Velkommen til Amtmann Meinichs gate 19B! - Presentert av Halvor Langerud Heikkilä v/ Eiendomsmegler Krogsveen. Foto: Kreativ Mango.

Amtmann Meinichs gate 19B

4 400 000 kr

40 m²

1 soverom

Komplett salgsoppgave

Øvre Torshov / Sandaker

Pen og lys 2-roms med god planløsning - Sentralt og tilbaketrukket - Høy 1. etasje - Vinduer 2024 - V.v og nett inkl.

    Pris

  • Prisantydning

    4 400 000 kr
  • Andel fellesgjeld

    152 399 kr
  • Omkostninger

    15 195 kr
  • Totalpris

    4 567 594 kr

    Areal

  • Bruksareal

    46 m²
  • BRA-I (internt bruksareal)

    40 m²
  • BRA-E (eksternt bruksareal)

    6 m²

    Nøkkelinfo

  • Etasje

    1
  • Byggeår

    1950
  • Soverom

    1 soverom
  • Bad

    1 bad
  • Type

    Aksjeleilighet
  • Eierform

    Aksje
  • Fellesutgifter

    3 302 kr
  • Energimerke

    Merke E

Unngå doble boligrenter

Vi tilbyr gunstig forsikring.

Hva koster lånet?

Sjekk estimert lånekostnad

Visning

For å delta på visning, ber vi om at du melder deg på. Da sikrer vi at du får nødvendig informasjon og at det er satt av tilstrekkelig med tid. Kontakt megler dersom annet tidspunkt ønskes. Husk å lese salgsoppgaven før visningen, så du stiller forberedt.
Ønsker du kun å bli holdt orientert, kan du fra eiendommens hjemmeside få varsel om solgtpris, eller kontakte megler.

Lurer du på noe?

Beskrivelse

Kort om eiendommen

Velkommen til Amtmann Meinichs gate 19B! - Presentert av Halvor Langerud Heikkilä v/ Krogsveen Majorstuen og Oslo Vest.
Pen og lys 2-roms med god planløsning og rikelig med bodplass. Leiligheten ligger i en rolig gate, i en svært høy 1. etasje, med lite innsyn. Generøs takhøyde og store vinduer gir godt med lysinnslipp. Her bor du sentralt, men tilbaketrukket og rolig i flotte omgivelser. Gangavstand til kollektiv, BI, Nydalen og Storo.

Høydepunkter:
- VV og internett inkl.
- Nye gulv i 2023
- Generøs takhøyde på 2,6m
- Separat kjøkken fra 2016/17
- Vinduer fra 2024
- Bad fra 2008
- Varmekabler på bad, stue og kjøkken
- Fellesvaskeri og sykkelbod
- God lagringsplass i 3 boder
- Ikke forkjøpsrett eller dok.avgift
- Gangavstand til gode service- og kollektivtilbud

Velkommen til visning!

Innhold og byggemåte

Eiendommen

Amtmann Meinichs gate 19B, 0482 OSLO
Kommunenummer 301, gårdsnummer 224, bruksnummer 30, ideell andel 1/1
Aksjenummer 7, AS Thygesonsgate 14, organisasjonsnummer 934798082

Innhold

Totalt bruksareal BRA: 46 kvm

BRA-i:
1. etasje 40 kvm: Entré, stue, kjøkken, bad og soverom.

BRA-e:
Kjeller: 1 kvm: Bod.
Kjeller: 2 kvm: Bod.
6. etasje 3 kvm: Loftsbod.

Boligen disponerer 3 boder, to i kjelleren merket med 25 og 9, samt også en på loftet. Loftsboden har et totalt gulvareal (GUA) på 6 m², men grunnet skråtak/lav takhøyde er kun 3 m² av arealet måleverdig som bruksareal.

Det gjøres oppmerksom på at boligens eksterne boder tilhører aksjelagets fellesareal, og at boden således ikke eies av den enkelte aksjeeier. Dette medfører at aksjelaget i fellesskap beslutter bruken, og at man ikke selv har eierrett og rettsvern for boden. Aksjelaget kan ved vedtak beslutte annet bruk av fellesarealet og disponering av bodarealet kan dermed opphøre.

Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport med befaringsdato 22.05.2026 utført av Anticimex AS. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.

Byggemåte

Aksjeleilighet beliggende på Sagene i Oslo kommune. Leilighetsbygg oppført i 1950. Grunnmur og bæ rende konstruksjoner i hovedsak av betong. Bygget er oppført med kjeller. Yttervegger i hovedsak av betong/murverk. Utvendige fasader av murpuss. Saltak i trekonstruksjoner utvendig tekket med takpapp/membran (taket er ikke besiktiget). Entrédør med sikkerhetslås. Vinduer med karmer av tre, som er utvendig belagt med metallplater. Les for øvrig mer om byggemåte og den tekniske tilstanden i rapporten.

Selger har innhentet en tilstandsrapport av boligen/eiendommen. Av rapporten fremgår det at flere bygningsdeler har fått tilstandsgrad ikke undersøkt/ikke tilgjengelig for undersøkelse (TG IU), og 2 (TG2). Rapporten beskriver også avvik på undersøkte bygningsdeler uten tilstandsgrad. Kjøper overtar ansvaret for de opplysninger som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.  

Eiendommen ligger i et aktsomhetsområde for overvann.

Med tanke på boligens plassering i bygget (nærhet til terrenget) vurderes radon og radonundersøkelser som aktuelt.

El-anlegget er fra boligens byggeår/oppføringstidspunkt, men det er gjort enkelte oppgraderinger i ettertid.

Det gjøres spesielt oppmerksom på:
Tilstandsgrad 2 (TG2):
Våtrom
- Vanntett sjikt / membran i gulv og vegger: Vanntett sjikt har en alder som tilsier at fremtidig funksjon er usikker.
- Ventilasjon: Tilluftsspalte eller lignende er ikke etablert. Våtrommet har kun naturlig ventilasjon.
- Kontroll i tilliggende konstruksjon ikke utført: Med bakgrunn i at våtrommets vegger er av mur/betong er det ikke praktisk mulig å gjennomføre fuktmåling/hulltaking i et område der det erfaringsmessig forekommer skader. Det ble derimot gjennomført et overflatesøk med fuktindikator. Det ble registrert forhøyede fuktverdier i dusjsonen som ikke kan utelukke fuktskader på bakenforliggende konstruksjoner.

Kjøkken
- Overflate gulv: Det er registrert hullyd i enkelte fliser og sprekk i gulvflis.
- Vannrør: Det er ikke montert automatisk lekkasjestopper, noe som vurderes å være et krav i dette tilfellet.

Tekniske anlegg
- Fordelerskap og fordelerstammer: Fordelerstamme ligger åpent over himling på bad.

Tilstandsgrad ikke undersøkt (TGIU):
Tekniske anlegg
- Innvendig stakeluke: Innvendig stakeluke er ikke påvist inne i boenheten.

Tilstandsrapporten er inntatt i salgsoppgaven. Rapporten inneholder informasjon om avvikene og konsekvensen av disse. For avvik som er gitt TG3 har den bygningssakkyndige i tillegg gitt et anslag på hva det vil koste å utbedre disse avvikene. Ettersom kjøper regnes å være kjent med forhold som tydelig fremgår av tilstandsrapporten, oppfordres du til å sette deg grundig inn i rapporten i sin helhet.

Selger opplyser i egenerklæringsskjemaet at servantskapet med servant og blandebatteri ble byttet i 2025 og vinduer ble byttet i 2024 av fagfolk. Videre ble det uført en elkontroll ihht. NEK 405-2 i 2026. Selger opplyser at det er en sprekk i flis på kjøkkenet, venstre side av induksjonsplate lager noe lyd og belysningen på speilskapet på badet varierer i lysstyrke.

Standard

Entré:
Innbydende entré med god plass til oppheng av yttertøy og sko. Gangen har også plass til skap/kommode. Leiligheten har adkomst via felles trappegang med callinganlegg, og har entrédør med sikkerhetslås. Herfra leder gangen videre til leilighetens øvrige rom. Velkommen inn!

Stue:
Lys og romslig stue med god planløsning som gjør det enkelt å innrede. Det er god plass til stor sofaseksjon, stoler, bord og tilhørende mediemøblement. God takhøyde er med på å gi en særdeles god romfølelse, og sammen med store vindusflater får man et flott lysinnslipp. Det er naturlig plass til spisebord. Overflatene ble malt i 2023 i en behagelig og moderne fargetone, og på gulvet er det lagt nye gulv i 2023 med gulvvarme.

Kjøkken:
Hyggelig separat kjøkken med hvite, profilerte skapfronter og benkeplater av tre med kjøkkenvask. Innredningen er fra 2016/2017. For mange er kjøkkenet det viktigste rommet i boligen. Her er kjøkkenet holdt i en praktisk separat løsning, noe som skaper en naturlig og fin sone for matlagingen. Utstyrt med integrert oppvaskmaskin, stekeovn, platetopp og helskap kjøl/frys som gir kjøkkenet er flott helhetsutrykk. Videre er det vegghengt ventilator over platetoppen. Et stort vindu slipper rikelig med dagslys inn i rommet.

Soverom:
Soverommet har plass til foretrukket seng og tilhørende nattbord. Praktisk garderobe for oppbevaring. Rommet er malt i en behagelig nyanse - perfekt for soverommet. Stort vindu som gir rikelig med naturlig lys.

Bad:
Lyst, flislagt baderom med varmekabler i gulv for en behagelig start på dagen. Det er spotter i taket. Badet ble pusset opp i 2008 i regi av borettslaget. Badet er innredet med vegghengt servantinnredning med ovenpåliggende vask og speilskap med lys over vasken. Videre er det vegghengt toalett og egen dusjsone med innfellbar glassdør. Her er det opplegg for vaskemaskin.

Overflater:
Gulv: Gulvflater belagt med laminat. Gulvflater belagt med fliser på kjøkken og bad.
Vegger: Malte veggflater. Flislagte vegger på bad.
Himling: Malte flater i himling. Malte flater med downlights i himling på badet.
Takhøyde: Bad er målt til 2,28 meter. Øvrige rom er målt til 2,61 meter.

Diverse:
- Sikringsskap med automatsikringer er plassert i gangen utenfor leiligheten.

Hva mener du er det mest positive ved eiendommen?
Beskriv:
Denne leiligheten har vært et hjem vi har trivdes veldig
godt i. Den ligger i en høy 1. etasje med lite innsyn,
samtidig som de store vinduene slipper inn rikelig med
dagslys. Rett utenfor vinduene står vakre morelltrær
som blomstrer om våren og gir en frodig, grønn utsikt
gjennom sommeren.
Vi har satt stor pris på leilighetens planløsning
og kjellerbodene med gode oppbevaringsløsninger.
Beliggenheten er også en av leilighetens største
kvaliteter, med svært gode kollektivforbindelser, kort
gangavstand til Storo Storsenter, hyggelige bakerier
og flere grønne parker i nærområdet. Veien utenfor er
lite trafikkert, noe som bidrar til en rolig og behagelig
atmosfære. Vi stortrives her og ønsket vårt er å bli
boende i området.

Løsøre og tilbehør

Vi viser til liste fra Norges Eiendomsmeglerforbund som gjelder fra 01.01.2020 angående løsøre og tilbehør.
Integrerte hvitevarer medfølger salget.
Følgene tilbehør medfølger ikke handelen:- Belysning: Taklampe i stue og taklampe på soverom- Gang: Speil og knagg som henger på veggen- Stue: Fastmonterte hyller på vegg

Oppvarming

Leiligheten er elektrisk oppvarmet med varmekabler på badet, kjøkkenet og i stuen.

Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning, følger dette heller ikke med. 

Selger har avtalt Norgespris på strøm på eiendommen for perioden frem til 31.12.2026, og denne er pt på 50 øre inkl mva. Nettleie, avgifter og påslag fra kraftleverandøren kommer i tillegg. Er det fjernvarme vil det også komme kostnader i tillegg.

Denne avtalen vil følge eiendommen i den avtalte perioden.

Les mer om Norgespris her: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/legg-fram-lov-om-norgespris-pa-straum-og-fjernvarme/id3102642/

Ferdigattest/brukstillatelse

Eiendommen har vært brukt til boligformål siden 1950.

Kommunen opplyser at det ikke foreligger ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse for eiendommen. Det foreligger kun et uattestert ekspedisjonsdokument, som skal være attestert for å være gyldig. Kjøper overtar eiendommen slik den fremstår på visning med risiko og ansvaret for eventuelle pålegg fra kommunen og kostnader forbundet med dette.

Det gjøres oppmerksom på at det ikke lenger utstedes ferdigattest på tiltak det er søkt om før 1998 jf. plan- og bygningsloven § 21-10. Kommunen vil ikke kreve ferdigattest for disse tiltakene og vil avvise eventuelle søknader. Bestemmelsen innebærer ikke at tiltak med manglende søknad blir lovlige, men at man ikke trenger å avslutte gamle byggesaker. Normalt sett kreves ferdigattest for alle søknadspliktige tiltak som gjøres etter plan- og bygningsloven.

Det foreligger ferdigattest for rehabilitering av 30 våtrom og rørstammer, datert 11.11.2008. Denne kan fås ved henvendelse til megler.

Det foreligger originale byggetegninger som samsvarer med dagens planløsning.

Tinglyste heftelser og rettigheter

Utover andel fellesgjeld overdras aksjene fri for pengeheftelser.

Aksjelaget har legalpant for forfalte felleskostnader og andre krav som følger av lagsforholdet iht. burettslagsloven § 5-20. Pantet er begrenset oppad til 2G (G = folketrygdens grunnbeløp).

Det er tinglyst 2 servitutter på aksjelagets eiendom. Disse omhandler blant annet bestemmelse om veg og bestemmelse om bebyggelse, benyttelse og gjerde.

Servituttene vil følge eiendommen.

Eventuell adgang til utleie

Aksjeeier kan ikke uten samtykke fra styret i aksjelaget overlate bruken av boligen til andre. Med samtykke kan aksjeeier overlate boligen til andre i inntil tre år hvis aksjeeier har bodd i boligen i minst ett av de to siste år. Utleie i andre tilfeller kan godtas ved særlige grunner. Utleie forutsetter at leiligheten har forsvarlige radonverdier.

Beliggenhet og tomteforhold

Beliggenhet

Boligen ligger i et populært område på Sandaker/Øvre Torshov. Her bor man i rolige omgivelser, men samtidig sentralt og urbant. Sandaker ligger i bydel Sagene som regnes som Oslos kulturbydel. Området grenser til Nydalen, Storo og Torshov med gangavstand til alle områdene.

Her bor du sentralt med gangavstand til alt man trenger i hverdagen inkludert shoppingmuligheter, kollektivtransport og gode servicetilbud på Storo med mellom 5-10 minutter til alle områdene. Storo Storsenter er Oslos største shoppingsenter, med over 140 butikker, spisesteder og tjenester. Storo har alltid noe å by på til alle innbyggere og tilreisende i Oslo. Ved siden av Storsenteret finner du blant annet restauranter som SUMO, Los Tacos og Johnny Rockets samt Norges største kinosenter og landets eneste IMAX - ODEON Oslo! Her finner du kinoopplevelser for enhver! Enten du vil nyte en visuell storfilm i IMAX, overraske barna med en familiefavoritt eller begi deg ut på internasjonal indie-film som filmkritikerne har gitt sin tommel opp for. Lillo gård er også få minutters gange fra leiligheten med restauranter, matbutikken Meny, "Smak av Italia", blomsterbutikk mm. Samt Sandaker Senter er nærmeste kjøpesenter med vinmonopol, apotek, bibliotek, Coop matbutikk, bokhandel og diverse andre forretninger

Torshov er en kun en liten spasertur unna og tilbyr et berikende kulturtilbud med blant annet Soria Moria med Torshovteatret, samt et omfattende utvalg av barer og restauranter. Her finner man populære Åpent Bakeri, kjent for sine bakervarer og kaffe, samt for kanskje byens beste pizza på kveldstid - Lofthus Samvirkelag. Det er også en rekke andre spisesteder på Torshov, blant annet "Grisen" som har flotte uteserveringer på sommeren, samt "Tyren" og "Jungel Pizza". Det har også kommet vinbar "Lasarett" og bar med uteservering "Albatross". Slakterforretningen Strøm-Larsen er også rett i nærheten. Det er heller ikke langt til populære Grünerløkka med et stort utvalg av kafeer og spisesteder, samt et yrende uteliv.

Det er gode muligheter for offentlig kommunikasjon i umiddelbar nærhet som t-bane fra Storo/Sinsen, trikk fra Grefsenveien og flere bussruter som blant annet buss nr. 30 og 58 fra Nordpolen skole, buss nr. 20 fra Torshov og 345, 36, Flybussekspress fra Grefsen stasjon. Trikkene går hvert 5 minutt og tar deg både ned til sentrum eller opp til Kjelsås v/marka. Grefsen stasjon med Gjøvikbanen som ligger rett på andre siden av veien er perfekt for glade mosjonister som for eksempel vil ta toget og gå skitur hjem fra Stryken, sykle Nordmarka på langs eller andre naturopplevelser.

For den som er glad i friluftsliv og aktivitet, byr området på rike muligheter for rekreasjon. Grefsenkollen er ikke lagt unna enten du starter på Storo eller tar trikk/buss et stykke oppover. Grefsenkollen ligger idyllisk til på "byens tak" og er et svært populært turområde sommer som vinter! Grefsenkollen er også svært kjent for OverOslo Bar som er er et perfekt sted for en aperitif før middag eller et glass etter en frisk topptur samt et variert underholdnings- og kulturtilbud, alt fra quiz til intimkonserter og stand-up! For ikke å glemme musikkfestivalen med samme navn. "OverOslo" har raskt vokst til å bli en av Østlandets største og mest populære musikkfestivaler. Festivalen tilbyr en førsteklasses festivalopplevelse; utsikt mot byen og solnedgangen, grønne og publikumsvennlige konsertamfier, digg mat og drikke!

Muselunden er også kun et steinkast unna boligen. Den gressbelagte lunden byr på mye forskjellig til enhver årstid. På sommeren er frisbeegolf en svært populær aktivitet blant alle aldre. Er du ikke av den aktive typen, er det allikevel nok plass å benke seg ned på. Dette er et område som inkluderer alle som ønsker å lese bøker, sole seg, spasere i de frodige områdene eller fyre opp en liten engangsgrill. Hvis vinteren byr på nok snø, er det perfekte akeforhold i bakken! Det er såpass helling på bakken at dette kan være morsomt, selv for de voksne!

Det er for øvrig mange grøntområder i nærområdet, f.eks. Torshovparken med flotte grøntområder og sandvolleyballbaner. Også Torshovdalen, Akerselva, og Voldsløkka ligger i gangavstand. Langs Akerselva vandrer du langs elvebredden på en hyggelig tursti som fører ned til sentrum i sør (via Mathallen), eller opp til Maridalen i nord og videre til Nordmarka. Langs elva arrangeres det også årlig "elvevandring" som har blitt en voksende kulturbegivenhet for både store og små. Videre finner du grønn turløype til Sognsvann, samt flere gode sykkelmuligheter til Maridalen og Ullevålseter. Nordover langs elven finner du Teknisk museum og badeplasser ved Nydalen, Stilla og Brekkedammen.

Utdanningsinstitusjoner som Universitetet på Blindern, Handelshøyskolen BI Nydalen, Tannlegehøyskolen, Veterinærhøyskolen, Sykepleierskolen på Lovisenberg m.m. ligger kun et steinkast unna. Treningstilbud som Sats Storo, Sats Nydalen og Myrens Sportssenter på Torshov ligger også i umiddelbar nærhet.

Adkomst

Det vil bli skiltet med Krogsveen visningsskilt ved fellesvisninger.

Barnehager, skoler og fritid

Informasjon om tilhørende skolekretser er hentet fra Prognosesenteret som dataleverandør, og tilhørigheten kan årlig endres av kommunen. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen/bydelsadministrasjonen for oppdatert informasjon.

Beskrivelse av tomt

Eiertomt på 894 kvm som tilhører aksjelaget. Tomt er opparbeidet med blant annet sykkelparkering, blomsterkasser, sittegrupper, plenarealer og andre forskjellige beplantninger.

Parkering

Det er innført beboerparkering i dette området (indre by). Dette betyr at du kan parkere fritt døgnet rundt på parkeringsplassene regulert til beboerparkering i området rundt din bolig for kun kr. 3.850- pr. år for fossile biler, dieselbil, hybridbil, ladbar hybrid.
Har du el-bil så betaler du kr. 1.300,- pr år, hydrogenbil og el-varebil er gratis.
Motorsykkel og moped kr 1.925,- pr år.
El-motorsykkel og el-moped kr 650,- pr år.

Se Oslo kommune sine nettsider for mer informasjon og priser for ytre by.

Vei, vann og avløp

Eiendommen har adkomst via kommunal vei.

Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger. Aksjelaget er ansvarlig for private stikkledninger til bygningen.

Regulerings-og arealplaner

Eiendommen er regulert til byggeområde for boliger i henhold til reguleringsplan S-2255 datert 28.07.1977 med senere endringer i henhold til S-2937 datert 01.10.1987. Planen er helt eller delvis opphevet som følge av bystyrets vedtak 23.09.2015 sak 262 gjennom ny "Kommuneplan 2015 - Oslo mot 2030 - Smart, trygg og grønn." Området blir berørt av endringer i reguleringsplan for Oslo Sentrum og indre sone i Oslo kommune som følge av dette. Denne nye planen får betydning for en rekke vedtatte reguleringsplaner i Oslo. Henviser til kommunens nettsider for ytterligere informasjon: https://www.oslo.kommune.no/politikk-og-administrasjon/politikk/kommuneplan/. Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.

Pågående plan- og byggesaker:
- Detaljregulering , Grefsenveien/Sandakerveien mellom Åsengata og Grefsenveien 48 - Plansak - Saksnummer 202506693.
- Nils Huus' gate 11 - Installasjon av ny heis - Byggesak - Det ble gitt tillatelse til tiltak 08.01.2026 - Saksnummer 202517498.
- Kyrre Grepps gate 1-9 - Utskifting av vinduer og skifte av taktekking - Byggesak - Det ble gitt igangsettingstillatelse 16.06.2026 - Saksnummer 202602371.
- Grefsenveien 9 A-B og Fredrik Glads gate 8 A-B - Oppføring av to boligbygg på lokket over garasjekjelleren som ombygges, riving av trafo, bod og tilbygg - Byggesaken - Det ble gitt rammetillatelse 07.07.2025 - Saksnummer 202456118. Denne saken fortsetter i sak 202516117.

Opplistingen er ikke uttømmende og interessenter oppfordres til å sette seg inn i reguleringsplaner for området. For flere byggesaker og informasjon i området, gå inn på Oslo kommune, plan og bygg sine nettsider: https://od2.pbe.oslo.kommune.no/kart/.

Økonomi

Boligens kostnader

Husleie er kr 3 302,- pr. mnd. og inkluderer: Varmtvann, fibernett, kommunale avgifter, bygningsforsikring, vaktmestertjeneste, trappevask, drift og vedlikehold, diverse honorarer, m.m.

Husleien justeres normalt en til to ganger årlig i forhold til aksjelagets faktiske utgifter og ble sist justert starten 2025.

Oversikt over fordelingen av husleie foreligger ikke fra forretningsfører.

Nåværende eier har et strømforbruk som tilsvarer ca. 9.000 kwh i 2025.
Boligen er tilknyttet Globalconnect som leverandør av fibernett og er inkludert i fellesutgiftene. Tv-tuner/dekoder medfølger ikke.

Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk. Kjøper må selv tegne innboforsikring.

Formuesverdi

Ved hjelp av skatteetatens boligkalkulator er boligens formuesverdi beregnet til kr. 1 183 485,- for fjoråret når boligen benyttes som primærbolig.

Formuesverdien er en gitt prosent av den beregnede markedsverdien. Beregnet markedsverdi er basert på Statistisk sentralbyrå (SSB) sine opplysninger om omsatte boliger. I beregningen tas det hensyn til boligens beliggenhet, areal, byggeår og boligtype.  
Det er eier av boligen som fastsetter formuesverdien, jf. skatteforvaltningsloven § 9-1 første ledd, men skattemyndighetene kan kontrollere at verdien er satt riktig.

Formuesverdi skal ikke overstige: 
Primærbolig: 25 % av beregnet eller dokumentert markedsverdi opp til kr. 10 000 000, og deretter 70 % av den overskytende markedsverdi.
Sekundærbolig: 100 % av beregnet eller dokumentert markedsverdi.

Formuesverdier som overstiger disse grensene, kan kreves nedjustert av eier. 

Fra 2026 har Stortinget vedtatt en oppdatert modell for beregning av formuesverdi for primærbolig, så avvik kan forekomme.

For mer informasjon se skatteetaten.no

Opplysninger om fellesgjeld

Andel formue er kr 24 000,- pr. 31.12.2025
Andel fellesgjeld er kr 152 399,- pr. 20.04.2026

Total fellesgjeld for boligselskapet er kr 6 473 115,- pr. 20.04.2026 og lånevilkårene er:
Lån 1:
Restsaldo: kr. 3 539 464,58,-.
Rentebetingelser: 5,64% flytende rente
Innfrielsesdato: 30.03.2045
Avdragsfrihet: Nei.

Lån 2:
Restsaldo: kr. 2 933 650,29,-.
Rentebetingelser: 5,95% flytende rente.
Innfrielsesdato: 30.06.2054
Avdragsfrihet: Nei.

Omkostninger

4 400 000,00 Prisantydning
152 399,00 Andel av fellesgjeld
--------------------------------------------------------
4 552 399,00 Pris inkl. fellesgjeld

Omkostninger

9 950,00  Gjensidige Boligkjøperpakke* (valgfritt)
4 150,00  Pantenoteringsgebyr til forretningsfører (aksje)
545,00  Tinglysing panterettsdokument
10 500,00  Transportgebyr til forretningsfører(aksje)
--------------------------------------------------------
15 195,00 Omkostninger totalt (uten Gjensidige Boligkjøperpakke)
25 145,00 Omkostninger totalt (med Gjensidige Boligkjøperpakke)

--------------------------------------------------------
4 567 594,00 Totalpris inkl. omkostninger
4 577 544,00 Totalpris inkl. omkostninger (med Gjensidige Boligkjøperpakke)

--------------------------------------------------------

Dersom aksjelaget har fellesgjeld, vil aksjens andel av fellesgjelden komme i tillegg til kjøpesummen. Denne gjelden skal ikke innbetales i oppgjøret, men følger aksjen.
Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer.

Tilbud om lånefinansiering

Megler formidler gjerne kontakt med rådgiver hos vår samarbeidspartner BN Bank. De har konkurransedyktige betingelser samt rask og løsningsorientert behandling av din lånesøknad. Krogsveen mottar et honorar dersom lån opprettes. 

Betalingsbetingelser

Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.

Annen viktig informasjon

Eier

Laura Då og Thomas Skålevik Foldnes

Informasjon om aksjelaget

Leiligheten er tilknyttet Thygesonsgt. 14 aksjelag.
Aksjeboligmodellen innebærer at aksjelaget eier eiendommen, mens aksjeeierne eier aksjer som gir leierett til en bestemt bolig.
Aksjelaget består av 30 leiligheter.
Forretningsfører er Obos Eiendomsforvaltning AS.
Dugnad må påregnes.
Dyrehold er ikke tillatt. I særskilte tilfeller skal søknad sendes styret.
Det er fellesvaskeri og sykkelbod i sameiet.

Foretatte påkostninger de senere år:
- Baderomsrehabilitering 2008
- Isolert vannrørene som løper gjennom kjellerkorridoren.
- Utskiftning av vinduer i 2025.
- Rens av ventilasjonskanalene i 2025.

Planlagte påkostninger:
Iht. samtale med varamedlem 29.06.2026 er det pt. ikke planlagt eller vedtatt noen påkostninger som vil øke fellesgjelden per nå. Løpende vedlikehold må alltids vurderes ved behov.

Aksjelaget har legalpant for forfalte felleskostnader og andre krav som følger av lagsforholdet iht. burettslagsloven § 5-20. Pantet er begrenset oppad til 2G (G = folketrygdens grunnbeløp).

I henhold til aksjelagets vedtekter må kjøper godkjennes av styret som ny aksjeeier. Det er kjøpers ansvar at styregodkjenning blir gitt, men styret kan ikke nekte godkjenning uten saklig grunn.

Aksjelag har anledning til å være tilknyttet et sikringsfond som dekker eventuelt manglende innbetaling av husleie. Dette aksjelaget er ikke tilknyttet et slikt fond, noe som vil kunne medføre en risiko for økt husleie dersom andre aksjeeiere ikke betaler sin husleie. Aksjelaget har imidlertid legalpant i aksjene, og manglende betaling av husleie kan dermed tvangsinndrives av aksjelaget.

Dokumenter for aksjelaget kan fås ved henvendelse til megler.

Overtakelse

Etter nærmere avtale. Overtakelse kan tidligst skje etter at styrets godkjennelse er avklart.

Boligselgerforsikring

Selger har i forbindelse med salget tegnet boligselgerforsikring levert av Gjensidige.  
Boligselgerforsikringen dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr 14 millioner. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som hen mener utgjør en mangel ved eiendommen, vil Gjensidige behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.  

Vedlagt salgsoppgaven følger selgers egenerklæringsskjema og tilstandsrapport. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis. 

Boligkjøperforsikring

Innen kontraktsmøtet må kjøper ta stilling til om det ønskes å bestille Boligkjøperpakken gjennom Gjensidige. I denne gunstige pakken er boligen ferdig forsikret og inkluderer rettshjelpsforsikring, også kalt Boligkjøperforsikring. Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse. Forsikringsselskapet behandler i så fall ethvert mangelskrav kjøper måtte ha overfor selger. 

Boligkjøperpakken inkluderer bygningsforsikring for hus og hytte, innboforsikring, flytteforsikring og dobbel rentedekning - i situasjoner hvor kjøper ikke får solgt nåværende primærbolig.   

Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken da kostnaden det første året legges til kjøpesummen for boligen. Det gjøres oppmerksom på Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
Produktark for Boligkjøperpakken ligger vedlagt i salgsoppgaven.  

Dersom ikke boligkjøperpakke ønskes kan kun rettshjelpsforsikring, også kalt boligkjøperforsikring, tegnes særskilt via megler. Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres gjennom Gjensidige. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon. 

Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan ikke tegne boligkjøperpakke eller rettshjelpsforsikring. 

Budgivning

Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.

Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.  
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.

For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.

Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.

Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.

Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.

Hvitvaskingsreglene

I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.

Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.

Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.

Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.

Lovanvendelse

Salg av aksjeleiligheter reguleres av kjøpsloven, men avhendingslovens bestemmelser legges til grunn så langt de passer. 
Det forutsettes at aksjene transporteres til kjøper. 

Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. 

Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.

En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.

Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke.  Dette er nærmere beskrevet nedenfor. 

På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er".  Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.

Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. 

Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.

Forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.

Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.

Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).

Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon 
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. 

Ikke-forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. 

Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. 

Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.

Meglers vederlag

Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Vederlag: 0,90 % av salgssummen inkl. eventuell fellesgjeld.

Vederlag:
Kontroll av hjemmel og heftelser  kr 2 900,-
Markedsføringspakke med finn.no, hjem.no, smartannonsering og krogsveen.no  kr 30 900,-
Oppgjør  kr 7 500,-
Tilrettelegging  kr 17 000,-
Visninger pr stk / Overtagelse kr 3.750,- (to visninger gratis)

Utlegg:
Eierskifte/Notering OBOS  kr 4 150,-
Innhenting av informasjon forretningsfører OBOS  kr 4 375,-
Pantattest aksje - OBOS  kr 410,-

Andre utgifter:
Foto med profesjonell fotograf  kr 5 500,-

Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester; 
• I forbindelse med forberedelse av salget, innhenter vi informasjon om eiendommen hovedsakelig fra vår samarbeidspartner Ambita.
• Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring
• Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
• BN bank tilbyr finansieringsløsninger
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
• Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i den digitale annonseringsplattformen Hjem som eies av Bomega AS.

Opplysninger om oppdraget

Oppdragsnummer 40-0079/26
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Majorstuen og Oslo Vest
Hegdehaugsveien 31, 0352, OSLO
950 007 613
Oppdragets KR-kode KR40.2679

Dato

Sist oppdatert: 26. august 2026 kl. 09:15

Dokumenter

Utskriftsvennlig salgsoppgave

Område

Legg til steder som er viktige for deg

Prisutvikling for området

Kvadratmeterpris

0 kr/m²

Endring

↘︎ % ()

Visning

For å delta på visning, ber vi om at du melder deg på. Da sikrer vi at du får nødvendig informasjon og at det er satt av tilstrekkelig med tid. Kontakt megler dersom annet tidspunkt ønskes. Husk å lese salgsoppgaven før visningen, så du stiller forberedt.
Ønsker du kun å bli holdt orientert, kan du fra eiendommens hjemmeside få varsel om solgtpris, eller kontakte megler.

Lurer du på noe?

Unngå doble boligrenter

Vi tilbyr gunstig forsikring.

Hva koster lånet?

Sjekk estimert lånekostnad

Vil du varsles om lignende boliger?

Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!

På flyttefot? Slik gjør vi det enklere for deg

Skreddersydd flyttepakke

Vi fikser håndverkere, vask, pakking, lagring og transport, og legger ut for utgiftene underveis.

Hjelp med både kjøp og salg

Hos oss har du din egen rådgiver gjennom hele kjøps- og salgsprosessen.

Hjelp til finansiering

Vårt samarbeid med BN Bank sikrer deg rask og løsningsorientert hjelp, til konkurransedyktige betingelser.