Leiligheten ligger i rolige og grønne omgivelser i Tiedemannbyen - sentral og attraktiv beliggenhet på spennende Ensjø, nærmere bestemt mellom Lille Tøyen Hageby, Hovin og Hasle. Idylliske og ærverdige Lille Tøyen Hageby er nærmeste nabo. Nærområdet er betydelig oppgradert de senere år, både med hensyn til uterom og moderne bebyggelse.
Området er i stadig utvikling med utbygging av boliger, servicefunksjoner, friarealer og infrastruktur. Nyrenoverte Hasle Skole ligger ca. 200 meter fra boligen. Her er det flotte grøntområder med vannanlegg, gang- og sykkelvei, kunstgressbane samt broer med belysning.
Hoved tur- og sykkelvei mot sentrum fra Groruddalen, Grefsenkollen og Østmarka passerer rett utenfor med svært gode turmuligheter. Store flotte grøntområder og rekreasjonsmuligheter med bl.a. Valle Hovin med andedammen, Hasleparken ved Hasle kirke, Tøyenparken, Kampen Park og Botanisk hage. Gangavstand til sentrum samt kort avstand med sykkel, bil eller offentlig kommunikasjon til Oslos parker, kafeer, restauranter, forretninger m.m.
Like ved ligger også Tøyenbadet, og er et populært og moderne badeanlegg sentralt plassert på Tøyen i Oslo. Etter en omfattende rehabilitering åpnet det nye Tøyenbadet i 2024, og fremstår i dag som et av Norges mest komplette badeanlegg. Her finner du både innendørs- og utendørsbassenger, stupetårn, barnebasseng, badstue og treningsfasiliteter – alt tilrettelagt for både mosjon, lek og velvære. Med sitt grønne nærområde og nærhet til Botanisk hage, samt kort vei til kollektivtransport, er Tøyenbadet et attraktivt tilbud for både familier, mosjonister og badeglade i alle aldre.
Flotte turområder i nærheten og gangavstand til Jordal, Kampenparken, Tøyenparken og Botanisk hage. Oslo sentrum er en halvtimes spasertur unna, og den spreke kan følge turveier helt opp til Grefsenkollen og inn i Lillomarka. Det er også kort avstand til flere idretts- og fritidstilbud som fotballbane, svømmehall, skøytebane og treningssentre samt Vålerengas stadion, Intility Arena.
På Tiedemannstorget (rett ved leiligheten) er det åpnet et bakeri og serveringssted (Boulangerie M), som beskrives slik: "I Manuels tradisjonelle, franske håndverksbakeri finner du gamle oppskrifter på surdeig og grovbrød i kombinasjon med moderne teknikker, få ingredienser og komplekse smaker. Alt lages i bakeriet, og i det rustikke lokalet er det åpen løsning inn til kjøkkenet slik at du kan følge med på bakeprosessen. Om kvelden fyrer han opp pizzaovnen og serverer rykende fersk pizza på tynn italiensk bunn. Nyt den med et glass vin ved uteserveringen, eller ta den med hjem – den holder seg uansett varm den korte veien." (kilde: www.ensjo.org). For øvrig er det ikke langt til andre serveringssteder som Hy`s Sushi på Marienfryd, Asia Rett Hjem og Pizza Bakeren i Gladengveien, samt Baker Hansen i på nærsenteret Hasle Torg.
Flere dagligvarebutikker i området med søndagsåpen Joker på Tiedemannstorget, samtidig som det er kort vei til både Rema 1000 og Kiwi i både Gladengveien og Hovinveien.
Fra boligen kan man spasere nedover Gladengveien hvor man finner "Frøken Smillas", som kombinerer kafé på dagtid med bistro/pizzeria og gastropub på ettermiddag- og kveldstid. Videre finner du også "Happis Ice Cream" og over gaten i nye Locus har de åpnet "Kinabolle", "Squeeze" massasje, "Oilo Beauty".
NRK har kjøpt tomt rett nede i gaten og kommer til å investere mye i oppbygging av nye hovedkontorer.
Det blir mange arbeidsplasser der og nok et løft i nærområdet.
Kort vei også til barnehager og skoler i alle trinn og gangavstand til treningssentre som SATS og Fresh Fitness. God offentlig kommunikasjon i umiddelbar nærhet; T-Bane fra Ensjø (linje 1, 2, 3 og 4) med hyppige avganger. Hasle T-bane (linje 5), buss nr. 20, 21, 28, 60, samt flybuss.