Velkommen til Fagerliveien 2B – en flott eiendom med attraktiv beliggenhet i Fagerlia, romslige uteplasser og en fantastisk utsikt over fjord og by.
Stue og kjøkken på til sammen 46 kvm. gir rikelig med plass samt godt med lys i kombinasjon med nydelig utsikt.
Romslig kjøkken med god plass til spisebord ved vinduene, slik at både måltider og hverdagsøyeblikk kan nytes med utsikt mot omgivelsene.
Fra kjøkkenet får du en fabelaktig fjordutsikt
Kjøkkeninnredningen byr på rikelig med arbeidsflate og oppbevaring, med en praktisk utforming som gjør rommet funksjonelt i det daglige.
Fra kjøkkenet er det en fin flyt videre mot oppholdsrommene, noe som gir en sosial og åpen romfølelse i boligens hoveddel.
Lys og innbydende stue med store vindusflater som slipper inn godt med dagslys og samtidig fremhever den flotte beliggenheten.
Hyggelig sofakrok med lun atmosfære – et fint sted å trekke seg tilbake for rolige kvelder eller hyggelige besøk.
Den romslige stuen har god plass til flere møbleringssoner og gir fleksible innredningsmuligheter etter behov.
Fra stuen er det utgang til en romslig terrasse som forlenger oppholdsrommet i de varme månedene.
Terrassen har god plass til utemøbler og legger til rette for hyggelige måltider og avslappende dager utendørs.
Her kan man nyte rolige omgivelser og gode solforhold fra morgen og videre utover dagen.
Uteplassen har en skjermet og trivelig utforming som gir et fint miljø for både avslapning og sosialt samvær.
Praktisk gangareal med god plass til oppbevaring og en naturlig forbindelse mellom etasjene.
Lys og innbydende entré med gode oppbevaringsmuligheter og en praktisk planløsning som gir et ryddig og funksjonelt førsteinntrykk av boligen.
Hovedsoverommet er på 13 kvm har en rolig og behagelig atmosfære, med plass til dobbeltseng og garderobeløsning.
Romslig bad med flislagte overflater, godt med skapplass og en klassisk innredning med badekar som gir rommet særpreg.
Badet har en praktisk planløsning med separat dusjsone, glassbyggerstein og god plass.
Loftstuen fremstår som et lunt og hyggelig oppholdsrom med skråhimling som gir særpreg og en ekstra koselig atmosfære.
Dette er et fleksibelt rom som kan benyttes som loftstue, tv-stue, lesekrok eller et ekstra oppholdsrom etter familiens behov.
Soverom 2 er på 14 kvm og har god plass ti dobbeltseng av ønsket størrelse, nattbord og garderobeløsning.
Rommet har fine lysforhold og god gulvplass og er velegnet som soverom, kontor eller et praktisk hobbyrom.
Soverom 3 er på 13 kvm og har en arealeffektiv utforming med plass til både møblering og oppbevaring, og passer fint som ekstra soverom.
Også dette rommet gir gode møbleringsmuligheter.
Romslig bad i loftsetasjen på 9,5 kvm med flislagte overflater, gulvvarme og takvinduer som slipper inn godt med naturlig lys.
Badet fremstår lyst og funksjonelt, med god plass til både badekar, servant og øvrig innredning.
Kjøkken i utleiedel med en funksjonell utforming og plass til spisebord, noe som gir et hyggelig og anvendelig rom i hverdagen.
Stuen har gode vindusflater og fine møbleringsmuligheter for både stue- og spiseplass.
Lyst soverom på 8,5 kvm i utleiedelen med plass til seng, nattbord og garderobeskap.
Badet i utleiedelen er på 5,5 kvm og har flislagte vegger og gulv, gulvvarme gg opplegg for vaskemaskin.
Eiendommen har en tiltalende og klassisk utforming med terrasse, innbydende inngangsparti og gode oppstillingsmuligheter på egen tomt.
Her får du en flott enebolig over flere plan, med integrert garasje i underetasjen og en beliggenhet som gir både utsyn og privatliv.
Boligen har en attraktiv beliggenhet i skrånende terreng, noe som gir en særdeles flott utsikt over fjord og by.
Eiendommen ligger tilbaketrukket i et stille boligstrøk med lite gjennomgangstrafikk, noe som gir en skjermet og behagelig atmosfære. Området byr på en fin kombinasjon av bynær beliggenhet og nærhet til grønne omgivelser.
 I nærområdet er det kort vei til både barnehager og skoler, noe som gjør beliggenheten svært godt egnet for familier i ulike livsfaser.
Daglige gjøremål kan enkelt løses i nærområdet, med dagligvarebutikker, treningssentre som 3T og EasyFit, samt servicetilbud i Ila, Ilsvika og på Byåsen.
Trondheim sentrum ligger kun en kort spasertur unna, og det er også meget gode kollektivforbindelser med buss og trikk i gangavstand, som gir enkel adkomst til resten av byen.
For den tur- og friluftsinteresserte byr området på rike muligheter. Det er kort vei til marka, med flotte turstier, skiløyper vinterstid og populære turområder som Bymarka og Ladehammeren innen rekkevidde.

Fagerliveien 2B

9 990 000 kr

233 m²

4 soverom

Komplett salgsoppgave

Jan Vidar Lysbakken
Presenteres av
Jan Vidar Lysbakken

Fagerlia

Innholdsrik og romslig familiebolig i attraktivt område | Utleiedel | Terrasse med gode sol- og utsiktforhold | Garasje

    Pris

  • Prisantydning

    9 990 000 kr

  • Omkostninger

    270 740 kr

  • Totalpris

    10 260 740 kr

    Areal

  • Bruksareal

    233 m²

  • BRA-I (internt bruksareal)

    233 m²

  • TBA (terrasse-balkongareal)

    33 m²

    Nøkkelinfo

  • Etasje

    3

  • Byggeår

    2004

  • Soverom

    4 soverom

  • Bad

    3 bad

  • Tomteareal

    511 m² (eiet)

  • Type

    Enebolig - Frittliggende

  • Eierform

    Eiet

  • Fasiliteter

    Garasje/P-plass og Balkong/Terrasse

Unngå doble boligrenter

Vi tilbyr gunstig forsikring.

Hva koster lånet?

Sjekk estimert lånekostnad

Beskrivelse

Kort om eiendommen

Velkommen til Fagerliveien 2B - en innholdsrik enebolig m/utleie beliggende i et attraktivt og veletablert område. Her bor du med kort vei til en rekke dagligdagse servicetilbud, gode kollektivmuligheter og fantastiske turområder. Verdt å merke seg:
  • Stor åpen stue- og kjøkkenløsning med gode møbleringsmuligheter og ekstra loftstue
  • Terrasse med fantastisk utsikt og gode solforhold
  • Tre romslige soverom med plass til garderobe
  • To pent flislagte bad med gulvvarme
  • Rikelig med bodareal i kjeller og på kneloft
  • Utleiedel med gode leieinntekter, egen inngang, stue, kjøkken, soverom og bad
  • Garasje og flere biloppstillingsplasser
  • Gode kollektivmuligheter og gåavstand til sentrum
  • Kort avstand til skole, barnehage, Bymarka og fritidsaktiviteter
  • Innhold og byggemåte

    Eiendommen

    Fagerliveien 2B, 7020 TRONDHEIM
    Kommunenummer 5001, gårdsnummer 423, bruksnummer 453, ideell andel 1/1

    Innhold

    Totalt bruksareal
    BRA: 233 kvm
    BRA-i: 233 kvm
    BRA-e: 0 kvm
    TBA: 33 kvm

    Underetasje
    BRA: 90 kvm
    BRA-i: 90 kvm.
    - Hoveddel: Boder, teknisk rom og garasje.
    - Utleiedel: Entré, kjøkken, stue, soverom og bad.
    BRA-e: 0 kvm
    TBA: 0 kvm

    1. etasje
    BRA: 86 kvm
    BRA-i: 86 kvm. Entré, bad, gang, soverom, stue og kjøkken.
    BRA-e: 0 kvm
    TBA: 33 kvm. Terrasse og inngangsparti.

    Loftetasje
    BRA: 57 kvm
    BRA-i: 57 kvm. Loftstue, to soverom og bad.
    BRA-e: 0 kvm
    TBA: 0 kvm

    Loftsetasjen har et totalt gulvareal (GUA) på 58 kvm, men grunnet skråtak/lav takhøyde er kun 57 kvm av arealet måleverdig som bruksareal. De delene av arealene som har lav himlingshøyde (ALH) utgjør 1 kvm.

    Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport med befaringsdato 23.03.2026 utført av Anticimex AS avd. Trondheim. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.

    Byggemåte

    Selger har innhentet en tilstandsrapport av boligen/eiendommen. Av rapporten fremgår det at flere bygningsdeler har fått tilstandsgrad ikke undersøkt/ikke tilgjengelig for undersøkelse (TG IU) og 2 (TG2). Rapporten beskriver også avvik på undersøkte bygningsdeler uten tilstandsgrad. Kjøper overtar ansvaret for de opplysninger som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.  

    Bygningen er iht. tilstandsrapporten oppført i 2004. Bygget er oppført med underetasje. Yttervegger av trekonstruksjoner. Utvendige fasader er kledd med liggende trekledning samt murpuss. Etasjeskillere av trekonstruksjoner. Saltak i trekonstruksjoner. Yttertak er belagt med takstein. Entrédører med sikkerhetslås. Vinduer med karmer av tre. Balkongdør med karmer av tre. Les for øvrig mer om byggemåte og den tekniske tilstanden i rapporten.

    Standard

    Rapporten fra takstmann er en teknisk gjennomgang av boligen og angir eventuelle byggetekniske avvik. Sammendraget under beskriver avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 og IU.

    Tilstandsgrad 2:
    - Fallforhold rundt sluk på bad i utleiedel pga. at lokalfallet i sluksonen er mindre enn anbefalt.
    - Lekkasjesikkerhet på bad i utleiedel pga. at fallforhold utenfor sluksonen vurderes ikke til å være tilstrekkelig for å lede eventuelt lekkasjevann til sluk, og det er ikke påvist at vanntett sjikt har tilstrekkelig oppkant ved dørterskel for å kompensere for dette.
    - Vanntett sjikt på bad i utleiedel pga. alder. Bygningsdelen er skjult, så den faktiske tilstanden og dagens tettefunksjon er ukjent.
    - Fallforhold rundt sluk på bad i 1. etasje pga. at lokalfallet i sluksonen er mindre enn anbefalt.
    - Lekkasjesikkerhet på bad i 1. etasje pga. at fallforhold utenfor sluksonen vurderes ikke til å være tilstrekkelig for å lede eventuelt lekkasjevann til sluk, og det er ikke påvist at vanntett sjikt har tilstrekkelig oppkant ved dørterskel for å kompensere for dette.
    - Vanntett sjikt/membran i gulv og vegger på bad i 1. etasje pga. at vanntett sjikt har en alder som tilsier at fremtidig funksjon er usikker. Bygningsdelen er skjult, så den faktiske tilstanden og dagens tettefunksjon er ukjent.
    - Ventilasjon på bad i 1. etasje: Avtrekkseffekten ble testet ved hjelp av et papir og vurderes som utilstrekkelig. Det er ukjent om ventilasjonssystemet er i drift.
    - Fallforhold rundt sluk på bad i loftetasje pga. at lokalfallet i sluksonen er mindre enn anbefalt.
    - Lekkasjesikkerhet på bad i loftetasje pga. at fallforhold utenfor sluksonen vurderes ikke til å være tilstrekkelig for å lede eventuelt lekkasjevann til sluk, og det er ikke påvist at vanntett sjikt har tilstrekkelig oppkant ved dørterskel for å kompensere for dette.
    - Vanntett sjikt på bad i loftetasje pga. alder. Bygningsdelen er skjult, så den faktiske tilstanden og dagens tettefunksjon er ukjent.
    - Ventilasjon på bad i loftetasje pga. at avtrekkseffekten ble testet ved hjelp av et papir og vurderes som utilstrekkelig. Det er ukjent om ventilasjonssystemet er i drift.
    - VVS- teknisk rom pga. at det vurderes at det ikke er benyttet vanntett sjikt på våtrommets gulv- og veggflater. Vannrør av kobber har en alder som tilsier at fremtidig funksjon er usikker. Ukjent om det er sluk i rommet. Det er ingen ventilasjonsløsning i våtrommet. Deler av overflatene var ikke tilgjengelig for inspeksjon pga. særlig tungt/store mengder inventar. Det gjøres oppmerksom på at det kan være bygningsdeler som er utsatt for slitasje, skader eller feil utførelse som ikke registreres grunnet begrenset tilkomst.
    - Kjøkken i utleiedel pga. at veggflater bærer preg av aldersrelatert slitasje og har enkelte mindre skader. Forholdet vurderes i hovedsak til å være av estetisk betydning, uten nevneverdige konsekvenser utover dette. Synlige deler av gulvets overflatemateriale bærer preg av slitasje med enkelte riper og hakk. Innredningen bærer samlet sett preg av slitasje og enkelte skader. Arbeidene på kjøkkenet bærer preg av manglende fagmessig utførelse.
    - Annet på kjøkken i hoveddel pga. at arbeidene på kjøkkenet bærer preg av manglende fagmessig utførelse. Deler av overflatene var ikke tilgjengelig for inspeksjon pga. særlig tungt/store mengder inventar. Det gjøres oppmerksom på at det kan være bygningsdeler som er utsatt for slitasje, skader eller feil utførelse som ikke registreres grunnet begrenset tilkomst.
    - Vannrør pga. alder. Bygningsdelen er skjult, så den faktiske tilstanden er ukjent.
    - Fordelerskap og fordelerstammer pga. at opplegg til rør-i-rør systemet ikke har avrenning til rom med sluk, eller tilsvarende sikring mot fuktskader.
    - Varmtvannsbereder pga. alder. Varmtvannsberederne står i et rom uten tilstrekkelig lekkasjesikring. Normalt skal lekkasjevann ledes til sluk, eller ha alternativ sikring mot fuktskader som for eksempel automatisk vannstopper med fuktsensor.
    - Mekaniske ventilasjonsanlegg pga. alder. Det er registrert symptomer på at det mekaniske ventilasjonsanlegget ikke gir tilstrekkelig effekt (papirtest ved ventiler på våtrom). Det er usikkert om, eller når, ventilasjonskanalene sist ble inspisert og renset, noe som er anbefalt å utføre
    minst hvert femte år.
    - Overflate vegg i 1. etasje pga. aldersrelatert slitasje og enkelte mindre skader.
    - Overflate gulv i 1. etasje pga. at synlige deler av gulvets overflatemateriale bærer preg av slitasje med enkelte riper og hakk. Forholdet vurderes i hovedsak til å være av estetisk betydning, men riper og hakk av en viss dybde kan gjøre at fuktighet som for eksempel fra rengjøring forårsaker misfarging eller lignende konsekvenser.
    - Ventilasjon i 1. etasje pga. at det er ukjent om ventilasjonsaggregat er i drift og fungerer som tiltenkt. Konsekvens er at forholdet medfører økt fuktbelastning og redusert luftkvalitet.
    - Overflate gulv i utleiedel pga. at synlige deler av gulvets overflatemateriale bærer preg av slitasje med enkelte riper og hakk. Forholdet vurderes i hovedsak til å være av estetisk betydning, men riper og hakk av en viss dybde kan gjøre at fuktighet som for eksempel fra rengjøring forårsaker misfarging eller lignende konsekvenser.
    - Annet i utleidel pga. at arbeidene i rommene bærer preg av manglende fagmessig utførelse. Konsekvensen er at dette erfaringsmessig medfører risiko for andre skjulte feil og mangler, som ikke lar seg registrere ved visuell inspeksjon.
    - Overflate vegg i underetasjen på hoveddel pga. at det observeres stedvis tegn til riss i veggflater. Eksakt årsak er ukjent. Forholdet kan for eksempel skyldes mindre bevegelser i underlaget/grunnmuren.
    - Ventilasjon hoveddel pga. at ventilasjonen vurderes som utilstrekkelig.
    - Ventilasjon loft pga. at det er ukjent om ventilasjonsaggregat er i drift og fungerer som tiltenkt.
    - Inspeksjonsmulighet kaldtloft pga. at deler av kaldtloftet lot seg ikke undersøke grunnet redusert tilkomstmulighet (på grunn av inventar).
    - Ildsteder pga. at det er registrert sprekk i den ildfaste steinplaten inne i peisovnens forbrenningskammer.
    - Tilstand kjellertrapp pga. alder og enkelte skader.
    - Vinduer og omramming pga. at enkelte punkteringer av vinduer observeres i underetasjen. Manglende/nedbrutt utendørs tetting på vinduer vurderes som sannsynlig årsak.
    - Inspeksjonsmulighet av yttertak pga. at taket er inspisert fra bakkeplan, med de begrensningene dette innebærer.
    - Tekking yttertak pga. at taktekkingen (med tilhørende beslag) ikke er fysisk undersøkt, og derfor kun vurdert på bakgrunn av bygningsdelens alder, med den begrensning dette innebærer. Taktekkingen har nådd en alder og tilstand der fremtidig funksjon vurderes som usikker.
    - Undertak pga. at undertaket (inkluderer sløyfer, lekter, innfestninger og lignende) med tilhørende komponenter har en alder som tilsier at fremtidig funksjon er usikker.
    - Vindskier yttertak pga. tegn til slitasje og elde. Det gjøres oppmerksom på at det ikke er observert større skader, men at vurderingen er begrenset til det som er synlig fra bakkenivå.
    - Snøfangere pga. at snøfangerutstyr ikke er etablert, noe som strider imot gjeldende krav for bygningsdelen.
    - Grunnmur og fundament pga. at det registreres enkelte moderate tegn til riss i overflaten til grunnmuren.
    - Fagmessig utførelse av drenering pga. at det ifølge selger er utført arbeider ved egeninnsats på deler av boligens drenering. Det er også registrert isolasjon som ikke er vanlig å bruke på denne bygningsdelen. Konsekvensen er at dette erfaringsmessig medfører risiko for andre skjulte feil og mangler, som ikke lar seg registrere ved visuell inspeksjon.

    Tilstandsgard IU:
    - Kontroll i tilliggende konstruksjon på bad i utleiedel : På grunn av våtrommets utforming og bruk er det ikke praktisk mulig å gjennomføre hulltaking og fuktmåling i et område som regelmessig utsettes for bruksvann, og som vurderes å være det området hvor skader erfaringsmessig forekommer. Det ble utført et overflatesøk med fuktindikator på utvalgte steder, uten funn som indikerer fuktskader, også i områdene hvor hulltaking ville vært mulig. Alle disse forholdene utgjør grunnlaget for vurderingen om at hulltaking var unødvendig, og undersøkelse av lukkede konstruksjoner er derfor ikke utført.
    - Kontroll i tilliggende konstruksjon på bad i loftsetasje: På grunn av våtrommets utforming og bruk er det ikke praktisk mulig å gjennomføre hulltaking og fuktmåling i et område som regelmessig utsettes for bruksvann, og som vurderes å være det området hvor skader erfaringsmessig forekommer. Det ble utført et overflatesøk med fuktindikator på utvalgte steder, uten funn som indikerer fuktskader, også i områdene hvor hulltaking ville vært mulig. Alle disse forholdene utgjør grunnlaget for vurderingen om at hulltaking var unødvendig, og undersøkelse av lukkede konstruksjoner er derfor ikke utført.
    - Annet i 1. etasje: Deler av overflatene i etasje var ikke tilgjengelige for inspeksjon på grunn av inventar som var oppbevart i rommet på befaringsdagen. Konsekvens er at det kan være forhold som ikke lot seg registrere grunnet denne begrensningen i inspeksjonsmuligheten. Foreslått tiltak er videre undersøkelser og kartlegging av dagens tilstand når tilkomstmuligheten forbedres.
    - Kontroll i lukkede konstruksjoner ikke utført i utleiedel: På grunn av konstruksjoner av synlig mur/betong er det ikke praktisk mulig å gjennomføre fuktmåling/hulltaking. Forholdene i konstruksjonen er derfor ikke kjent. Det ble derimot gjennomført et overflatesøk med fuktindikator, uten at det ble påvist indikasjoner som tyder på forhøyede verdier.
    - Kontroll i lukkede konstruksjoner ikke utført i underetasjen i hoveddel: På grunn av konstruksjoner av synlig mur/betong er det ikke praktisk mulig å gjennomføre fuktmåling/hulltaking. Forholdene i konstruksjonen er derfor ikke kjent. Det ble derimot gjennomført et overflatesøk med fuktindikator, uten at det ble påvist indikasjoner som tyder på forhøyede verdier.
    - Annet i underetasjen i hoveddel: Deler av overflatene var ikke tilgjengelig for inspeksjon pga. særlig tungt/store mengder inventar. Det gjøres oppmerksom på at det kan være bygningsdeler som er utsatt for slitasje, skader eller feil utførelse som ikke registreres grunnet begrenset tilkomst. Ytterligere undersøkelser anbefales slik at tiltak kan iverksettes ved behov.
    - Ventilasjon, oppbygning og materialbruk kaldt loft: På bakgrunn av at eventuell ventilasjonsløsning av takkonstruksjonen ikke kan kartlegges og undersøkes fra innsiden, foreligger det en usikkerhet om hvordan/om denne funksjonen er ivaretatt. Det ble ikke registrert symptomer på dårlig ventilasjon på befaringsdagen. Forholdet kan ikke kartlegges fra utsiden alene. Foreslått tiltak er videre undersøkelser og kartlegging av utførelse og tilstand.
    - Gnagersikring: Det har ikke vært mulig å kontrollere om alle deler av ytterkledningen er sikret mot inntrekk av gnagere, ettersom det aktuelle inspeksjonsområdet stedvis er skjult av andre bygningsdeler. Det kan derfor ikke bekreftes om gnagersikringen er utført på korrekt måte.
    - Takkonstruksjon: På bakgrunn av at ventilasjonen av takkonstruksjonen ikke kan kartlegges og undersøkes fra innsiden, foreligger det en usikkerhet om hvordan/om denne funksjonen er ivaretatt. Forholdet kan ikke kartlegges fra utsiden alene. Foreslått tiltak er videre undersøkelser og kartlegging av dagens utførelse og tilstand.
    - Skorsteiner (over tak): På bakgrunn av begrensningene i inspeksjonsmuligheten av taket, lot ikke skorsteinen seg undersøke.Tilstand og utførelse er derfor ukjent, og forholdet bør derfor undersøkes nærmere.
    - Konstruksjon og fundamenter terrasse: Fundamentene var ikke tilgjengelige for undersøkelser grunnet redusert tilkomst, noe som gjorde at utførelsen/tilstanden ikke lot seg kontrollere.

    Tilstandsrapporten og selgers egenerklæring følger vedlagt i salgsoppgaven. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis.

    Selger/fullmektig opplyser: Eier er faglært tømrer/snekker, så alt arbeid i hovedetasjen etter overtakelse av bygget i 2004 er utført av kyndig person. Det opplyses også om at det er sluk i vaskerom/VVS rom i kjeller/sokkel.

    Løsøre og tilbehør

    Vi viser til liste fra Norges Eiendomsmeglerforbund som gjelder fra 01.01.2020 angående løsøre og tilbehør.

    Kjøleskap og oppvaskmaskin i utleiedel medfølger handelen i følge selger.

    Oppvarming

    Oppvarming av boligen skjer i en kombinasjon mellom bruk av panelovner (elektrisk oppvarming), ildsted plassert på stue og gulvvarme/varmekabler i enkelte rom.

    Ferdigattest/brukstillatelse

    Det foreligger ferdigattest for bolig og garasje datert 14.02.2002 . Denne kan fås ved henvendelse til megler. Videre foreligger det godkjent søknad vedrørende oppføring av veranda datert 03.05.2026.

    Dagens tegninger avviker fra opprinnelige tegninger:
    - Det er fjernet en vegg mellom stue og kjøkken for å skape åpen løsning.
    - Garasjen i underetasjen og entréen i 1. etasje er opprinnelig byggemeldt uten trapp.
    - Boden 6 kvm er opprinnelig byggemeldt med dør inn til garasjen, men denne er flyttet.
    - Badet er opprinnelig byggemeldt med dør inn til kjøkkenet, men denne er flyttet.

    Kjøper overtar eiendommen slik den fremstår på visning.

    Tinglyste heftelser og rettigheter

    Eiendommen overdras fri for pengeheftelser.

    Det er tinglyst følgende servitutt på eiendommen:
    - Dagboknr 26.11.2004, tinglyst 25756, type heftelse: Bestemmelse om adkomstrett i felles tomtegrense.

    Servitutten vil følge eiendommen. Kjøpers bank vil få prioritet etter ovennevnte heftelser og servitutter. 

    Eiendommen har tinglyst rett til:
    - Adkomstrett over gnr. 423, bnr. 323 i Trondheim Kommune.
    - Rett til å ha liggende og vedlikeholde felles vann- og avløpsledninger på gnr. 423, bnr. 323 i Trondheim Kommune.

    Eventuell adgang til utleie

    Utleieenheten er godkjent som separat boenhet, og kan lovlig leies ut. Det gjøres oppmerksom på at det er krav til forsvarlige radonnivåer ved utleie. Det er ikke gjennomført radonmåling på denne boligen.

    Diverse

    Eiendommen selges med fullmakt. En fullmaktshaver har ikke nødvendigvis detaljert kunnskap om eiendommen, med den risiko det innebærer. Det kan derfor være feil og mangler ved eiendommen som det ikke er spesifikt opplyst om. Kjøper oppfordres derfor til å foreta en særlig grundig undersøkelse av eiendommen, gjerne med bistand av teknisk sakkyndig.

    Segler opplyser om følgende i egenerklæringsskjema:
    - Det er enkelte små sprekker i gulvet i kjelleren, og et par steder i sokkel oppe på murvegg. Boligen er satt opp på stein og fyllmasse av entreprenør.
    - Ved utflytting av siste leieboer i sokkel ble det oppdaget noe mugg innerst i soverommet ved gulvet. Det samme i yttergang ved overgang gulv/vegg. Det er skrapet av og mugg/soppmiddel ble brukt til å få det vekk.

    Kjøper overtar alt ansvar, eventuell kostnad og risiko forbundet med overnevnte forhold.

    Beliggenhet og tomteforhold

    Beliggenhet

    Fagerliveien 2B ligger i et attraktivt og veletablert boligområde på Møllehaugen/Fagerlia, kjent for rolige omgivelser, gode solforhold og et trygt bomiljø. Eiendommen ligger tilbaketrukket i et stille boligstrøk med lite gjennomgangstrafikk, noe som gir en skjermet og behagelig atmosfære. Området byr på en fin kombinasjon av bynær beliggenhet og nærhet til grønne omgivelser, perfekt for deg som ønsker en rolig hverdag uten å gi slipp på byens tilbud.

    Nabolaget er preget av godt samhold og oppleves som trygt og familievennlig, med mange barnefamilier, etablerere og dyreeiere. Her finnes gode lekeplasser, gangveier og naturlige møteplasser som bidrar til et inkluderende nærmiljø. I nærområdet er det kort vei til både barnehager og skoler, noe som gjør beliggenheten svært godt egnet for familier i ulike livsfaser.

    Daglige gjøremål kan enkelt løses i nærområdet, med dagligvarebutikker, treningssentre som 3T og EasyFit, samt servicetilbud i Ila, Ilsvika og på Byåsen. Trondheim sentrum ligger kun en kort spasertur unna, og det er også meget gode kollektivforbindelser med buss og trikk i gangavstand, som gir enkel adkomst til resten av byen.

    For den tur- og friluftsinteresserte byr området på rike muligheter. Det er kort vei til marka, med flotte turstier, skiløyper vinterstid og populære turområder som Bymarka og Ladehammeren innen rekkevidde. Samtidig gir nærheten til fjorden og byens kystlinje gode muligheter for rekreasjon året rundt.

    Fagerliveien 2B er et ideelt valg for deg som ønsker å bo i et fredelig og trygt boligområde, med nærhet til både natur, gode oppvekstsvilkår og det pulserende bylivet i Trondheim.

    Adkomst

    Google maps - det er enkelt å finne frem i kartet.

    Link: https://maps.app.goo.gl/duZ8wz9ZKS4XNXSE7

    Barnehager, skoler og fritid

    Barnehager i nærheten:
    - Fagerlia barnehage (1-5 år) 5 min gange
    27 barn 0.3 km
    - Ila barnehage (1-5 år) 9 min gange
    66 barn 0.8 km
    - Iladalen barnehage (1-5 år) 10 min gange
    70 barn 0.9 km

    Skoler i nærheten:
    - Ila skole (1-7 kl.) 12 min gange
    392 elever, 25 klasser 1.1 km
    - Steinerskolen i Trondheim (1-10 kl.) 14 min gange
    263 elever, 19 klasser 1.2 km
    - Sverresborg skole (8-10 kl.) 22 min gange
    529 elever, 31 klasser 1.9 km
    - Skansen Videregående Steinerskole 16 min gange
    - Thora Storm avd. Adolf Øien 23 min
    396 elever 2 km

    Offentlig transport:
    - Fagerliveien 1 min gange
    Linje 11, 50, 108 0.1 km
    - Bergsli gate 9 min gange
    Linje 9 0.8 km
    - Skansen stasjon 16 min gange
    Linje R60, R70 1.4 km
    - Trondheim S 9 min med bil
    Linje F6, F7, R60, R70, R71 4.9 km
    - Trondheim Værnes 37 min med bil

    Dagligvare:
    - Rema 1000 Ilsvika 9 min gange
    - Bunnpris Ila 10 min gange

    Varer og tjenester:
    - Byåsen Butikksenter 19 min gange
    - Byhaven 13 min med bil
    - Apotek 1 Sverresborg 19 min gange
    - Vitusapotek Byåsen 19 min gange
    - Byåsen Vinmonopol 19 min gange

    Sport:
    - Ila Sandvolleyballbane 8 min gange
    - Iladalen ballplass 10 min gange
    - 3T-Ilsvika 10 min gange
    - EasyFit Ilsvika 10 min gange

    Informasjon om tilhørende skolekretser er hentet fra Prognosesenteret som dataleverandør, og tilhørigheten kan årlig endres av kommunen. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen/bydelsadministrasjonen for oppdatert informasjon.

    Beskrivelse av tomt

    Eiertomt på 511,4 kvm pent opparbeidet med blant annet grus, plenarealer og andre forskjellige beplantninger.

    Parkering

    Det er oppført en garasje i tillegg til flere biloppstillingsplasser på tomten.

    Vei, vann og avløp

    Eiendommen har adkomst via privat vei med felles vedlikeholdsansvar.

    Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger. Eier er selv ansvarlig for private stikkledninger til boligen.

    Regulerings-og arealplaner

    Eiendommen er regulert til boligformål i henhold til reguleringsplan r0307ø datert 08.03.1999 med tilhørende reguleringsbestemmelser. Eiendommen er videre avsatt til hensynssone (bevaring kulturmiljø) i kommuneplanens arealdel. Det betyr at Byantikvaren skal uttale seg til alle tiltak som påvirker eksteriøret og eiendommen for øvrig.

    Det er gitt rammetillatelse for riving av eksisterende bebyggelse og oppføring av nytt boligbygg på Fagerliveien 1.

    Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.

    Økonomi

    Kommunale utgifter

    Kommunale avgifter er stipulert til kr 24.744,- for inneværende år. I dette inngår gebyr for vann, avløp, feiing og eiendomsskatt.
    Kommunale avgifter i Trondheim Kommune er fordelt på 12 terminer. For termin 12 av 12 i 2025 var avgiften på kr 2.062,-. Stipuleringen tar utgangspunkt i denne termin.
    Kommunale avgifter og gebyrer kan avvike fra en termin til en annen.

    Boligen har en årlig forsikringspremie på kr 30.000,-.

    Fullmaktshaver har ikke bebodd eiendommen og har således ikke kjennskap til øvrige løpende utgifter for eiendommen.

    Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk og avtaler.

    Formuesverdi

    Formuesverdi for 2024 var kr 1.800.513,- ifølge skatteetaten. Beløpet forutsetter at eier bor fast i boligen (primærbolig).

    Ved eventuell øvrig bruk av eiendommen (f.eks. fritidsbolig, pendlerbolig, utleieobjekt) var formuesverdien for 2024 kr 7.202.050,-.

    Fra 2026 har Stortinget vedtatt en oppdatert modell for beregning av formuesverdi for primærbolig, så avvik kan forekomme. For mer informasjon se skatteetaten.no.

    Omkostninger

    9 990 000,00 Prisantydning

    Omkostninger

    249 750,00  Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
    19 900,00  Gjensidige Boligkjøperpakke* (valgfritt)
    545,00  Tinglysing panterettsdokument
    545,00  Tinglysing skjøte
    --------------------------------------------------------
    250 840,00 (Omkostninger totalt (uten Gjensidige Boligkjøperpakke))
    270 740,00 Omkostninger totalt (med Gjensidige Boligkjøperpakke))

    --------------------------------------------------------
    10 240 840,00 Totalpris inkl. omkostninger
    10 260 740,00 Totalpris inkl. omkostninger (med Gjensidige Boligkjøperpakke)

    --------------------------------------------------------

    Totalpris inkl. omkostninger forutsetter kjøp til prisantydning. Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer.

    Betalingsbetingelser

    Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.

    Annen viktig informasjon

    Eier

    Knut Harald Blekkan

    Overtakelse

    Etter nærmere avtale.

    Boligselgerforsikring

    Selger har i forbindelse med salget tegnet boligselgerforsikring levert av Gjensidige.  

    Boligselgerforsikringen dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr 14 millioner. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som hen mener utgjør en mangel ved eiendommen, vil Gjensidige behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.  

    Vedlagt salgsoppgaven følger selgers egenerklæringsskjema og tilstandsrapport. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis. 

    Boligkjøperforsikring

    Innen kontraktsmøtet må kjøper ta stilling til om det ønskes å bestille Boligkjøperpakken gjennom Gjensidige. I denne gunstige pakken er boligen ferdig forsikret og inkluderer rettshjelpsforsikring, også kalt Boligkjøperforsikring. Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse. Forsikringsselskapet behandler i så fall ethvert mangelskrav kjøper måtte ha overfor selger. 

    Boligkjøperpakken inkluderer bygningsforsikring for hus og hytte, innboforsikring, flytteforsikring og dobbel rentedekning - i situasjoner hvor kjøper ikke får solgt nåværende primærbolig.   
    Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken da kostnaden det første året legges til kjøpesummen for boligen. Det gjøres oppmerksom på Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
    Produktark for Boligkjøperpakken ligger vedlagt i salgsoppgaven.  

    Dersom ikke boligkjøperpakke ønskes kan kun rettshjelpsforsikring, også kalt boligkjøperforsikring, tegnes særskilt via megler. Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres gjennom Gjensidige. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon. 

    Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan ikke tegne boligkjøperpakke eller rettshjelpsforsikring. 

    Budgivning

    Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.

    Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt. Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.

    For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.

    Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.

    Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.

    Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.

    Hvitvaskingsreglene

    I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art. Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.

    Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.

    Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 

    Personopplysningsloven

    I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.

    Lovanvendelse

    Generelle bestemmelser
    Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. 

    Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.

    En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.

    Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke.  Dette er nærmere beskrevet nedenfor. 

    På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er".  Selger kan ikke ta «som den er»- forbehold overfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.

    Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. 

    Forbrukerkjøp - definisjon
    Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.

    Forbruker – avtalevilkår
    Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.

    Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd, dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.

    Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).

    Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon 
    Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. 

    Ikke-forbruker – avtalevilkår
    Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
    Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. 

    Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. 

    Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.

    Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.

    Meglers vederlag

    Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
    - Vederlag: 0,90 % av salgssummen inkl. eventuell fellesgjeld.

    Vederlag:
    - Kontroll av hjemmel og heftelser: kr 3.900,-
    - Kunderabatt: kr -20.000,-
    - Markedsføringspakke: kr 29.900,-
    - Oppgjør: kr 8.900,-
    - Tilrettelegging: kr 19.900,-
    - Visninger per stk / Overtagelse: kr 2 000,-

    Utlegg:
    - Innhenting av offentlig opplysninger: kr 3.441,-
    - Tinglysing sikring: kr 545,-

    Andre utgifter:
    - AX tilstandsrapport: kr 20.625,-
    - Boligselgerforsikring Gjensidige: kr 59.955,-
    - Foto - Premium XL inkl. drone: kr 5.700,-

    Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester:
    - I forbindelse med forberedelse av salget, innhenter vi informasjon om eiendommen hovedsakelig fra vår samarbeidspartner Ambita.
    - Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring.
    - Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
    - BN bank tilbyr finansieringsløsninger.
    - Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
    - I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
    - Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i Bomega AS som tilbyr den digitale annonseringsplattformen Hjem.

    Opplysninger om oppdraget

    Oppdragsnummer 68-0041/26
    Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Trondheim
    Fjordgata 82, 7010, TRONDHEIM
    950 007 613
    Oppdragets KR-kode KR68.2641

    Dato

    Sist oppdatert: 17. april 2026 kl. 21:56

    Dokumenter

    Utskriftsvennlig salgsoppgave

    Område

    Legg til steder som er viktige for deg

    Prisutvikling for området

    Kvadratmeterpris

    0 kr/m²

    Endring

    ↘︎ % ()

    Visning

    For å delta på visning, ber vi om at du melder deg på. Da sikrer vi at du får nødvendig informasjon og at det er satt av tilstrekkelig med tid. Kontakt megler dersom annet tidspunkt ønskes. Husk å lese salgsoppgaven før visningen, så du stiller forberedt.
    Ønsker du kun å bli holdt orientert, kan du fra eiendommens hjemmeside få varsel om solgtpris, eller kontakte megler.

    Lurer du på noe?

    Unngå doble boligrenter

    Vi tilbyr gunstig forsikring.

    Hva koster lånet?

    Sjekk estimert lånekostnad

    Vil du varsles om lignende boliger?

    Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!

    På flyttefot? Slik gjør vi det enklere for deg

    Skreddersydd flyttepakke

    Vi fikser håndverkere, vask, pakking, lagring og transport, og legger ut for utgiftene underveis.

    Hjelp med både kjøp og salg

    Hos oss har du din egen rådgiver gjennom hele kjøps- og salgsprosessen.

    Hjelp til finansiering

    Vårt samarbeid med BN Bank sikrer deg rask og løsningsorientert hjelp, til konkurransedyktige betingelser.