Losbyveien 48
29 900 000 kr
602 m²
5 soverom
Komplett salgsoppgave
Finstad / Lørenskog
Eksklusiv, påkostet familieeiendom m/garasjeanlegg, gjestedeler, spa-fasiliteter, solrike uteplasser m/motstrømsbasseng
Prisantydning
29 900 000 krOmkostninger
768 490 krTotalpris
30 668 490 kr
Pris
Bruksareal
735 m²BRA-I (internt bruksareal)
602 m²BRA-E (eksternt bruksareal)
133 m²TBA (terrasse-balkongareal)
183 m²
Areal
Byggeår
1982Soverom
5 soveromBad
6 badTomteareal
2 411 m² (eiet)Type
Enebolig - FrittliggendeEierform
EietFasiliteter
Garasje/P-plass og Balkong/Terrasse
Nøkkelinfo
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadBeskrivelse
Kort om eiendommen
Velkommen til Losbyveien 48 – en sjelden og gjennomført eiendom hvor kvalitet, plass og funksjonalitet møtes i en helhetlig og eksklusiv boligopplevelse.
- Eksklusiv, innholdsrik og gjennomført enebolig med høy standard
- Attraktiv og familievennlig beliggenhet på Finstadjordet
- Parkmessig opparbeidet tomt med flotte solforhold
- Integrert, underjordisk garasjeanlegg med verksted, bad og fasiliteter
- Frittstående dobbelgarasje oppført i samme stil som boligen
- 2 separate gjestedeler med egne bad
- Stor, skiferlagt terrasse (ca. 108 kvm) med boble og motstrømsbasseng
- Romslige og lyse oppholdsrom med gode soner
- Eksklusivt kjøkken fra 2015 /2016 med kvalitetsleverandører
- 6 bad, badstue og gjennomgående gode velværefasiliteter
- Svært gode lagring og parkeringsforhold
Innhold og byggemåte
Innhold og byggemåte
Eiendommen
Losbyveien 48, 1475 FINSTADJORDET
Kommunenummer 3222, gårdsnummer 98, bruksnummer 94, ideell andel 1/1
Kommunenummer 3222, gårdsnummer 98, bruksnummer 95, ideell andel 1/1
Innhold
Totalt bruksareal BRA: 735 kvm
BRA-i:
Enebolig:
Underetasje 374 kvm: Hall, bod, kjølerom, bad m/badstu, fyrrom, hobbyrom, kjellerstue, gang, bod 2, omkledningsrom, entre.
Gjestedel 1: Soverom/stue, bad
Gjestedel 2: Soverom/stue, bad
Integrert garasje, løfterom for bassenget, kott for ventilasjon og bad
1. etasje 160 kvm: Entré, hall, kjøkken, vaskerom, spisestue, stue, tv-stue, vinterhage og bad.
2. etasje 68 kvm: Gang/trapperom, bad, 3 soverom, kneloft/bod og kneloft/bod.
BRA-e:
Garasje:
1. etasje 89 kvm: Garasje og toalettrom.
2. etasje 44 kvm: Bod.
Åpent areal:
1. etasje 165 kvm: Uteplass, repos, balkong og trapp.
2. etasje 18 kvm: Balkonger.
Eneboligens 2. etasje har et areal med lav himlingshøyde (ALH) på 73 kvm som ikke er måleverdig.
Garasjebyggets 2. etasje har et ALH-areal på 4 kvm.
Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport med befaringsdato 13.04.2026 utført av Norges Takst AS v/Tron Bentestuen. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.
Byggemåte
Selger har innhentet en tilstandsrapport av eiendommen. Dersom det er registrert avvik, er disse klassifisert med tilstandsgrader (TGIU, TG2 og/eller TG3). Kjøper overtar ansvaret for de opplysninger som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.
Bygningen er iht. tilstandsrapport en enebolig oppført i mur- og trekonstruksjoner. Glassert takstein
Eier opplyser at el-anlegget ble skiftet i 2015 og 2017. Det anbefales en el-kontroll av det elektriske anlegget på grunn av alder.
Det gjøres spesielt oppmerksom på at følgende bygningsdeler er gitt Tilstandsgrad 3 (TG3) — Store eller alvorlige avvik:
Innvendig
- Pipe og ildsted: Pipevanger er ikke synlige. Når 4 sider av en teglsteisskorstein ikke er synlige får man ikke kontrollert om det er riss/sprekker i skorsteinen.
Nærmere undersøkelser anbefales.
Følgende bygningsdeler er gitt Tilstandsgrad 2 (TG2) — Avvik som kan kreve tiltak:
Utvendig
- Taktekking: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på taktekkingen og undertak.
- Nedløp og beslag: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på renner/nedløp/beslag.
- Veggkonstruksjon: Det er ingen eller liten lufting i nedre kant av kledning mot grunnmur.
- Takkonstruksjon/Loft: Det er påvist fuktskjolder/skader i takkonstruksjonen. Hele takkonstruksjonen er gjenbygget. Det er ingen mulighet til vurdering utover alder og observasjoner fra underliggende etg. Synlige fuktmerker på panel i himling etter tidligere lekkasje v/pipe i 2 Etasje. Det ble søkt etter fuktforskjeller med pigg på panel i himling uten unormale utslag. Det er utført fuktsjekk på pipeløp i 2 Etasje og det ble registrert forskjellige utslag på pipeløp. Eier har utbedret en lekkasje i beslag mot skorstein utvendig i 2026.
- Vinduer/dører: Vinduer og ytterdør fremstår med forventede vær- og aldringsslitasjer og med reduserte isolerende egenskaper og tetthet.
- Balkonger, terrasser og rom under balkonger: Eier opplyser om at det er montert underliggende membran på etasjeskille mot kjellerrom. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på tettesjikt/membran. Opprinnelig sinkbeslag på balkong. Flere skifer/fliser med "bom" (hulrom under flis).
Innvendig
- Overflater: Svelleskader på parkett i karnapp. Det ble søkt etter fuktforskjeller uten unormale utslag. Noen parkettskjøter med glippe. Flere fliser i vinterhage med "bom" (hulrom under flis).
- Etasjeskille/gulv mot grunn: Det er målt høydeforskjell på mellom 15-30 mm gjennom hele rommet. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. Målt høydeforskjell på mellom 10 - 20 mm innenfor en lengde på 2 meter. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik.
Tekniske installasjoner
- Avløpsrør: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige avløpsledninger.
- Varmesentral: Mer enn halvparten av forventet brukstid på varmesentral er oppbrukt.
- Vannbåren varme: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på anlegg for vannbåren varme.
Tomteforhold
- Fuktsikring og drenering: Mer enn halvparten av forventet levetid på drenering er overskredet.
- Grunnmur og fundamenter: Det er registrert skråriss som er symptom på setninger. Grunnmuren har sprekkdannelser.
- Terrengforhold: Det er påvist dårlig fall eller flatt terreng inn mot grunnmur og dermed muligheter for større vannansamlinger.
- Utvendige vann- og avløpsledninger: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige avløpsledninger.
- Oljetank: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på oljetanken.
2 Etasje
Bad
- Overflater vegger og himling: Det er påvist sprekker i fliser. Sprukket veggflis under toalettet. Riss i veggfuger mellom toalett og bide. Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på membranløsningen i vegg.
- Overflater Gulv: Det er påvist at noen fliser har bom (hulrom under). Flere fliser v/ toalett mot dusjsonen med "bom" (hulrom under flis).
- Sluk, membran og tettesjikt: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen.
- Sanitærutstyr og innredning: Det er ikke påvist tilfredsstillende løsning for å synliggjøre lekkasje fra innebygget sisterne.
- Ventilasjon: Våtrommet mangler tilluftsventilering, f.eks. spalte/ventil ved dør.
- Tilliggende konstruksjoner våtrom: TG er satt med tanke på alder og materialvalg/levetid.
1 Etasje
Vaskerom
- Sluk, membran og tettesjikt: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på sluk- og membranløsningen. Det er nå ingen symptomer på funksjonssvekkelse, men vær oppmerksom på at dette er en risikokonstruksjon. Butylgummi-membran v/ Spesialdekker fra 1981.
- Ventilasjon: Våtrommet mangler tilluftsventilering, f.eks. spalte/ventil ved dør.
Bad
- Overflater Gulv: Det er påvist at høydeforskjell fra topp slukrist til gulv/synlig topp membran ved dørterskel er mindre enn 25 mm. Det er påvist avvik i fallforhold til sluk i forhold til krav i forskrift på byggetidspunktet. Det er målt ca 20 mm fra topp slukrist til gulv ved dørterskel. Det er ca 13/8 mm fall i dusjsonen(målt v/ytterkant).
- Sluk, membran og tettesjikt: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på sluk- og membranløsningen. Det er nå ingen symptomer på funksjonssvekkelse, men vær oppmerksom på at dette er en risikokonstruksjon.
Underetasje
Bad m/badstu
- Overflater Gulv: Det er påvist at høydeforskjell fra topp slukrist til gulv/synlig topp membran ved dørterskel er mindre enn 25 mm. Det er påvist avvik i fallforhold til sluk i forhold til krav i forskrift på byggetidspunktet. Dør til toalett er uten terskel. Gulvet er tilnærmet i vater. Det er målt ca 17 mm fra topp slukrist til gulv ved dørterskel.
- Sluk, membran og tettesjikt: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på sluk- og membranløsningen.
- Ventilasjon: Våtrommet mangler tilluftsventilering, f.eks. spalte/ventil ved dør. Dør til toalett er uten terskel.
Bad (gjesterom 1)
- Overflater vegger og himling: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på membranløsningen i vegg. Små riss i veggfuger, antatt pga. lite bruk av badet/tørke.
- Overflater Gulv: Det er påvist at høydeforskjell fra topp slukrist til gulv/synlig topp membran ved dørterskel er mindre enn 25 mm. Det er påvist avvik i fallforhold til sluk i forhold til krav i forskrift på byggetidspunktet. Det er målt ca 20 mm fra topp slukrist til gulv ved dørterskel. Det er målt ca 55 mm fra topp slukrist til dørterskel. Det er ca 16/6 mm fall i dusjsonen(målt v/ytterkant).
- Sluk, membran og tettesjikt: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen. Rommet er et våtrom hvor det ved etablering var krav om "uavhengig kontroll", men det foreligger ingen dokumentasjon på at det er utført "uavhengig kontroll".
- Sanitærutstyr og innredning: Det er ikke påvist tilfredsstillende løsning for å synliggjøre lekkasje fra innebygget sisterne.
- Overflater vegger og himling: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på membranløsningen i vegg. Små riss i veggfuger, antatt pga. lite bruk av badet/tørke.
Bad (gjesterom 2)
- Overflater Gulv: Det er påvist at høydeforskjell fra topp slukrist til gulv/synlig topp membran ved dørterskel er mindre enn 25 mm. Det er påvist avvik i fallforhold til sluk i forhold til krav i forskrift på byggetidspunktet. Det er målt ca 20 mm fra topp slukrist til gulv ved dørterskel. Det er ca 18/13 mm fall i dusjsonen(målt v/ytterkant).
- Sluk, membran og tettesjikt: Det er rundt sluk påvist en ikke-fagmessig utførelse av membran/tettesjikt/klemring. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen. Rommet er et våtrom hvor det ved etablering var krav om "uavhengig kontroll", men det foreligger ingen dokumentasjon på at det er utført "uavhengig kontroll". Vannlåsen er hard å åpne/presse ned i sluket. Den ligger jevnt med klemringen. Det ser ut til at mansjett ikke er klemt i klemringen men smurt over klemringen.
- Sanitærutstyr og innredning: Det er ikke påvist tilfredsstillende løsning for å synliggjøre lekkasje fra innebygget sisterne.
- Overflater vegger og himling: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på membranløsningen i vegg. Små riss i veggfuger, antatt pga Lite bruk av badet/tørke.
- Sluk, membran og tettesjikt: Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen. Rommet er et våtrom hvor det ved etablering var krav om "uavhengig kontroll", men det foreligger ingen dokumentasjon på at det er utført "uavhengig kontroll".
- Sanitærutstyr og innredning: Det er ikke påvist tilfredsstillende løsning for å synliggjøre lekkasje fra innebygget sisterne.
- Ventilasjon: Våtrommet mangler tilluftsventilering, f.eks. spalte/ventil ved dør.
Følgende bygningsdeler er ikke undersøkt (TGIU):
1 Etasje
Vaskerom
- Tilliggende konstruksjoner våtrom: Hulltaking er unnlat pga. rommet ikke brukes til dusjing på vegg. Fuktsøk: Det ble foretatt enkle søk etter fukt i gulv/vegger med fuktindikator. Måler viste ikke indikasjon på unormale fuktverdier.
Underetasje
Bad m/badstu
- Tilliggende konstruksjoner våtrom: Hulltaking er ikke foretatt da det ikke er fysisk mulig pga tilliggende konstruksjoner.
Bad (gjesterom 1) + Bad (gjesterom 2) + Bad (garasje)
- Tilliggende konstruksjoner våtrom: Hulltaking er ikke foretatt da det ikke er fysisk mulig pga tilliggende konstruksjoner. Det er utført fuktsjekk med fuktindikator, og det er ikke registrert fuktforskjeller på baderommet.
Helse, miljø og sikkerhet
Følgende avvik er registrert ihht til dagens krav og må ses i den sammenheng:
- Åpninger i rekkverk er større enn dagens forskriftskrav til rekkverk i innvendige trapper.
- Åpninger i rekkverk på balkong eller terrasse er ikke i henhold til krav i dagens forskrifter.
- Åpninger i rekkverk på utvendige trapper er ikke i henhold til krav i dagens forskrifter.
- Åpninger mellom trinn i innvendig trapp er større enn dagens forskriftskrav.
- Det er avvik i rømningsveier i kjellerstue og gjesterom.
- Det er ikke foretatt radonmålinger, og bygget er heller ikke utført med radonsperre.
- Det er manglende rekkverk/annen sikring på forstøtningsmurer som krever dette utifra dagens krav.
- Rekkverket på balkong eller terrasse er for lavt i forhold til dagens krav.
- Rekkverkshøyder er under dagens forskriftskrav til rekkverk i utvendige trapper.
Tilstandsrapporten er inntatt i salgsoppgaven. Rapporten inneholder informasjon om eventuelle avvik og konsekvensen av disse. Ettersom kjøper regnes å være kjent med forhold som tydelig fremgår av tilstandsrapporten, oppfordres du til å sette deg grundig inn i rapporten i sin helhet.
Selger beskriver også i egenerklæringsskjema:
Det har vært en forsikringsskade med sprukket sluk på badet i 2. etasje rundt 2003, som ble reparert med totalrenovering.
I 2015 ble vaskerom, bad i 1. etasje og bad i kjelleretasjen totalrenovert av faglærte.
Bygningssakkyndig oppdaget fukt rundt pipen i mars 2026, og årsaken ble funnet og utbedret samme måned.
I 2015 ble hovedtavlen skiftet og hele det elektriske anlegget trukket om, med nye kurser til kjøkken og rom i 2. etasje.
Det ble også installert et nytt FLEXIT ventilasjonsanlegg i 1. etasje i 2015.
Moderniseringer og påkostninger
Følgende moderniseringer er foretatt de senere år:
2026:
- Lekkasje i beslag mot skorstein utvendig utbedret.
2018:
- Vifte til aggregat på kjølerom skiftet.
2017:
- Elektrisk anlegg skiftet ut/oppgradert. Samsvarserklæring for mindre utvidelse fra 2015 foreligger.
- Vannrør isolert i fyrrom.
2016:
- Kjøkken modernisert med ny innredning, benkeplate og integrerte hvitevarer.
- Bad med badstue i underetasje oppgradert med nye fliser, dusjsone med smøremembran, baderomsinnredning og toalett.
- Gasspeis installert i kjøkken.
2015:
- Vaskerom i 1. etasje oppgradert med ny innredning og nye fliser.
- Bad i 1. etasje oppgradert med nye fliser, baderomsinnredning, toalett og dusjhjørne.
2010:
- Tilbygg av underetasje.
- Bad i gjesterom 1 i underetasje etablert.
- Bad i gjesterom 2 i underetasje etablert.
2005:
- Bad i 2. etasje oppgradert.
2004:
- Oljefyr ombygd til biofuel i fyrrom.
2015:
- Installert nytt FLEXIT ventilasjonsanlegg i 1. etasje (utført av Adam Przybylo).
Standard
Eiendommen byr på en romslig hoveddel med store, lyse oppholdsrom, eksklusivt kjøkken og gode soner for både familie- og selskapsliv. I tillegg har boligen to separate gjestedeler med egne bad. Eneboligen ligger tilbaketrukket på en parkmessig opparbeidet tomt med frodig beplantning, solrike uteplasser og generøse oppholdsarealer.
Et særtrekk ved eiendommen er det integrerte, underjordiske garasjeanlegget med verksted, bad og fasiliteter, i tillegg til en frittstående dobbelgarasje oppført i samme stil som boligen. Uteområdene kompletteres av en stor skiferlagt terrasse med boblebasseng og svært gode solforhold.
Planløsning
1. etasje: Entré, hall, vaskerom, bad/wc, kjøkken, spisestue, tv-stue, stue og vinterhage.
2. etasje: 3 soverom med balkonger, gang/trapperom, bad/wc, samt 2 kneloft.
Underetasje, hoveddel: Hall, bod m/utgang, kjølerom, bad/badstue, wc-rom, fyrrom, hobbyrom, kjellerstue/treningsrom og garderoberom.
Underetasje, gjestedel 1: Entré med forberedt kjøkken, stue/soverom og bad/wc.
Underetasje, gjestedel 2: Entré med forberedt kjøkken, stue/soverom og bad/wc.
Annet: Lekestue i hagen på ca. 6 kvm.
HALL
Boligen har et innbydende, overbygd inngangsparti med steinbelagt adkomst og skiferlagt trapp. Innenfor møtes man av en stilren hall med flislagt gulv, downlights og gode garderobeløsninger.
KJØKKEN
Kjøkkenet fra 2015 fremstår som et naturlig samlingspunkt med et moderne og eksklusivt uttrykk. Innredning fra Next125 med glatte fronter og benkeplate i Silverstone Carbono kombineres med integrerte hvitevarer fra Miele og Gaggenau. Løsningen er både estetisk og funksjonell, med gode arbeidsflater og spiseplass. Ved spiseplassen er det en integrert gasspeis for hygge og varme. Det er direkte utgang til en hyggelig balkong med morgen- og formiddagssol.
STUER
Hovedstuen er romslig og lys med store vindusflater i flere himmelretninger. Planløsningen gir naturlige soner for både avslapning og selskapelighet. En oppmurt peis tilfører varme og karakter. Fra stuen er det direkte utgang til terrassen, mens tv-stuen har tilknytning til vinterhagen – et ideelt rom for sosiale anledninger.
I underetasjen ligger en lun kjellerstue med peisinnsats, som gir et ekstra oppholdsrom – perfekt for familieliv og uformelle sammenkomster. Rommet benyttes i dag som kombinert stue og treningsrom.
BAD/VASKEROM/WC:
Eiendommen byr på hele seks bad, strategisk plassert i både hoveddel, gjestedeler og i tilknytning til garasjeanlegget – en løsning som understreker både komfort og funksjonalitet på høyt nivå.
Badet i første etasje ligger i direkte tilknytning til hallen og fremstår stilrent med flislagte overflater, gulvvarme og moderne innredning med heldekkende servant, integrert belysning og regnfallsdusj.
I andre etasje ligger et romslig og velutstyrt bad mellom soverommene. Her kombineres lyse overflater med mørkere gulvfliser og påkostet innredning, supplert med bidé, dusjløsning og et innebygget boblebadekar som tilfører en tydelig spa-følelse.
De to separate gjestedelene har hver sine bad med gjennomgående god standard, flislagte flater, gulvvarme og moderne møbelsnekrede innredninger. Løsningene gir høy grad av komfort og privatliv for gjester eller beboere.
I hoveddelen av underetasjen finner man et eget velværeområde bestående av bad, separat wc og badstue. Badet ble oppgradert i 2016 og fremstår som romslig og funksjonelt, mens badstuen med plassbygde benker og elektrisk ovn gir en lun og avslappende atmosfære.
I tilknytning til det integrerte garasjeanlegget er det etablert et eget, helfliset bad – en praktisk og sjelden detalj som ytterligere understreker eiendommens gjennomførte standard.
SOVEROM/GJESTEDEL/GARDEROBE
Boligen er ideell for storfamilien, og tilbyr i tillegg to separate gjestedeler i underetasjen – en fleksibel løsning som ivaretar både privatliv og komfort.
I andre etasje ligger tre romslige soverom, alle med gylne heltrehimlinger i Parana Pine og utgang til overbygde luftebalkonger. Dette gir en lun og harmonisk atmosfære, kombinert med gode lysforhold og nærhet til utearealer.
Gjestedelene i underetasjen, etablert som tilbygg i 2009/2010, fremstår med et stilrent og moderne uttrykk. Her er det hvitmalte flater, downlights og parkettgulv, og hver enhet har egen entré med garderobeløsning samt tilhørende bad. Løsningen egner seg svært godt for både gjester og storfamilie.
Boligen har gjennomgående gode oppbevaringsmuligheter med garderobeløsninger på soverom, eget garderoberom, flere boder samt rikelig plass i garasjeanleggene.
OPPVARMING -TEKNISK
Eneboligen varmes opp med vannbåren varme – både via radiatorer og gulvvarme. Oppvarmingen fra fyrkjel med biofyringsolje og elektrokjel på 25kW. I tillegg er det elektrisk gulvvarme på alle bad og vedfyringsmuligheter i stue og kjellerstue, samt gasspeis på kjøkken. Ventilasjonen er balansert og elektrisk, og boligen har moderne el-anlegg og sikringsskap med automatsikringer. Varmtvannsberederen på ca. 300 liter står plassert i forrommet i underetasjen. Boligen har nytt brann- og tyverialarm tilknyttet vaktselskap.
UTEPLASSER
Den sydvestvendte terrassen på ca. 108 kvm fremstår som en privat oase med skiferdekke og integrert boblebasseng med motstrømsanlegg. Her er det rikelig med plass til både lounge, spisegrupper og sosiale sammenkomster. I direkte tilknytning ligger en lun vinterhage som forlenger utesesongen og gir fleksible bruksmuligheter året rundt.
Fra kjøkkenet er det utgang til en sydvendt balkong, og soverommene i andre etasje har luftebalkonger. For familiens yngste finnes en sjarmerende lekestue i hagen.
PARKERING
Eiendommen tilbyr særdeles gode parkeringsforhold med seks garasjeplasser i oppvarmet frittstående dobbelgarasje og et integrert, underjordisk garasjeanlegg. Den frittstående dobbelgarasjen (ca 90 m2) er oppført i samme stil som boligen og har god plass til fire biler. Garasjen har WC-rom og rikelig lagringsplass i andre etasje med stort potensiale.
Det integrerte garasjeanlegget fremstår som et gjennomført og funksjonelt område med epoxymalt gulv, vannbåren gulvvarme, balansert ventilasjon, verkstedløsning og eget bad. Dette gir en sjelden kombinasjon av praktiske fasiliteter og høy standard – ideelt for både hobbybruk og bilentusiaster.
Løsøre og tilbehør
Vi viser til liste fra Norges Eiendomsmeglerforbund som gjelder fra 01.01.2020 angående løsøre og tilbehør.
Følgende medfølger i tillegg:
El-bil lader
2 stk Husqvarna Automower 130x robotklipper
Alarm fra M-16 Akershus Vaktselskap AS (inkludert abonnement), kameraovervåkning med opptakerfunksjon og åtte kameraer, samt overvåkningsanlegg (Ajax) for brann og innbrudd med en rekke kameradetektorer.
Løsøre som ikke medfølger salget: Telia TV-tunere.
Oppvarming
Boligen varmes opp med biofyring og elektrisk kjel. Systemet forsyner vannbåren gulvvarme og radiatorer i flere rom.
Det er elektriske varmekabler i kjøkken, vaskerom, hall, gjestebad i hall, vindfang, yttertrapp, hall i kjelleretasje, bad/wc med sauna i kjelleretasje, kjellerstue/trimrom, 2 gjesterom inkl. en-suite bad.
Vannbåren gulvvarme i 2 gjesterom (dobbelt anlegg) og garasje på kjellerplan.
Videre er det åpen peis i stue, peis med innsats i kjellerstue og gasspeis i kjøkken. Gassvarsler for gasspeis i kjøkken er knyttet opp mot Ajax alarmanlegg.
Frittstående garasje har varmepumpe (Toshiba).
Boligen har balansert ventilasjon.
Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning, følger dette heller ikke med.
Ferdigattest/brukstillatelse
Det foreligger ikke ferdigattest på eiendommen, men midlertidig brukstillatelse ble gitt på nyoppført enebolig datert 2.mars 1982. Tillatelsen er gitt på følgende vilkår:
Kjeller: Foreta en del innredning. Montere ventiler
1.etg.: Ferdiggjøre innredning av vaskerom. Foreta en del innredning av stuen.
2.etg. Ferdiggjøre badet forskriftsmessig
Utvendig: Montere utkaster fra takrenne.
Selger har blitt forelagt brukstillatelsen, opplyser at alle punkter er utført.
Selger opplyser om at tilbygg på boligen ble oppført i 2009/2010.
Følgende er bygget på boligen: 2 gjesterom med bad, garasje og terrasse. Tilbygget ligger delvis under terreng og er plassert utenfor regulert byggegrense til gnr 98 bnr 28. Dispensasjon fra byggegrense ble gitt 20.10.2008.
Det foreligger igangsettingstillatelse fra kommunen datert 02.09.2010. Det foreligger ikke ferdigattest eller brukstillatelse på tilbygget. Lovligheten av tiltaket kan derfor ikke dokumenteres. Det tas spesifikt forbehold om at tilbygget er godkjent oppført. Tilbygget ble gitt Igangsettelsestillatelse 02.09.2010. Selger har igangsatt søknad om ferdigattest og tar ansvar for innhenting av dette.
Frittstående garasje bygg er oppført på naboeiendommen gnr 98 bnr 28. Selger opplyser at garasjen ble oppført i 1983. Det foreligger godkjente tegninger for garasjen med innredning av loft. Garasjebygget er eid av Alfred Ollendorff/selger, men grunnen som garasjen er oppført på eies av Ollendorff Eiendom As. Denne delen er søkt fradelt. Det tas spesifikt forbehold om at fradeling godkjennes. Hvis fradeling ikke godkjennes vil det signeres en avtale som sikrer bruken av garasjen.
Det gjøres oppmerksom på at det ikke lenger utstedes ferdigattest på tiltak det er søkt om før 1998 jf. plan- og bygningsloven § 21-10. Kommunen vil ikke kreve ferdigattest for disse tiltakene og vil avvise eventuelle søknader. Bestemmelsen innebærer ikke at tiltak med manglende søknad blir lovlige, men at man ikke trenger å avslutte gamle byggesaker. Normalt sett kreves ferdigattest for alle søknadspliktige tiltak som gjøres etter plan- og bygningsloven.
Tinglyste heftelser og rettigheter
Eiendommen overdras fri for pengeheftelser.
Kommunen har legalpant i eiendommen for forfalte krav på eiendomsskatt og kommunale avgifter/gebyrer.
Det er ingen tinglyste servitutter på eiendommen gnr 98 bnr 94.
Det er tinglyst rettigheter på eiendommen gnr 98 bnr 95: Eiendommen har tinglyst adkomstrett over gnr 98 bnr 28. Rettigheten er tinglyst på gnr 98, bnr 95, dagboknr 6904, tinglyst 20.12.1972.
Eventuell adgang til utleie
Eiendommen har ikke separat utleieenhet. Det vil normalt være anledning til utleie av hele eiendommen eller enkeltrom, såfremt utleiearealet er bygningsmessig godkjent for varig opphold og har forsvarlige radonnivåer.
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet
Losbyveien ligger i et landlig, samtidig sentralt område på Finstad i Lørenskog kommune.
Her finner man en landlig idyll med både småbruk og Østmarka tett på.
Det er flotte turmuligheter herfra og inn til Losby og Mønevann.
Kollektivtransporten er godt utviklet med kort vei til nærmeste bussholdeplass.
For de som trives i skog og mark, er det bare å gå over hovedveien og innover til Østmarka hvor det finnes utallige turstier både sommer og vinter.
H a n d e l & s e r v i c e
Dagligvarehandelen kan gjøres på enten Coop Extra Finstadjordet eller Rema 1000 Løkenhagen. For ytterligere handlemuligheter, ligger både Triaden Lørenskog Storsenter og Metro Senter i nærheten med alle fasiliteter og servicetilbud du måtte trenge i hverdagen. Triaden ligger en kort kjøretur unna og tilbyr et variert utvalg av butikker både innen de store kjedene og enkeltstående butikker. Senteret har bl.a trampoline- og aktivitetssenter, idrettshall og parkeringshus med park.
I tillegg til trampolineparken, er det lagt opp til en rekke ulike aktiviteter fra lekeland og Ninja-bane til Norges første Skyrider; en slags berg-og-dal-bane der man henger i en sele og følger en bestemt bane flere meter over bakken.
Det ver også kafe, barnepass og "bursdagrom".
Videre tilbyr Metro Senter en rekke forskjellige butikker og spisesteder, samt supermarked og bowlinghall.
I forbindelse med Metro finner du også Lørenskog hus. Lørenskog hus er kommunens kulturhus med bibliotek, kino, aktivitetshus for ungdom, musikk- og kulturskole, kunstsal, frivilligsentral, spisesteder, møteromsavdeling og offentlige tjenester.
R e k r e a s j o n
Det er et godt utbygd nett av gang- og sykkelveier i Lørenskog og omegn, samt et aktivt idrettsmiljø med anlegg innen de fleste grener. Det er blant annet flere ballplasser, ishall bak Metro senter, golfbane på Losby, flerbrukshall på Fjellsrud, svømmehall og tennisbane ved Kjenn.
På Sørlihavna er det flere flotte muligheter for barna til å utfolde seg med ny lekeplass, og blant annet utendørs treningsmuligheter med ulike apparater, det er R/C bane og det er bygget en sykkelpark som passer utmerket for barna.
Langvannet nedenfor Rådhusparken er tilrettelagt for mange fritidsaktiviteter med turstier, badebrygge, grillplass og sandvolleyballbaner.
Fra Lørenskog kan du komme deg ut i lysløypenett mot Mariholtet, og fra Sørlihavna går det lysløype mot Losby. Østmarka byr i tillegg på flere bade- og fiskevann og flott turterreng.
Losby Gods og golfbane er et meget populært tur- og rekreasjonsområde.
Gården er utgangspunkt for turer innover i Østmarka, samt målet for tur- og skigåere som starter i det sentrale Lørenskog. Mange tar seg innover i marka på sykkel, eller benytter kano fra Mønevann og videre innover vassdragene.
Lørenskog kommune driver Losby besøksgård og kafé, hvor de besøkende kan oppleve ulike husdyr på nært hold. I tillegg har Losby Golfklubb et meget flott golfanlegg med bl.a. 9 og 18-hulls golfbane, driving range, putting green og nærspillsområde.
Sport- og fritidsarena: Nord-vest for Lørenskog Stasjonsby mot E6, har Selvaag Gruppen etablert en skihall. Med en størrelse på over 50 000 kvadratmeter, er SNØ en av verdens største innendørsarenaer med perfekte forhold for langrenn, snowboard, freeski og alpint. Alle med en interesse for ski og snø skal få glede av SNØ. Anlegget er åpent året rundt og er tilrettelagt for både barn og voksne. I tilknytning til SNØ er det resorthotell, skigymnas og næring rettet mot skisporten.
For nærmere informasjon, se www.snooslo.no. Rett ved SNØ har du sportytude treningssenter. I samme bygning har JumpYard trampolinepark nylig åpnet. For nærmere informasjon, se www.jumpyard.no.
U t d a n n i n g
Fra boligen er det nærhet til en rekke skoler og barnehager. De nærmeste barnehagene er Løken og Finstad barnehage. Det finnes flere skoler i nærliggende område, blant annet Finstad skole, Løkenåsen ungdomsskole, Mailand videregående skole og Lørenskog videregående skole som nærmeste alternativer.
K o l l e k t i v t r a n s p o r t
Området tilbyr gode kollektivmuligheter, for eksempel ligger nærmeste bussholdeplass "Finstadsletta" med noen minutters gange fra boligen og tar deg enkelt mellom Oslo og Lillestrøm. I tillegg går det busslinjer mellom Grorud T og Nesåsen. Fjellhamar stasjon ligger en kort kjøretur unna og herfra kommer du deg til Oslo S med tog på omtrent 25 min til Oslo og til Lillestrøm stasjon på ca. 10 min. Lillestrøm stasjon er et knutepunkt for mange toglinjer, hvor det blant annet går et hurtigtog til Oslo S som bruker ca. 10 min og tog til Oslo Lufthavn som kun bruker 12 min.
Med bil tar det ca. 20 min til Oslo S og ca. 32 min til Oslo Lufthavn Gardermoen.
Barnehager, skoler og fritid
Finstad skole (1-7 kl.)
Benterud skole (1-7 kl.)
Åsen skole (1-7 kl.)
Løkenåsen skole (8-10 kl.)
Hammer skole (8-10 kl.)
Mailand videregående skole
Lørenskog videregående skole
Løken barnehage (1-5 år)
Finstad barnehage (0-5 år)
Berger barnehage (1-6 år)
Informasjon om tilhørende skolekretser er hentet fra Prognosesenteret som dataleverandør, og tilhørigheten kan årlig endres av kommunen. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen for oppdatert informasjon.
Beskrivelse av tomt
Eiendommen ligger tilbaketrukket på en solrik og parkmessig opparbeidet tomt, hvor frodig beplantning, hellelagte stier og gjennomført utebelysning skaper en harmonisk og representativ ramme. Store plenarealer, prydbusker og trær gir både romfølelse og naturlig skjerming.
Eiendommen som skal selges består av 2 gnr og bnr, samt en ideell andel av tomten som den frittstående garasjen står på. Tomten er flott opparbeidet.
1/1 eiet tomt: Gnr 98 bnr 94. Areal : ca 1315
1/1 eiet tomt: gnr 98 bnr 95 Areal: ca 1096 kvm
Ideell andel av gnr 98 bnr 28 eid av Ollendorff Eiendom As. Den delen som den frittstående garasjen befinner seg på, er søkt fradelt. Tomten for den frittliggende garasjen vil bli ca 604 kvm. etter fradeling.
Parkering
Eiendommen har gode parkeringsmuligheter med en integrert garasje i underetasjen, en separat dobbelgarasje og parkering på egen tomt. Fastmontert lader for EL-bil følger med.
Vei, vann og avløp
Eiendommen har adkomst via kommunal vei. Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger. Eier er selv ansvarlig for private stikkledninger til boligen.
Regulerings-og arealplaner
Eiendommene er regulert til frittliggende småhusbebyggelse i henhold til reguleringsplan Losbyveien 38, 98/28 (ID: 1980003), datert 06.05.1980, med tilhørende reguleringsbestemmelser. Det er på innhentet situasjonskart tegnet inn en bolig på gnr 98 bnr 95. Det må gjøres nærmere undersøkelser før bygging her kan planlegges bl.a med bakgrunn i adkomst og den underjordiske garasjen som delvis er bygget på også denne eiendommen.
Eiendommene omfattes av Kommuneplanens arealdel 2023 - 2035, vedtatt 15.03.2023. Arealbruken er i planen avsatt til boligbebyggelse.
Det opplyses at arealet hvor frittstående garasje er oppført gnr 98 bnr 28, er regulert for næring, fellesareal, parkering.
I henhold til kommuneplanens bestemmelser (§ 1d) vil bestemmelsene i eldre reguleringsplaner normalt gjelde foran kommuneplanen ved motstrid.
Kommunen opplyser at store deler av Romerike ligger under marin grense med forekomster av kvikkleire. Det kan medføre at kommunen krever ytterligere undersøkelser av farenivå ved fremtidige plan- eller byggetiltak.
Pågående plansaker i nærområdet:
- Kommuneplanens arealdel 2026–2038 er under arbeid med status som planforslag. Dette er en kommende revisjon av kommunens overordnede arealplan. Revidert kommuneplan skal opp i kommunestyre 10.juni 2026.
Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.
Økonomi
Økonomi
Kommunale utgifter
Kommunale avgifter er kr 30 236,- for 2025. I dette inngår gebyr for vann, avløp, renovasjon og feiing.
Årsprognosen for 2026 ligger på kr 26 948,-.
Det er installert vannmåler på eiendommen og kostnadene betales etter forbruk. Forbruk avleses etter henvendelse fra kommunen. Forbruk betales à konto basert på siste avlesning. Avregning foretas i forbindelse med neste forfall på kommunale avgifter.
For denne eiendommen utgjør vannforbruket kr. 10 020,19 av de kommunale avgiftene. Oppgitt kostnad baserer seg på selgers forbruk og vil variere utfra bruk/personer i husstanden.
Nåværende eier har et strømforbruk som tilsvarer 49 200 kWh pr. år.
Nåværende eier har forsikring i If som koster kr 10 444,- pr. år.
Eiendomsskatt kr 9.274 for 2026
Boligen er tilknyttet GlobalConnect (1000/1000) som leverandør av internett og koster kr 1 048,- pr. mnd. Tv-tuner/dekoder medfølger ikke.
Boligen er tilknyttet M-16 Akershus Vaktselskap AS alarmselskap som koster kr 5 100,- pr. år. Det er installert 16 røykvarslere, en propangassdetektor og 5 pulverapparater.
Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk og avtaler.
Formuesverdi
Formuesverdi for 2024 var kr 4 874 123,- ifølge Skatteetaten. Beløpet forutsetter at eier bor fast i boligen (primærbolig).
Ved eventuell øvrig bruk av eiendommen (f.eks. fritidsbolig, pendlerbolig, utleieobjekt) var formuesverdien for 2024 kr 19 496 492,-.
Fra 2026 har Stortinget vedtatt en oppdatert modell for beregning av formuesverdi for primærbolig, så avvik kan forekomme.
For mer informasjon se skatteetaten.no
Omkostninger
29 900 000,00 Prisantydning
Omkostninger
747 500,00 Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
19 900,00 Gjensidige Boligkjøperpakke* (valgfritt)
545,00 Tinglysing panterettsdokument
545,00 Tinglysing skjøte
--------------------------------------------------------
748 590,00 Omkostninger totalt (uten Gjensidige Boligkjøperpakke)
768 490,00 Omkostninger totalt (med Gjensidige Boligkjøperpakke)
--------------------------------------------------------
30 648 590,00 Totalpris inkl. omkostninger
30 668 490,00 Totalpris inkl. omkostninger (med Gjensidige Boligkjøperpakke)
--------------------------------------------------------
Totalpris inkl. omkostninger forutsetter kjøp til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer.
Tilbud om lånefinansiering
Megler formidler gjerne kontakt med rådgiver hos Trøgstad Sparebank. De har konkurransedyktige betingelser samt rask og løsningsorientert behandling av din lånesøknad.
Betalingsbetingelser
Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.
Annen viktig informasjon
Annen viktig informasjon
Eier
Alfred Ollendorff
Konsesjon
Eiendommen gnr 98 bnr 95 er registrert som en ubebygd tomt. For at eiendommen skal kunne overskjøtes, må kjøper signere på egenerklæring om konsesjonsfrihet.
Erklæringen må godkjennes av kommunen før eiendommen kan overskjøtes til kjøper.
Overtakelse
September 2026, etter nærmere avtale.
Boligselgerforsikring
Selger har i forbindelse med salget tegnet boligselgerforsikring levert av Gjensidige.
Boligselgerforsikringen dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr 14 millioner. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som hen mener utgjør en mangel ved eiendommen, vil Gjensidige behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.
Vedlagt salgsoppgaven følger selgers egenerklæringsskjema og tilstandsrapport. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis.
Boligkjøperforsikring
Det gjøres oppmerksom på at det grunnet boligens størrelse ikke er mulig å tegne Boligkjøperpakke fra Gjensidige forsikring.
Det kan imidlertid tegnes rettshjelpsforsikring.
Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse.
Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres gjennom Gjensidige.
Det gjøres oppmerksom på Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan ikke tegne boligkjøperforsikring.
Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon.
Budgivning
Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.
Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.
Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.
Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.
Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.
Hvitvaskingsreglene
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles.
Personopplysningsloven
I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.
Lovanvendelse
Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor.
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er»- forbehold overfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker.
Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.
Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd, dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.
Ikke-forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.
Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.
Meglers vederlag
Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Vederlag: 1,00 % av salgssummen
Vederlag:
Kontroll av hjemmel og heftelser kr 4 500,-
Markedsføringspakke kr 29 900,-
Oppgjør kr 8 900,-
Tilrettelegging kr 19 900,-
Visninger / Overtagelse kr 3 500,- pr stk.
Utlegg:
Innhenting av offentlig opplysninger ca kr 6 000,-
Tinglysing sikring kr 545,-
Andre utgifter:
Boligselgerforsikring- regnes av prisantydning
Foto kr 15 000,-
Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• I forbindelse med forberedelse av salget, innhenter vi informasjon om eiendommen hovedsakelig fra vår samarbeidspartner Amibita.
• Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring
• Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
• BN bank tilbyr finansieringsløsninger
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
• Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i Bomega AS som tilbyr den digitale annonseringsplattformen Hjem.
Opplysninger om oppdraget
Oppdragsnummer 60-0152/26
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Lillestrøm
Adolph Tidemands gate 38, 2000, LILLESTRØM
950 007 613
Oppdragets KR-kode KR60.26152
Dato
Sist oppdatert: 30. april 2026 kl. 08:53
Dokumenter
Dokumenter
PDF – 917 KB
PDF – 247 KB
PDF – 173 KB
PDF – 1020 KB
PDF – 923 KB
PDF – 8 MB
PDF – 8 KB
PDF – 6 MB
PDF – 312 KB
PDF – 29 KB
PDF – 127 KB
PDF – 392 KB
Område
Legg til steder som er viktige for deg
Visning
Ta kontakt med megler for avtale om privatvisning. Ønsker du kun å bli holdt orientert, kan du fra eiendommens hjemmeside få varsel om solgtpris, eller kontakte megler.
Lurer du på noe?
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadVil du varsles om lignende boliger?
Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!




