Velkommen til Bekkedroga 14 - Nyere 3-roms leilighet!

Bekkedroga 14

15 000 kr

47 m²

2 soverom

Komplett utleieoppgave

Stine Dehli
Presenteres av
Stine Dehli

SØRUMSAND: Nyere og moderne 3R-leilighet med intrigerte hvitevarer og balkong.

    Areal

  • Bruksareal

    47 m²

    Nøkkelinfo

  • Månedsleie

    15 000 kr
  • Etasje

    4
  • Byggeår

    2024
  • Soverom

    2 soverom
  • Type

    Eierleilighet
  • Eierform

    Eierseksjon
  • Fasiliteter

    Heis og Balkong/Terrasse
  • Energimerke

    Grønn B

Visning

Det er ingen planlagte visninger. Meld deg på for å avtale en tid som passer.

Leiesøknad

Lurer du på noe?

Beskrivelse

Innhold og byggemåte

Eiendommen

Bekkedroga 14, 1920 SØRUMSAND
Kommunenummer 3205, gårdsnummer 241, bruksnummer 621, seksjonsnummer 59, ideell andel 1/1

Innhold

Totalt bruksareal: 47 kvm
Totalt primærrom: 47 kvm

Leiligheten ligger i 4. etasje med balkong.

Innhold:
Entre, åpen stue og kjøkkenløsning med utgang til balkongen fra stuen og 2 soverom.

Det medfølger en sportsbod, men ikke garasje eller parkeringsplass.

Standard

Verdt å merke seg:
* Nyere leilighet fra 2024
* Integrerte hvitevarer
* Balkong
* Sentrumsnær beliggenhet
* Kort vei til offentlig kommunikasjon

Entré:
Lys og innbydende entré med god plass til å henge fra seg yttertøy og sette fra seg sko.

Stue og kjøkken:
Fra entréen kommer du inn i en praktisk og åpen løsning mellom stue og kjøkken. Kjøkkenet har en moderne innredning i grå toner, med sorte detaljer på vask, håndtak og benkeplate. Det medfølger integrerte hvitevarer som kjøl/frys, platetopp, stekeovn og oppvaskmaskin.

Stuen fremstår som lys og innbydende, med god plass til både spisegruppe og sofagruppe. Store vindusflater slipper inn rikelig med naturlig dagslys. Fra stuen er det direkte adkomst til balkongen, hvor du har utsikt over nærområdet.

Soverom:
Leiligheten har to soverom. Hovedsoverommet har en praktisk garderobeløsning, mens begge soverommene fremstår som lyse og innbydende, med moderne og harmoniske fargetoner.

Bad:
Badet er flislagt med store fliser i en varm og behagelig tone på både vegger og gulv. Her er det et hvitt, vegghengt toalett og en hvit baderomsinnredning med speil og gode oppbevaringsmuligheter. Dusjen har moderne glassvegger, og det er opplegg for vaskemaskin.

Merk:
* Boligen har balansert ventilasjon. Leietaker er ansvarlig for å bytte filter to ganger i året og dekke kostnadene for dette.
* Dyrehold er ikke tillatt.
* Det kan være mulighet for leie av parkering igjennom utbygger. Ved behov for dette må megler kontaktes og dette må avtales nærmere.

Oppvarming

Vannbåren gulvvarme på entré, stue og kjøkken samt bad/våtrom.
Balansert ventilasjon.

Ferdigattest/brukstillatelse

Det foreligger midlertidig brukstillatelse datert 11.11.24.

Radon

Utleier er ansvarlig for at boligen har forsvarlige radonverdier. I normaltilfeller er det kun nødvendig å måle radon i leiligheter med bakkekontakt, samt etasjen over. Det er derfor ikke nødvendig å dokumentere forsvarlige radonverdier for denne leiligheten.

Beliggenhet og tomteforhold

Beliggenhet

Verkstedhagen ligger i et etablert og hyggelig område sentralt på Sørumsand.
Leiligheten ligger bare 150 meter fra Sørumsand togstasjon, som gir enkel tilgang til Oslo og Lillestrøm. Togturen til Oslo tar omtrent 30 minutter, mens Lillestrøm kan nås på omtrent 10 minutter, noe som gjør dette til et ideelt valg for pendlere.

Sentrum ligger like i nærheten med et variert utvalg av butikker, kafeer og restauranter. Dagligvarehandelen kan for eksempel gjøres ved Rema 1000, kun 500 meter unna. Rett i nærheten finner du idrettsplassen med sine anlegg og treningssenter som Trento og Spenst.
Vil du ut i skog og mark - eller til vannet så har du dette også innen rekkevidde. Her kan du nyte friluftsliv og aktiv livsstil med lange turer og sykkelturer i vakre omgivelser. Sørumsand har også flere parker og grøntområder hvor du kan slappe av. Glomma svinger seg rundt Sørumsand og Vestby Nord og byr på båtliv, fiskemuligheter, bading fra sandstrender og svaberg. På Sørumsand ligger også det populære friluftsbadet Kuskerudnebben med blant annet temperert vann, kiosk, garderober og dusjanlegg.

Samfunnslivet i Sørumsand er livlig, med jevnlige aktiviteter og arrangementer som samler folk i området. Lokale idrettslag og kulturforeninger bidrar til et aktivt fellesskap, og det finnes mange muligheter for å delta i ulike aktiviteter. Les mer på www.opplevsorum.no om hva Sørum kan tilby!

Med bil fra Sørumsand tar det ca. 30 minutter til Gardermoen, 20 minutter til Lillestrøm og 25 minutter til Jessheim.

Parkering

Det medfølger ikke garasjeplass og det er parkering etter områdets bestemmelser. Det kan være mulighet for leie av parkering igjennom utbygger. Ved behov for dette må megler kontaktes og dette må avtales nærmere.

Annen viktig informasjon

Utleier

Adhikaramge Chameera Kanchana Jayarathna og Sanoja Ariyarathna

Informasjon om husleie

Leien reguleres hvert år med endringen i konsumprisindeksen.
Utleier har inngått forvaltningsavtale med Utleie Krogsveen. Utleie Krogsveen vil derfor følge opp løpende husleieinnbetalinger.

Husleien inkluderer:
- Kommunale avgifter
- Renovasjon
- Grunnpakke på tv & internett
- Garderobe på hovedsoverommet
- Hvitevarer på kjøkken: Komfyr, platetopp, oppvaskmaskin og kjøleskap/frys.

Husleien inkluderer ikke:
- Forbruk av fjernvarme, varmtvann, kaldtvann og avløp belastes leietaker. Dette avregnes ca 1 gang per måned.
- Strøm

Overtakelse

Etter nærmere avtale.

Fremleie

Fremleie vil ikke bli tillatt uten skriftlig forhåndsgodkjennelse.

Utleiers krav til sikkerhet

Depositum: 3 mnd depositum pålydende kr. 45.000,- evt. leiegaranti fra HDI Global Specialty kr. 7.200,-.
Som sikkerhet i dette leieforholdet kan leietaker velge å innbetale kontant depositum i DNB, eller etablere en garanti formidlet av Søderberg & Partners.

Ved valg av depositum i DNB skal det betales inn et beløp tilsvarende 3 måneders husleie som sikkerhet for leieforholdet.

Ved valg av garanti formidlet av Søderberg & Partners utgjør sikkerhetsgarantien for leieforholdet et beløp tilsvarende fire måneders husleie. 
Garantipremien er 12 % av sikkerhetsbeløpet. Garantien varer i inntil 3 år, og premien refunderes ikke ved leieavtalens opphør. 
Garantisten vil kreve regress av leietaker ved leietakers erstatningsbetingede mislighold.
Det tas forbehold om prisendringer fra garantistiller.

Ta kontakt med megler for mer informasjon om gjeldene vilkår for tegning av garanti. 

Leietid og partenes oppsigelsesadgang

Leieforholdet starter: September 2026 og utløper: September 2029
Langtidsleie. Minimum botid 1 år.
Begge parter kan si opp leieforholdet med 3 måneders skriftlig varsel, til fraflytting ved utløpet av den kalendermåneden fristen utløper, dog ikke før kontrakten har løpt i 9 måneder, slik at minimum botid er 1 år. Oppsigelsen gjelder fra den første i påfølgende måned.

Leietakers plikter

Leieren skal for egen regning forestå det sedvanemessige indre vedlikehold av boligen og av ytre rom som tilhører boligen. Dette innebærer bl.a. å vedlikeholde maling, tapeter, gulvbelegg, dører, ildsteder, låser, nøkler, sikringer, ledninger, ruter, kraner, brytere, kontakter, brannvarslings- og slukningsutstyr og lignende forbruksmateriell. For møblerte leieforhold omfattes også vedlikehold av møblene av leierens vedlikeholdsplikt.

Medfører vedlikeholdet forandringer i boligen, skal det gis et skriftlig forhåndssamtykke fra utleier som godkjenner forandringene. Slikt forhåndssamtykke gir ikke leieren rett til å kreve vederlag for forbedringer jf. husleielovens § 10-5. Medfører vedlikeholdet at gjenstander må skiftes ut, påhviler utskiftning utleier med mindre gjenstanden er installert av leieren eller gjenstanden er ødelagt, grunnet leierens bruk eller av manglende vedlikehold fra leierens side.

Dersom boligen har utvendige fasader/terrasser skal utleier, uansett hvor lenge leieforholdet varer, ivareta normalt utvendig vedlikehold. Leieren er likevel ansvarlig for å etterse og vedlikeholde hageanlegg, tak, balkonger, terrasser, takrenner, nedløpsrør, innkjørsel/parkeringsområde. Leieren plikter også å holde eiendommen ryddet, rengjort og forestå egen snømåking.
Utleier vet ikke om noen mangler ved boligen og boligen leies ut slik den fremstår på vising. Leietaker har selv undersøkelsesplikt på visning og kan ikke pårope seg feil og mangler de burde ha oppdaget.

Hvitvaskingsreglene

I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bla. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.

Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Hvis en av partene ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at leieforholdet blir forsinket eller ikke kan fortsette, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi partene rettigheter etter husleielovens kapittel 5.

Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.

Det forutsettes at leiesum og depositum kommer fra leietaker konto i norsk bank i en samlet overføring. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bla. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.

Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Hvis en av partene ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at leieforholdet blir forsinket eller ikke kan fortsette, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi partene rettigheter etter husleielovens kapittel 5.

Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.

Det forutsettes at leiesum og depositum kommer fra leietaker konto i norsk bank i en samlet overføring. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bla. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Hvis en av partene ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at leieforholdet blir forsinket eller ikke kan fortsette, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi partene rettigheter etter husleielovens kapittel 5.
Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.

Det forutsettes at leiesum og depositum kommer fra leietaker konto i norsk bank i en samlet overføring. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.

Meglers vederlag

Meglers vederlag betales av utleier og er avtalt til:
Vederlag - fastpris: kr 15 000,00 pluss øvrige posterte vederlag.

Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• IF forsikring tilbyr innboforsikring.
• Søderberg&Partners formidler leiegaranti som et alternativt til depositum som sikkerhetstillelse for leieforholdet.
• SMS Electro tilbyr elektrikertjenester.
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flyttefoten for lagertjenester og Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.

Opplysninger om oppdraget

Oppdragsnummer 66-0076/26
Utleiemegler Krogsveen AS, avd. Lillestrøm
Adolph Tidemandsgate 38, 2000, LILLESTRØM
993 808 717
Oppdragets KR-kode KR66.2676

Dato

Sist oppdatert: 11. september 2026 kl. 18:39

Utskriftsvennlig utleieoppgave

Område

Legg til steder som er viktige for deg

Prisutvikling for området

Kvadratmeterpris

0 kr/m²

Endring

↘︎ % ()

Visning

Det er ingen planlagte visninger. Meld deg på for å avtale en tid som passer.

Leiesøknad

Lurer du på noe?