Komplett salgsoppgave

Gamle Fetvei 12C

3 790 000 kr
49 m²
1 soverom
Stuen
Stuen
Kart
Redesign på Hjem.no
Del
Per Inge Hunvik
Presenteres av
Per Inge Hunvik
Fetsund stasjonsby
Lekker og nyere eierleilighet sentralt Fetsund | Garasjeplass | Heis | Byggeår 2021 | Kun 1 min til tog

Unngå doble boligrenter

Vi tilbyr gunstig forsikring.
Sjekk estimert lånekostnad

    Pris

  • Prisantydning
    3 790 000 kr
  • Omkostninger
    105 790 kr
  • Totalpris
    3 895 790 kr

    Areal

  • BRUKSAREAL
    54 m²
  • BRA-I (internt bruksareal)
    49 m²
  • BRA-E (eksternt bruksareal)
    5 m²
  • TBA (terrasse-balkongareal)
    5 m²

    Nøkkelinfo

  • Etasje
    3
  • Byggeår
    2021
  • Soverom
    1 soverom
  • Bad
    1 bad
  • Type
    Eierleilighet
  • Eierform
    Eierseksjon
  • Fasiliteter
    Garasje/P-plass, Heis og Balkong/Terrasse
  • Fellesutgifter
    3 305 kr
  • Energimerke
    Grønn B

Visning

Lurer du på noe?

Beskrivelse

Kort om eiendommen

Gamle Fetveien 12C er en ny og moderne 2-roms leilighet beliggende sentralt i Fetsund med togstasjon "rett utenfor døren".
Det medfølger garasjeplass og leiligheten har heisadkomst og balkong.
* Rett ved togstasjon og butikker
* Vannbåren gulvvarme - felles varmtvann
* Garasjeplass
* Heis og balkong
* Byggeår 2021
* Lave bokostnader

Innhold og byggemåte

Eiendommen

Gamle Fetvei 12C, 1900 FETSUND
Kommunenummer 3205, gårdsnummer 420, bruksnummer 102, seksjonsnummer 11, ideell andel 1/1
Kommunenummer 3205, gårdsnummer 420, bruksnummer 102, seksjonsnummer 98, ideell andel 1/96

Innhold

Totalt bruksareal BRA: 54 kvm
BRA-i:
3. etasje 49 kvm: Entré, bad, stue med åpen kjøkkenløsning og soverom.
BRA-e:
1. etasje 5 kvm: Bod
Åpent areal:
3. etasje 5 kvm: Balkong
Det gjøres oppmerksom på at boligens eksterne boder tilhører sameiets fellesareal, og at boden således ikke eies av den enkelte sameier.
Dette medfører at sameiet i fellesskap beslutter bruken, og at man ikke selv har eierrett og rettsvern for boden.
Sameiet kan ved vedtak beslutte annet bruk av fellesarealet og disponering av bodarealet kan dermed opphøre.
Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport med befaringsdato 24.09.2025 utført av Anticimex v/ Andreas Norbeck Sveen.

Byggemåte

Selger har fått utarbeidet en tilstandsrapport, dvs. en teknisk gjennomgang av boligen hvor eventuelle avvik, risiko for kjøper og prisoverslag for hva som bør gjøres av oppgradering, er skissert. Se særskilt TGIU (tilstandsgrad ikke undersøkt), samt TG2 og TG3 som viser hva som er boligens normale slitasje, alder og type, hva som er avvik fra dette og hva som bør/må utbedres. Rapporten og selgers egenerklæring er en del av salgsoppgaven og må leses nøye før bud inngis. Kjøper overtar ansvaret for de opplysninger som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.  
Bygningen er iht. tilstandsrapporten oppført i betong.
Les for øvrig mer om byggemåte og den tekniske tilstanden i rapporten.
TGIU:
På grunn av våtrommets utforming og bruk er det ikke praktisk mulig å gjennomføre hulltaking og fuktmåling i de mest fuktutsatte delene av våtsonen.
Det ble derimot gjennomført et overflatesøk med fuktindikator, uten at det ble påvist indikasjoner som tyder på fuktskader.
Se supplerende tekst i tilstandsrapporten.
Kjøper overtar ansvar og risiko for dette.  

Standard

E n t r è
Adkomst via felles trappegang med heis.
Leiligheten ønsker deg velkommen inn i en romslig entré med plass til å henge fra seg klær.
Oppgangen har callinganlegg.
S t u e /
k j ø k k e n
Stue og kjøkken i åpen og moderne løsning.
Rommet har store vindusflater som gir et fantastisk lysinnfall
I stuen er det plass til sofagruppe og spisebord.
Fra stuen er det utgang til balkong på 5 man kan nyte late dager i sommervarmen.
Kjøkkeninnredning fra Sigdal med glatte fronter og godt med benk- og skapplass.
Integrerte hvitevarer som stekeovn, koketopp, oppvaskmaskin og kjøleskap medfølger.
Kjøper må forvente slitasje som følge alder og normal bruk.
Det er montert komfyrvakt og automatisk vannstopper med fuktsensor.
S o v e r o m
Soverommet har plass til dobbeltseng med tilkomst fra to sider.
Det medfølger garderobeskap på soverommet.
B a d
Stilrent bad med flislagte overflater på gulv og vegger.
Innredning med skap med glatte fronter og ovenpåliggende servant, og speil med integrert belysning.
Dusjhjørne med innfellbare glassdører.
Vegghengt toalett med innebygget sisterne.
Opplegg for vaskemaskin.
Downlights i himling og varme i gulv.
Det er kun de integrerte hvitevarene som følger med.

Løsøre og tilbehør

Vi viser til liste fra Norges Eiendomsmeglerforbund som gjelder fra 01.01.2020 angående løsøre og tilbehør.

Oppvarming

Fjernvarme med vannbåren gulvvarme. Elektriske varmekabler på bad.
Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning, følger dette heller ikke med.

Ferdigattest/brukstillatelse

Det foreligger ikke ferdigattest på eiendommen, men midlertidig brukstillatelse ble gitt 06.05.2021.
Tillatelsen er gitt med følgende gjenstående arbeider: Byggetrinn 2 - blokk C og D (akse 1-9), og næringslokaler i byggetrinn 1.
Det er uklart om dette er utført. Sameiet følger opp søknad om ferdigattest.

Tinglyste heftelser og rettigheter

Leiligheten overdras fri for pengeheftelser.
Sameiet har legalpant for krav mot sameieren som følger av sameieforholdet iht. eierseksjonsloven § 31. Pantet er begrenset oppad til 2G, (G = folketrygdens grunnbeløp).
Det er tinglyst følgende servitutt på sameiets eiendom. Dagboknr 3413445-1, tinglyst 01.12.2020, type heftelse: Bestemmelse om nettstasjon. Rettighetshaver Elvia AS.
I tillegg er seksjoneringen tinglyst med dokumentnummer 470855-1, tinglyst 22.04.2021.
Servitutten vil følge eiendommen. Kjøpers bank vil få pant etter ovennevnte servitutt.

Eventuell adgang til utleie

Leiligheten kan leies ut såfremt leiligheten har forsvarlige radonverdier. Leietaker må følge sameiets vedtekter og ordensregler på lik linje som eier.

Diverse

Tilbud av produkter og tjenester fra våre samarbeidspartnere
Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring
• Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
• BN bank tilbyr finansieringsløsninger
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
• Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i den digitale annonseringsplattformen Hjem.

Beliggenhet og tomteforhold

Beliggenhet

Velkommen til Gamle Fetvei 12C - Fetsund stasjonsby, like ved Glommas elvebredd, samtidig nærhet til matbutikker, kafeer, treningssenter og Fetsund togstasjon!
Fetsund sentrum har et godt og variert servicetilbud med bl.a. legesenter, tannleger, vinmonopol, post i butikk, bank m.m. I tillegg finner du tre dagligvarebutikker i sentrum; Rema 1000, Coop og Spar. Ønsker du ytterligere servicetilbud ligger leiligheten en kort kjøretur fra Lillestrøm sentrum som innehar et godt og variert utvalg av det meste bymessige fasiliteter. Strømmen Storsenter ligger også godt innen rekkevidde.
Område består av flotte tur- og friluftsområder hvorav det er umiddelbar nærhet til flotte rekreasjonsmuligheter langs Glomma.
I Fetsund er det også meget gode buss forbindelser. Det er meget gode pendlermuligheter fra stasjonen, herfra går det tog til Oslo med avgang hver time. Toget benytter kun 20 min til Oslo S. I rushtiden morgen og ettermiddag går det tog med avgang 2 ganger i timen.
Ved å benytte bil tar det ca. 12 min til Sørumsand, ca. 9 min til Lillestrøm, ca. 27 min til Oslo S og ca. 30 min til Oslo Lufthavn

Adkomst

Det vil bli skiltet med Krogsveen visningsskilt ved fellesvisninger.

Barnehager, skoler og fritid

Skoler:
8-10 kl. Østersund ungdomsskole
1-7 kl. Hovinhøgda skole
1-7 kl. Riddersand skole
1-7 kl. Garderåsen skole
Barnehager:
Fetsund barnehage
Sommerly barnehage
Nerdrumshagen barnehage
Informasjon om tilhørende skolekretser er hentet fra Prognosesenteret som dataleverandør, og tilhørigheten kan årlig endres av kommunen. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen for oppdatert informasjon.

Beskrivelse av tomt

Pent opparbeidet bakgård på eiertomt på 5 192 kvm som tilhører sameiet med store grøntarealer, sitteplasser og lekeplass. Tomten er fellesareal.

Parkering

Det medfølger garasjeplass (nr. 21) med el-bil lader.
Det gjøres oppmerksom på at dagens parkeringsløsning er etablert som ett realsameie, og at parkeringsplassene således ikke eies av den enkelte sameier. Dette medfører at sameiet i fellesskap beslutter bruken, og at man ikke selv har eierrett og rettsvern for parkeringsplassen. Sameiet kan ved vedtak beslutte annet bruk av fellesarealet.
Etter eierseksjonsloven § 26 kan styret, etter krav fra en seksjonseier med nedsatt funksjonsevne, pålegge en annen seksjonseier uten behov for å tilrettelagt plass å bytte parkeringsplass. Dette gjelder kun dersom seksjonseieren med nedsatt funksjonsevne allerede disponerer en parkeringsplass i sameiet.

Vei, vann og avløp

Eiendommen har adkomst via kommunal vei og privat stikkvei med felles vedlikehold ansvar for sameiet.
Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger.
Sameiet er ansvarlig for private stikkledninger til bygningen.

Regulerings-og arealplaner

Eiendommen er regulert til bolig/kontor/forretning i henhold til bestemmelser for revidert reguleringsplan for felt H3 i reguleringsplan for Fet kommune datert 22.11.01.
Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.

Økonomi

Boligens kostnader

Fellesutgiftene er kr 3 305,- pr. mnd. og inkluderer: A-konto varmtvann (kr 484,-), forretningsfører, styrehonorar, kommunale avgifter, bygningsforsikring, grunnpakke TV og bredbånd (kr 586,-), drift og vedlikehold.kr 150,- pr mnd. for garasjeplass.
Fellesutgiftene justeres normalt en til to ganger årlig i forhold til sameiets faktiske utgifter.
OBOS fakturerer den enkelte beboer a-konto varmtvann på vegne av Techem sammen med ordinær innkreving av felleskostnader.
Techem avregner faktisk forbruk pr. halvår mot innkrevd a-kontobeløp.
Avregning og evt. justering av a-kontobeløp skjer halvårlig.
Fellesutgiftene fordeles følgende:
A konto varmtvann kr 484,-
Felleskostnader kr 2 085,-
Kabel-tv kr 586,-
Det betales i tillegg og adskilt kr 150,- pr mnd. for garasjeplass.
Nåværende eier har et strømforbruk som tilsvarer ca. kr 4 582,- pr. år. / 1 699 kwh. pr. år.
I selgers husstand har det bodd 1 menneske og det opplyses om at strømforbruket har vært ca 1699 kwh pr år.
Boligen er tilknyttet Telenor som leverandør av tv/bredbånd. Dekoder/tuner følger med.
Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk. Kjøper må selv tegne innboforsikring.

Formuesverdi

Formuesverdi for 2023 var kr 949 086,- ifølge skatteetaten. Beløpet forutsetter at eier bor fast i boligen (primærbolig).
Ved eventuell øvrig bruk av eiendommen (f.eks. fritidsbolig, pendlerbolig, utleieobjekt) var formuesverdien for 2023 kr 3 796 344,-
Formuesverdien justeres normalt årlig. Se skatteetaten.no for mer informasjon om fastsettelse av formuesverdien.

Opplysninger om fellesgjeld

Andel formue er kr 16 507,- pr. 31.12.2024
Andel fellesgjeld er kr 0,- pr. 30.09.2025
Det er ikke felles lån i sameiet.

Omkostninger

3 790 000,00 Prisantydning
Omkostninger
94 750,00  Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
9 950,00  Gjensidige Boligkjøperpakke (valgfri)
545,00  Tinglysing panterettsdokument
545,00  Tinglysing skjøte
--------------------------------------------------------
105 790,00 Omkostninger totalt
--------------------------------------------------------
3 895 790,00 Totalpris inkl. omkostninger
--------------------------------------------------------
Dersom sameiet har fellesgjeld, vil leilighetens andel av fellesgjelden komme i tillegg til kjøpesummen. Denne gjelden skal ikke innbetales i oppgjøret, men følger leiligheten.
Totalpris inkl. omkostninger forutsetter kjøp til prisantydning.
 I tillegg tilkommer evt. eierskiftegebyr kr 850,- for garasjeplass.
Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer. 

Tilbud om lånefinansiering

Megler formidler gjerne kontakt med rådgiver hos Trøgstad Sparebank. De har konkurransedyktige betingelser samt rask og løsningsorientert behandling av din lånesøknad.

Betalingsbetingelser

Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.

Annen viktig informasjon

Eier

Torill Irene Larsen

Informasjon om sameiet

Eiendommen er seksjonert, og leiligheten er tilknyttet Fetsund Stasjonsby Sameie, med sameiebrøk 49/6725.
Sameiet er et kombinert sameie som består av 92 boligseksjoner, 6 næringsseksjoner.
Forretningsfører er Obos Eiendomsforvaltning AS.
Dugnad må påregnes.
Det betales kr 150,- pr mnd. for garasjeplass.
Dyrehold er tillatt så lenge dette ikke på en urimelig eller unødvendig måte er til skade eller ulempe for de øvrige brukerne av eiendommen.
Foretatt påkostninger de senere år: normalt vedlikehold.
Planlagte påkostninger: normalt vedlikehold.
Vi gjør videre oppmerksom på at det iht. eierseksjonsloven ikke er anledning å erverve mer enn 2 seksjoner i sameiet, her teller også eierskap via. firma, nærstående og familie. Kjøper har risikoen for at overskjøting på denne bakgrunn kan nektes av Statens Kartverk. I så fall vil kjøper uansett være forpliktet til å gjennomføre handelen, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.
Konferer med megler for mer informasjon.
Dokumenter for sameiet og kopi av seksjonsbegjæringen kan fås ved henvendelse til megler.

Overtakelse

Etter nærmere avtale.

Boligselgerforsikring

Det gjøres oppmerksom på at selger ikke har tegnet boligselgerforsikring som dekker selgers ansvar etter avhendingsloven. Likevel foreligger selgers egenerklæring og godkjent tilstandsrapport som interessenter må sette seg inn i før bud inngis. Eventuelle reklamasjoner må rettes direkte til selger.  

Boligkjøperforsikring

Innen kontraktsmøtet må kjøper ta stilling til om det ønskes å bestille Boligkjøperpakken gjennom Gjensidige. I denne gunstige pakken er boligen ferdig forsikret og inkluderer rettshjelpsforsikring, også kalt Boligkjøperforsikring. Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse. Forsikringsselskapet behandler i så fall ethvert mangelskrav kjøper måtte ha overfor selger. 
Boligkjøperpakken inkluderer bygningsforsikring for hus og hytte, innboforsikring, flytteforsikring og dobbel rentedekning - i situasjoner hvor kjøper ikke får solgt nåværende primærbolig.   
Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken da kostnaden det første året legges til kjøpesummen for boligen. Det gjøres oppmerksom på Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
Produktark for Boligkjøperpakken ligger vedlagt i salgsoppgaven.  
Dersom ikke boligkjøperpakke ønskes kan kun rettshjelpsforsikring, også kalt boligkjøperforsikring, tegnes særskilt via megler. Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres gjennom Gjensidige. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon. 
Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan ikke tegne boligkjøperpakke eller rettshjelpsforsikring. 

Budgivning

Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.
Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.  
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.
Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.
Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.
Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.

Hvitvaskingsreglene

I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.

Lovanvendelse

Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. 
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke.  Dette er nærmere beskrevet nedenfor. 
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er".  Selger kan ikke ta «som den er»- forbehold overfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. 
Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.
Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd, dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon 
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. 
Ikke-forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. 
Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. 
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.

Meglers vederlag

Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Fastpris: 40 000,-
Vederlag
Kontroll av hjemmel og heftelser  kr 2 900,-
Markedsføringspakke  kr 27 400,-
Oppgjør  kr 7 500,-
Tilrettelegging  kr 17 000,-
Visninger kr 4 000,- pr stk. utover 1. gratis
Utlegg
Eierskiftegebyr forretningsfører kr 6 570,-
Eierskiftegebyr forretningsfører garasjeplass  kr 850,-
Innhenting av informasjon forretningsfører  kr 2 750,-
Tinglysing sikring  kr 545,-
Andre utgifter
Foto  kr 4 800,-
Tilstandsrapport leilighet  kr 9 000,-

Opplysninger om oppdraget

Oppdragsnummer 60-0319/25
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Lillestrøm
Adolph Tidemands gate 38, 2000, LILLESTRØM
950 007 613
Oppdragets KR-kode KR60.25319

Dato

Sist oppdatert: 30. desember 2025 kl. 14:51

Dokumenter

Utskriftsvennlig salgsoppgave

Område

Legg til steder som er viktige for deg

Prisutvikling for området

Kvadratmeterpris
0 kr/m²
Endring
↘︎ % ()

Visning

Lurer du på noe?

Vil du varsles om lignende boliger?

Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!

På flyttefot? Slik gjør vi det enklere for deg

Skreddersydd flyttepakke

Vi fikser håndverkere, vask, pakking, lagring og transport, og legger ut for utgiftene underveis.

Hjelp med både kjøp og salg

Hos oss har du din egen rådgiver gjennom hele kjøps- og salgsprosessen.

Hjelp til finansiering

Vårt samarbeid med BN Bank sikrer deg rask og løsningsorientert hjelp, til konkurransedyktige betingelser.