Meget flott og nyere enebolig m/fantastisk sjøutsikt og solrik tomt. 4 sov, 2 bad, 2 stuer, vaskerom. Garasje på 60 kvm.
Boligen har en meget god planløsning og går over to plan, har stor terrasse og solrik vestvendt hage.
Sjøutsikt så langt man kan se.
Boligen var opprinnelig fra 1963, men dagens eier rev boligen til stenderene, bygget på og gjorde en betydelig renovering.
Nyere og flott enebolig med strålende utsikt, solrik hage og gjennomgående høy standard.
Eneboligen ligger i et etablert boligfelt på Tasta, med nydelig utsikt mot fjorden. Området består for det meste av lik bebyggelse og her ligger du på en høyde som gir åpent og fritt utsyn.
Etablert boligområde.
Flott opparbeidet tomt, garasje på 55 kvm.
Til boligen kan man enten bruke biingang ved vaskerom eller hovedinngang til entré.
I boligens første etasje har man entré, vaskerom, bad, stue og 3 soverom. Trenger man 4 soverom i denne etasjen, kan man bruke stuen til soverom.
Romslig entré med flotte fliser på gulv, varmekabler og malte vegger. Praktisk og stilig nisje med benk i vegg med spilevegg, praktisk når man skal ta av og på sko. Det er skap til oppbevaring som rammer inn nisjen.

Det er romslig og praktisk vaskerom med plass til både vaskemaskin og tørketrommel. Rikelig med oppbevaring i skuffer og arbeidsplass på benk, utslagsvask, spotter i tak.
 Det er også store høyskap med oppbevaring.  
Et meget smart og herlig rom. Herfra er det utgang til gårdsrom, så det kan også brukes som biingang.
Soverom I
Soverom II
Soverom III
Tv-stue, som man kan man bruke som gjesterom om man ønsker.
Lekkert og flott bad av meget god størrelse med varme i gulv.
Det er fine lyse fliser, stor dusjnisje med glassvegg, badekar og servant med skuffer. Stort speil på vegg, spotter i tak.
I boligens øverste etasje har man stue, kjøkken, bad, walk-in-closet og hovedsoverom.
Det er enkelt å møblere i stue og kjøkken med både salong og spisebord, ekstra sittegruppe. Her kan man nyte utsikten fra de fleste deler av rommet.
Man ligger på en høyde og får langstrakt og flott utsikt fra hele rommet.
Stue har store vindusflater fra tak til gulv, som gir naturlig lysinnslipp og en god romfølelse.
Kjøkken fra Sigdal, og er tidløst i lyse farger, og med kompositt benkeplate.
Meget god utstyrt med integrerte hvitevarer som 2 komfyrer, kaffemaskin, kjøleskap og oppvaskmaskin.
Godt med benkeplass og oppbevaring i skuffer og skap. Spiseplass ved kjøkkenøy.
Utgang til romslig vest-vendt terrasse og hage, med gode solforhold.
Det er god plass til utemøbler, trampoline, grill m.m. Her kan man nyte lange dager.
Fin hage og terrasse mot vest.
Flere lune korker på terrassen.
Hele grunnsålen ble isolert med 20cm og støpt på ny sammen med utbygget. Det ble også lagt oppå radonsperre. EFbetong.
Det ble gravd opp og byttet ut masse på nesten hele tomten. Det ble lagt ny drenering rundt hele huset, og det ble installert dreneringskummer. Ny vannledning inn til huset.
Stue og kjøkken er trivelig både dagtid og kveld.
Koketopp innfelt i kjøkkenøy, og kjøkkenvifte kommer opp av kjøkkenøy og har avsug ut under terrassen.
Vedovn og varmepumpe i boligen.
Flott trapp fra Hafrsfjords Tre mellom etasjene. Inn fra stue og kjøkken er det en egen foreldre avdeling med soverom, walk-in-closet og bad.

Helfliset og flott bad, i lik stil som i 1.etg.
Lyse fine fliser på gulv og vegg, romslig dusjnisje med glassvegg, vegghengt toalett og servant med skuffer. Store speil på vegg. Varme i gulv og spotter i tak.
Takvindu på bad gir også naturlig lys inn.
Innfelt nisje i dusj.
Fra bad kan man gå inn til soverom via walk-in-closet.
Walk-in-closet har gode oppbevaringsmuligheter både med skuffer og heng.
Herlig egen foreldreavdeling. Herfra er det trapp opp til loft med lagringsplass.
Soverom IV er av god størrelse og har malte slette vegger, parkett på gulv og også her får man flott utsikt mot sjøen.
Soverom IV
Lauvastølveien 5. En flott og betydelig oppgradert eiendom.
Tomten er på 719,9 kvm.

Lauvastølveien 5

14 000 000 kr

227 m²

4 soverom

Solgt

Kine Stokholm Waage
Presenteres av
Kine Stokholm Waage

TASTA

Meget flott og nyere enebolig m/fantastisk sjøutsikt og solrik tomt. 4 sov, 2 bad, 2 stuer, vaskerom. Garasje på 55 kvm

    Pris

  • Prisantydning

    14 000 000 kr

  • Omkostninger

    370 990 kr

  • Totalpris

    14 370 990 kr

    Areal

  • Bruksareal

    287 m²

  • BRA-I (internt bruksareal)

    227 m²

  • BRA-E (eksternt bruksareal)

    60 m²

  • TBA (terrasse-balkongareal)

    65 m²

    Nøkkelinfo

  • Byggeår

    1963

  • Soverom

    4 soverom

  • Bad

    2 bad

  • Tomteareal

    720 m² (eiet)

Kort om eiendommen

  • Nyere og flott enebolig med strålende utsikt, solrik hage og gjennomgående høy standard
  • Boligen ble ombygget, påbygget og betydelig renovert i 2023
  • Stor garasje på 55 kvm med plass til to biler. El-bil lader installert
  • Boligen holder en moderne standard med malte veggflater, parkett på gulv
  • Sosial og åpen løsning i stue og kjøkken, med plass til salong og spisebord
  • Tidløst kjøkken fra Sigdal med god skapplass og arbeidsflater. Integrerte hvitevarer
  • 2 helfliset lekre bad med varme i gulv. Toalett, dusj, servant og speil på vegg på begge bad. Badekar på det ene badet
  • Eget romslig vaskerom med oppbevaringsplass. Utgang til gårdsrom
  • Romslig entré med god plass til yttertøy
  • 4 soverom, som alle er av god størrelse
  • 2 stuer
  • Vedovn og varmepumpe
  • Område

    Legg til steder som er viktige for deg

    Prisutvikling for området

    Kvadratmeterpris

    0 kr/m²