Lørenveien 35
25 000 kr
59 m²
2 soverom
Komplett utleieoppgave

Løren - Lekker 3-roms hjørneleilighet med attraktiv beliggenhet. Garasjeplass og stor balkong. Ledig 01.09.
Bruksareal
59 m²
Areal
Månedsleie
25 000 krEtasje
3Byggeår
2013Soverom
2 soveromBad
1 badType
EierleilighetEierform
EierseksjonFasiliteter
Garasje/P-plass, Heis og Balkong/TerrasseEnergimerke
Grønn C
Nøkkelinfo
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenBeskrivelse
Kort om eiendommen
Velkommen til Lørenveien 35!
Kort om leiligheten:
- Lekker 3-roms hjørneleilighet.
- God standard og planløsning.
- Sydvestvendt balkong på 11 m².
- Hvitevarer medfølger.
- Garasjeplass medfølger.
- Kommunale avgifter og renovasjon inkl.
- Grunnpakke på tv & internett inkl.
- Grunnbeløp på fjernvarme og varmtvann inkl.
- Sentralt og attraktivt område.
- Offentlig transport: 200 m.
- Dagligvare: 40 m.
Ønsker du å komme på visning? Trykk på visningspåmelding eller send mail til oystein.sannes@krogsveen.no!
Innhold og byggemåte
Innhold og byggemåte
Eiendommen
Lørenveien 35, 0585 OSLO
Kommunenummer 301, gårdsnummer 124, bruksnummer 227, seksjonsnummer 65, ideell andel 1/1
Innhold
Totalt bruttoareal: 65 m²
Totalt bruksareal: 59 m²
Totalt primærrom: 59 m²
I tillegg disponerer leiligheten en kjellerbod.
Innhold:
2 soverom, kjøkken/stue og bad.
Standard
Stue:
Eikeparkett på gulv, malte vegger og himling. Stuen har store vinduer som gir godt med lys og en god romfølelse.
Det er utgang til stor sydvestvendt balkong på 11 kvadratmeter. Balkongen er solrik, har strømuttak og har også litt sjøgløtt.
Kjøkken:
Leiligheten har HTH-kjøkkeninnredning med hvite, glatte fronter med håndtak av rustfritt stål, benkeplate i mørk grå laminat med aluminiumslist. Kjøkkenet har godt med skap- og benkeplass, samt opplegg og plass til oppvaskmaskin og kjøleskap. Komfyr og induksjonstopp medfølger.
Kjøkkenet har plass til stor spisestue og har store vinduer som gir en meget god romfølelse.
Bad/wc:
Badet er romslig og har flislagt gulv og vegger, samt gulvvarme og downlights.
Badet er utformet med veggtoalett, innredning med servant og dusjhjørne med glassdører. Det er opplegg til vaskesøyle (vaskemaskin og tørketrommel)
Soverom 1:
Eikeparkett på gulv, malte vegger og himling. Skyvedørsgarderobe med speildører. Soverommet vender mot stille bakgård.
Soverom 2:
Eikeparkett på gulv, malte vegger og himling. To doble garderobeskap.
* Ønsker du å komme på visning? Send e-post med informasjon om deg/dere til: Oystein.Sannes@krogsveen.no
Oppvarming
Fjernvarme
Ferdigattest/brukstillatelse
Det foreligger en ferdigattest datert 31.01.2015.
Radon
Utleier er ansvarlig for at boligen har forsvarlige radonverdier. I normaltilfeller er det kun nødvendig å måle radon i leiligheter med bakkekontakt, samt etasjen over. Det er derfor ikke nødvendig å dokumentere forsvarlige radonverdier for denne leiligheten.
Diverse
Tilbud av produkter og tjenester fra våre samarbeidspartnere
Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• IF forsikring tilbyr leietakergaranti.
• SMS Electro tilbyr elektrikertjenester.
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flyttefoten for lagertjenester og Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet
Meget flott beliggende leilighet sentralt på Løren. Leiligheten ligger i 3.etasje med sydvesrvendt solrik balkong på 11 kvm. Sameiet ligger meget sentralt til på Løren med kun 50 meter til Løren t-banestasjon.
I området er det lagt vekt på attraktive uterom for beboerne med blant annet egen skulpturpark. Forretninger, kafeer og restauranter innen gangavstand. Peppes Pizza, den indiske restauranten Sanjay, Norð Bakeri, Kaffebrenneriet og nyåpnede Baker Hansen er hyggelige møtesteder. Grønnsaks-butikken Bazaar, Domino Pizza og UMai Sushi har også mye godt i diskene sine. Bokhandler Norli tilbyr skrivesaker og lesestoff, og du kan stikke innom interiørbutikken Houz for å få hjelp til å pynte opp hjemme. I tillegg finnes kjøreskolen Learn, frisør, hudklinikk, fysioterapeut, kiropraktor, Blomsterpikene, renseri, apotek, Løren og Sinsenklinikken legesenter og STERK treningsstudio for den som vil noe mer med treningen sin. ost-i-butikk hos Meny på Løren Torg. Vinmonopolet finner du på Hasle Torg som også bidrar til et enda større servicetilbud i nabolaget.
Det er et stort aktivitetstilbud for store og små i nabolaget. Kanonhallen som brukes til kulturarrangementer som julemesse, konserter og utstillinger ligger like ved. Det er en rekke aktiviteter på Løren for store og små. Hasle-Løren IL holder til ved Lørenhallen og har et bredt tilbud og tilbyr fotball, ishockey, sykkel, ski, multisport, innebandy og håndball. Sinsen-Refstad (SRIL), driver aktivitetstilbud for barn og unge i området Sinsen, Refstad, Løren, Frydenberg og Hasle.
Det er også Taekwon-Do, Wushu og andre kampsportklubber i området, samt at Sinsen tennisklubb med fire grusbaner og sandvolleyballbane, samt Sinsen Musikkorps tilbyr fine aktiviteter for beboerne på Løren. Aktivitetsskolen er også en fin møteplass for barna på Løren. Løren Velforening er dyktig til å få fokus på Løren og har fått inn flere midler som bidrar til utvikling av området.
Løren er ikke langt unna sentrum og har godt kollektivtilbud. Ca. 50 m til Løren t-banestasjon. Buss stopper på Sinsen og på ring 3. Flybussen stopper på ringveien. Fra Sinsen kan du også reise med trikk. I tillegg buss og t-bane på Hasle. Bysyklene er også et fint alternativ i sommerhalvåret. Gangavstand til Carl Berner, Sinsen, Aker Sykehus, Storo, Økern, Hasle, mm.
Annen viktig informasjon
Annen viktig informasjon
Utleier
Lin Yan Xia
Informasjon om husleie
Leien reguleres hvert år med endringen i konsumprisindeksen.
Utleier har inngått forvaltningsavtale med Krogsveen. Krogsveen vil derfor følge opp løpende husleieinnbetalinger.
Husleien inkluderer:
- Kommunale avgifter
- Renovasjon
- Grunnpakke på tv & internett.
- Grunnbeløp på fjernvarme, varmtvann og kaldtvann, dvs samme beløp som eier betaler månedlig til sameiet/borettslaget/aksjelaget i felleskostnadene. For denne boligen er dette pt kr. 531,- pr mnd.
Husleien inkluderer ikke:
- Forbruk utover grunnbeløp på fjernvarme, varmtvann og kaldtvann belastes leietaker. Dette avregnes normalt 1 gang per år.
- Eventuell avregning av vannmåler (forbruk)
- Strøm
Fremleie
Fremleie vil ikke bli tillatt uten skriftlig forhåndsgodkjennelse.
Utleiers krav til sikkerhet
Depositum: 3 mnd depositum pålydende kr. 75 000,- evt. leiegaranti fra HDI Global Specialty kr. 12 000,-.
Som sikkerhet i dette leieforholdet kan leietaker velge å innbetale kontant depositum i DNB, eller etablere en garanti formidlet av Søderberg & Partners.
Ved valg av depositum i DNB skal det betales inn et beløp tilsvarende 3 måneders husleie som sikkerhet for leieforholdet.
Ved valg av garanti formidlet av Søderberg & Partners utgjør sikkerhetsgarantien for leieforholdet et beløp tilsvarende fire måneders husleie.
Garantipremien er 12 % av sikkerhetsbeløpet. Garantien varer i inntil 3 år, og premien refunderes ikke ved leieavtalens opphør.
Garantisten vil kreve regress av leietaker ved leietakers erstatningsbetingede mislighold.
Det tas forbehold om prisendringer fra garantistiller.
Ta kontakt med megler for mer informasjon om gjeldene vilkår for tegning av garanti.
Leietid og partenes oppsigelsesadgang
Leiekontrakten gjelder bolig som utleier selv har brukt som egen bolig og som blir leid ut ved midlertidig fravær på inntil 5 år. Leietaker er innforstått med at dette innebærer at leietaker har færre rettigheter enn ved leie av annen bolig.
Leiligheten er ledig fra 01.09.2026.
Langtidsleie. Minimum botid 1 år.
Begge parter kan si opp leieforholdet med 3 måneders skriftlig varsel, til fraflytting ved utløpet av den kalendermåneden fristen utløper, dog ikke før kontrakten har løpt i 9 måneder, slik at minimum botid er 1 år. Oppsigelsen gjelder fra den første i påfølgende måned.
Leietakers plikter
Utleier vet ikke om noen mangler ved boligen og boligen leies ut slik den fremstår på vising. Leietaker har selv undersøkelsesplikt på visning og kan ikke pårope seg feil og mangler de burde ha oppdaget.
Leieren skal for egen regning forestå det sedvanemessige indre vedlikehold av boligen og av ytre rom som tilhører boligen. Dette innebærer bl.a. å vedlikeholde maling, tapeter, gulvbelegg, dører, ildsteder, låser, nøkler, sikringer, ledninger, ruter, kraner, brytere, kontakter, brannvarslings- og slukningsutstyr og lignende forbruksmateriell. For møblerte leieforhold omfattes også vedlikehold av møblene av leierens vedlikeholdsplikt.
Medfører vedlikeholdet forandringer i boligen, skal det gis et skriftlig forhåndssamtykke fra utleier som godkjenner forandringene. Slikt forhåndssamtykke gir ikke leieren rett til å kreve vederlag for forbedringer jf. husleielovens § 10-5. Medfører vedlikeholdet at gjenstander må skiftes ut, påhviler utskiftning utleier med mindre gjenstanden er installert av leieren eller gjenstanden er ødelagt, grunnet leierens bruk eller av manglende vedlikehold fra leierens side.
Dersom boligen har utvendige fasader/terrasser skal utleier, uansett hvor lenge leieforholdet varer, ivareta normalt utvendig vedlikehold. Leieren er likevel ansvarlig for å etterse og vedlikeholde hageanlegg, tak, balkonger, terrasser, takrenner, nedløpsrør, innkjørsel/parkeringsområde. Leieren plikter også å holde eiendommen ryddet, rengjort og forestå egen snømåking.
Hvitvaskingsreglene
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles.
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bla. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Hvis en av partene ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at leieforholdet blir forsinket eller ikke kan fortsette, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi partene rettigheter etter husleielovens kapittel 5.
Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Det forutsettes at leiesum og depositum kommer fra leietaker konto i norsk bank i en samlet overføring. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles.
Personopplysningsloven
I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.
Meglers vederlag
Meglers vederlag betales av utleier og er avtalt til:
Vederlag - fastpris: kr 25 000,00 pluss øvrige posterte vederlag.
Megler har i tillegg krav på dekning av følgende utlegg: kontroll av hjemmel og heftelser og nettannonsering.
Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• IF forsikring tilbyr innboforsikring.
• Søderberg&Partners formidler leiegaranti som et alternativt til depositum som sikkerhetstillelse for leieforholdet.
• SMS Electro tilbyr elektrikertjenester.
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flyttefoten for lagertjenester og Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
Opplysninger om oppdraget
Oppdragsnummer 88-0098/26
Utleiemegler Krogsveen AS, avd. Løren
Lørenveien 50, 0585, OSLO
993 808 717
Oppdragets KR-kode KR88.2698
Dato
Sist oppdatert: 19. juni 2026 kl. 14:27
Område
Legg til steder som er viktige for deg
Visning
Det er ingen planlagte visninger. Meld deg på for å avtale en tid som passer.
Lurer du på noe?
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie Krogsveen
