Et historisk år for bruktboligmarkedet i Norge

6. januar 2026 av Krogsveen
Etter en relativt normal desember kan vi nå legge bak oss et år som vil bli stående som et veiskille i det norske bruktboligmarkedet.

Rekordomsetning i 2025


Etter en relativt normal desember kan vi nå legge bak oss et år som vil bli stående som et veiskille i det norske bruktboligmarkedet. Aldri før har det blitt omsatt flere bruktboliger enn i 2025. Totalt skiftet hele 111 000 boliger eier – en økning på over 9 prosent sammenlignet med året før.

Ujevn prisutvikling mellom by og distrikt


Prisene steg samlet sett med rundt 5 prosent på landsbasis, men utviklingen var langt fra jevn. Flere av de største byene opplevde tosifret prisvekst, blant annet Stavanger, Tromsø og Bergen. Samtidig var veksten mer moderat i andre deler av landet, med Oslo som et tydelig eksempel på dette med en prisøkning på rundt 3,5 prosent.

Vi takker alle våre kunder for tilliten i 2025, og ønsker alle et riktig godt nytt boligår.

Med vennlig hilsen
Stian Kløfta
Administrerende direktør
Krogsveen