelig med lysinnslipp, og lar deg nyte den nydelige utsikten. Det er enkelt å møblere med både salong og stort spisebord.
Fra kjøkken er det utgang til den herlige terrasse på 87 kvm, hvor man kan nyte gode solforhold hele dagen. og en flotte utsikten.

Tidløst kjøkken i eik med mørk stein benkeplate. Det er bra med oppbevaring i skuffer og skap, integrerte hvitevarer, samt godt med arbeidsflater. Ved kjøkken er det plass til stort spisebord.

Bad er av meget god størrelse, har god takhøyde og er flott helfliset, med varme i gulv.
Mørke fliser på gulv og hvite på vegg. Servant, stort speil på vegg, vegghengt toalett og romslig dusjnisje med glass vegg. Opplegg for vaskemaskin og tørketrommel.
Baderomsinnredning fra Norform.

Terrassen på 87 kvm strekker seg rundt store deler av hytten og har god plass til møbler. Man kan også ha soner ved inngangsparti.

Det medfølger båtplass nede ved sjøen. Båtplass er nr 7 fra høyre, innerst mot veien.

Dette er en fin og lettstelt fritidseiendom, hvor man kan nyte livet både inne og ute, året rundt, enten man vil være i flere dager eller kun på dagstur.

* Utvendig bod med god lagringsplass
* Er fundament til å få vedovn i stue
* Det er alltid 13 grader vinterstid i hytten
* Hoveddør er bytte for 6-7 år siden
* Hytten malt utvendig i ca 2022
* Hytten er fra Hellvik Hus
* Båtplass er nr 7 fra høyre, innerst mot veien

Det er i kjøpekontrakt fra 2005 mellom grunneier og utbygger opplyst at fritidseiendommene på feltet skal ha rett til å leie én båtplass pr. eiendom.
Båtplassen er 2,5 meter for båt på inntil 18 fot.
Båtplass kan utvides hvis behov, etter avtale med grunneier.
Nåværende eiere betalte i 2026 kr 3345

Alle lyspærer i hytten ble skiftet i 2025. Disse har levetid på 10 år.
Informeres fra selgers side at lyskildene er utgått, da man ikke får ta i de pærene igjen. Lysrør bad får man ikke tak i.

For en detaljert beskrivelse av hyttens standard viser vi til vedlagte tilstandsrapport.

Løsøre og tilbehør

Vi viser til liste fra Eiendom Norge som gjelder fra 01.01.2020 angående løsøre og tilbehør.

Følgende medfølger:
- Kombiskap kjøl/frys i utvendig bod medfølger.
- Integrerte hvitevarer kjøkken medfølger
- 2 kommoder

Følgende medfølger ikke:
- Lampe over spisebord
- Diverse møbler

Oppvarming

Oppvarming av hytten skjer i hovedsak ved bruk av gulvvarme/varmekabler i hele 1.etg.

Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning, følger dette heller ikke med. 

Ferdigattest/brukstillatelse

Det foreligger ferdigattest på eiendommen, datert 26.06.2009. Denne kan fås ved henvendelse til megler.

Det foreligger ferdigmelding av sanitæranlegg datert 13.07.2009.

Iht. reguleringsbestemmelsene for hyttefeltet er maksimal størrelse på terrasse 40 kvm.
Terrassen tilhørende fritidsboligen er oppmålt av bygningssakkyndig til 87 kvm.
Kjøper overtar alt ansvar, kostnad og risiko for dette videre.

Wc i 2.etg er på godkjente tegninger ett udefinert rom, mens bod i 1.etg. bakliggende garderobe er wc.

Kjøper overtar eiendommen slik den fremstår på visning med all risiko og ansvar.

Tinglyste heftelser og rettigheter

Eiendommen overdras fri for pengeheftelser.

På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:

1130/59/19:
19.06.2025 - Dokumentnr: 700529 - Bestemmelse om gangrett/rett til sti
Rettighetshaver: Knr:1130 Gnr:59 Bnr:18

- Servitutten omhandler: Eiendommen gnr. 59 bnr. 18 har rett til å bruke en gangvei over denne eiendommen (gnr. 59 bnr. 19). Gangveien går fra fellesveien i hyttefeltet og frem til hytten på gnr. 59 bnr. 18.

Eventuell adgang til utleie

Fritidseiendommen har ikke separat utleiedel. Det vil normalt være anledning til utleie av hele eiendommen eller enkeltrom, såfremt utleiearealet er bygningsmessig godkjent for varig opphold.

Beliggenhet og tomteforhold

Beliggenhet

Hytten ligger et nyere hytteområde på Svines med nydelig utsikt mot Idsefjorden og har sol fra tidlig morgen til sen kveld. Svines gir mange muligheter for friluftsaktiviteter, som fotturer i naturen, mens like nedenfor hytten har man egen båtplass, som gir deg gode muligheter for fiske og bading.
Det er kort vei til Preikestolhytta som er utgangspunktet for den flotte gåturen til Preikestolen, mens for den som har fått golfinteresse, finner man Preikestolen golfklubb med 9 hulls bane også i nærheten. Det er også egen frisbeegolfbane på Jørpelandsholmen like utenfor Jørpeland sentrum.
Det er kort vei inn til Jørpeland sentrum og Stavanger er ca. 40 min kjøretur unna.
Dette er en hytte som man kan bruke både som dagstur eller lengre opphold.

Adkomst

Veibeskrivelse: Når man kommer langs Kvalvågvegen, skal du passere hyttefeltet, som du får på venstre side, og så ta første til venstre etter hyttene. Følg veien og hold til venstre. Kjør en bakke opp på toppen og du kommer til hyttene på baksiden og parkering. Derfra er det et kort stykke å gå ned til hytten.

Se Google maps - det er enkelt å finne frem i kartet.
NB! Kjøreanvisning viser feil innkjørsel inn en privat skogsvei, man må svinge av Fv. 495 på nedsiden av hyttefeltet.

Det vil bli skiltet med Krogsveen visningsskilt ved fellesvisninger.

Beskrivelse av tomt

Eiertomt på 717 kvm.
Fin naturtomt med nydelig utsikt mot sjøen. Grønt og frodig, naturen like utenfor. Stor terrasse på 87 kvm som strekker seg rundt store deler av hytten. Gruslagt inngangsparti.

Oppgitt tomteareal er hentet fra digitalt eiendomskart fra Strand kommune. Oppgitt/anslått areal kan derfor avvike fra nøyaktig areal.

Oppgitt tomteareal er hentet fra digitalt eiendomskart fra Strand kommune. Oppgitt/anslått areal kan derfor avvike fra nøyaktig areal.

Parkering

2 parkeringsplasser på felles parkeringsplass, i kort avstand fra hytten.

Vei, vann og avløp

Eiendommen har adkomst via privat vei med felles vedlikeholdsansvar.

Hyttene har septiktank på grunneiers eiendom som tømmes årlig. Kommunen har en generell hjemmel til å kreve at eiendommer med privat septiktank kobler seg til det offentlige avløpsnettet. Kontakt megler for ytterligere informasjon.

Eiendommen har vannforsyning fra felles brønn.

Hytteforeningen opplyser om følgende:
Hyttefeltet har, sammen med grunneier som bor på Svines, felles vann (to brønner). Dersom noe skjer med brønner/pumper må vi ta vår del av kostnaden og vi ønsker derfor hele tiden å ha nok på konto for om nødvendig kunne bytte ut pumpene. Dette har skjedd 1 gang.
Det opplyses også om at grunneier ikke betaler inn til konto, da de har det daglige oppsynet med anlegget. Grunneier ar anledning til å fakturere Hytteforeningen for strømutgifter til drift av pumpene. Større vedlikehold avtales særskilt.
Det er pr 31.12.2025 bokført kr 97.920 på konto.

Regulerings-og arealplaner

Eiendommen er regulert til fritidsbebyggelse (hytter) i henhold til reguleringsplan 05-2-M2, "Reguleringsplan for hytter på Svines gnr 59 bnr 2", datert 14.09.2005, med tilhørende reguleringsbestemmelser.

Eiendommen omfattes av Kommuneplan for Strand kommune 2012 – 2022, vedtatt 12.09.2012.

Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.

Økonomi

Kommunale utgifter

Renovasjonsgebyr faktureres direkte fra IVAR. Gebyr for inneværende år er kr 4.921,60,-.
Renovasjons- og evnt. slamgebyr faktureres forskuddsvis 2 ganger årlig (januar og juni).

Nåværende eier har et strømforbruk på ca. kr 3 890,- / 3 945 kwh. fra 1/1-26 - 30/6-26.

Boligen har en årlig forsikringspremie på kr 9 513,-.
Avgift til hytteforeningen er for inneværende år kr 1.000,-

Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk og avtaler.

Selger har avtalt Norgespris på strøm på eiendommen t.o.m. 31.12.2026, og denne er pt på kr 50 øre inkl mva. Nettleie, avgifter og påslag fra kraftleverandøren kommer i tillegg. Er det fjernvarme vil det også komme kostnader i tillegg.

Denne avtalen vil følge eiendommen i den avtalte perioden.

Les mer om Norgespris her: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/legg-fram-lov-om-norgespris-pa-straum-og-fjernvarme/id3102642/

Formuesverdi

Formuesverdi for 2025 var kr 604 974,- ifølge selgers skattemelding/Skatteetaten.

Fra 2026 har Stortinget vedtatt en oppdatert modell for beregning av formuesverdi for primærbolig, så avvik kan forekomme.
For mer informasjon se skatteetaten.no.

Eiendomsskatt

Eiendomsskatten utgjør kr. 3 234,- pr år.

Omkostninger

4 600 000,00 Prisantydning

Omkostninger

115 000,00  Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
19 900,00  Gjensidige Boligkjøperpakke* (valgfritt)
545,00  Tinglysing panterettsdokument
545,00  Tinglysing skjøte
--------------------------------------------------------
116 090,00 Omkostninger totalt (uten Gjensidige Boligkjøperpakke)
135 990,00 Omkostninger totalt (med Gjensidige Boligkjøperpakke)

--------------------------------------------------------
4 716 090,00 Totalpris inkl. omkostninger
4 735 990,00 Totalpris inkl. omkostninger (med Gjensidige Boligkjøperpakke)

--------------------------------------------------------

Betalingsbetingelser

Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.

Annen viktig informasjon

Eier

Nils Bolstad og Tordis Amdal Bolstad

Overtakelse

Etter nærmere avtale.

Velforening

Pliktig medlemskap i Svines Hytteforening, og de forpliktelser det medfølger.
Hytteforeningen har god økonomi og det er avsatt penger til fremtidig vedlikehold av pumpeanlegg for vann/brønn.
Saldo på bok pr. 31.12.2025 er kr 97.920,-.
Dokumenter for foreningen kan fås ved henvendelse til megler.

Foreningen har i hovedsak ansvar for vei og vann.
Vedtekter for hyttefeltet kan fås ved henvendelse til megler.
Det er ikke anledning til utendørs boblebad.

Boligselgerforsikring

Selger har i forbindelse med salget tegnet boligselgerforsikring levert av Gjensidige.  
Boligselgerforsikringen dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr 14 millioner. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som hen mener utgjør en mangel ved eiendommen, vil Gjensidige behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.  

Vedlagt salgsoppgaven følger selgers egenerklæringsskjema og tilstandsrapport. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis. 

Boligkjøperforsikring

Innen kontraktsmøtet må kjøper ta stilling til om det ønskes å bestille Boligkjøperpakken gjennom Gjensidige. I denne gunstige pakken er boligen ferdig forsikret og inkluderer rettshjelpsforsikring, også kalt Boligkjøperforsikring. Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse. Forsikringsselskapet behandler i så fall ethvert mangelskrav kjøper måtte ha overfor selger. 

Boligkjøperpakken inkluderer bygningsforsikring for hus og hytte, innboforsikring, flytteforsikring og dobbel rentedekning - i situasjoner hvor kjøper ikke får solgt nåværende primærbolig.   

Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken da kostnaden det første året legges til kjøpesummen for boligen. Det gjøres oppmerksom på Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
Produktark for Boligkjøperpakken ligger vedlagt i salgsoppgaven.  

Dersom ikke boligkjøperpakke ønskes kan kun rettshjelpsforsikring, også kalt boligkjøperforsikring, tegnes særskilt via megler. Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres gjennom Gjensidige. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon. 

Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan ikke tegne boligkjøperpakke eller rettshjelpsforsikring. 

Budgivning

Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.

Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.  
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.

For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.

Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.

Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.

Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.

Hvitvaskingsreglene

I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.

Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.

Lovanvendelse

Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. 

Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.

En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.

Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke.  Dette er nærmere beskrevet nedenfor. 

På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er".  Selger kan ikke ta «som den er»- forbehold overfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.

Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. 

Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.

Forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.

Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd, dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.

Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).

Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon 
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. 

Ikke-forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. 

Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. 

Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.

Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.

Meglers vederlag

Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Vederlag: 1,20 % av salgssummen. Minimumsprovisjon er kr 60 000,00

Vederlag:
Annonse i Stavanger Aftenblad 1/1 side  kr 7 750,00
Kontroll av hjemmel og heftelser  kr 4 500,00
Markedsføringspakke Fritid  kr 28 900,00
Oppgjør  kr 8 900,00
Tilrettelegging inkl. salgsoppgaver og stylingveiledning  kr 19 900,00
Visninger ubegrenset og inkl. privatvisninger   kr 5 000,00

Utlegg:
Tinglysing sikring  kr 545,00

Andre utgifter:
AX tilstandsrapport Hytte under 150 kvm  kr 17 500,00
Boligselgerforsikring Gjensidige Tomt/Fritid regnes av prisant.  kr 28 395,00
Foto dag + drone + kveld  kr 12 000,00
Innhenting av energiattest hos Ambita  kr 310,00

Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• I forbindelse med forberedelse av salget, innhenter vi informasjon om eiendommen hovedsakelig fra vår samarbeidspartner Ambita.
• Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring
• Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
• BN bank tilbyr finansieringsløsninger
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
• Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i Bomega AS som tilbyr den digitale annonseringsplattformen Hjem.

Opplysninger om oppdraget

Oppdragsnummer 35-0246/26
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Stavanger
Nedre Strandgate 41, 4005, STAVANGER
950007613
Oppdragets KR-kode KR35.26246

Dato

Sist oppdatert: 05. september 2026 kl. 20:42

Dokumenter

Utskriftsvennlig salgsoppgave

Område

Legg til steder som er viktige for deg

Prisutvikling for området

Kvadratmeterpris

0 kr/m²

Endring

↘︎ % ()

Visning

For å delta på visning, ber vi om at du melder deg på. Da sikrer vi at du får nødvendig informasjon og at det er satt av tilstrekkelig med tid. Kontakt megler dersom annet tidspunkt ønskes.
Husk å lese salgsoppgaven før visningen, så du stiller forberedt.

NB. Visning utgår dersom det ikke er noen påmeldte innen kl.10:00 samme dag som visning skal avholdes.

Ønsker du kun å bli holdt orientert, kan du fra eiendommens hjemmeside få varsel om solgtpris, eller kontakte megler.

Lurer du på noe?

Hva koster lånet?

Sjekk estimert lånekostnad

Vil du varsles om lignende boliger?

Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!

På flyttefot? Slik gjør vi det enklere for deg

Skreddersydd flyttepakke

Vi fikser håndverkere, vask, pakking, lagring og transport, og legger ut for utgiftene underveis.

Hjelp med både kjøp og salg

Hos oss har du din egen rådgiver gjennom hele kjøps- og salgsprosessen.

Hjelp til finansiering

Vårt samarbeid med BN Bank sikrer deg rask og løsningsorientert hjelp, til konkurransedyktige betingelser.