Velkommen til Økern Torgvei 16!

Økern torgvei 16

3 soverom

Komplett utleieoppgave

Robert Hovet
Presenteres av
Robert Hovet

ØKERN - Lys og innbydende 4-roms fra 2016 med balkong og garasjeplass - Heis - TV/Internett/varme v.vann inkl.

    Areal

  • Bruksareal

    69 m²
  • BRA-E (eksternt bruksareal)

    69 m²

    Nøkkelinfo

  • Etasje

    3
  • Byggeår

    2016
  • Soverom

    3 soverom
  • Bad

    1 bad
  • Type

    Eierleilighet
  • Eierform

    Eierseksjon
  • Fasiliteter

    Garasje/P-plass, Heis og Balkong/Terrasse

Visning

Det er ingen planlagte visninger. Meld deg på for å avtale en tid som passer.

Leieskjema

Lurer du på noe?

Beskrivelse

Kort om eiendommen

Velkommen til Økern Torgvei 16!

Kort om leiligheten:
-Lys og innbydende 4-roms leilighet på 69 kvm
- God standard med parkettgulv og lyse overflater
- Praktisk planløsning med 3 soverom, stue og åpen kjøkkenløsning
- Balkong på ca. 8,4 kvm
- Innvendig bod samt sportsbod i kjeller
- Heis i bygget
- Garasjeplass i lukket anlegg med direkte heisadkomst
- TV- og internettpakke inkludert
- Fjernvarme og varmtvann inkludert
- Kommunale avgifter og renovasjon inkludert
- Attraktiv beliggenhet på Økern/Løren
- Gangavstand til Løren Torg med kafeer, restauranter og servicetilbud
- Kiwi i nærheten samt flere dagligvarebutikker i området
- Kort vei til treningssenter, apotek, legekontor og øvrige servicetilbud
- Meget gode kollektivforbindelser med buss, T-bane, trikk og flybuss
- Ledig 07.10.

Innhold og byggemåte

Eiendommen

Økern torgvei 16, 0580 OSLO
Kommunenummer 301, gårdsnummer 123, bruksnummer 1381, seksjonsnummer 93, ideell andel 1/1

Innhold

Lys og innbydende 4-roms leilighet med god planløsning og moderne standard. Boligen har gjennomgående parkettgulv, lyse overflater og består av stue, kjøkken, bad og tre soverom. I tillegg disponerer leiligheten balkong, innvendig bod og sportsbod i kjeller.

Stue:
Stuen fremstår lys og trivelig med parkett på gulv, lyse vegger og himling. Rommet har gode møbleringsmuligheter med plass til både sofagruppe og spisebord.

Kjøkken:
Kjøkkenet er levert av Norema og har hvite, glatte fronter som gir et moderne uttrykk. Det er godt med skap- og benkeplass, og downlights under overskapene bidrar til god arbeidsbelysning. Komfyr, platetopp og oppvaskmaskin medfølger.

Bad:
Badet har grå fliser på gulv og hvite fliser på vegger. Rommet er utstyrt med downlights i himlingen, vegghengt toalett og dusjnisje med innfellbare dusjvegger i herdet glass. Innredningen er fra Norema med hvite, glatte fronter. Det er opplegg for både vaskemaskin og tørketrommel.

Soverom:
Leiligheten har tre soverom med gjennomgående lyse overflater og parkettgulv. Rommene gir fleksible innredningsmuligheter og egner seg godt som soverom, gjesterom eller hjemmekontor.

Balkong:
Fra leiligheten er det utgang til en balkong på ca. 8,4 kvm med plass til utemøbler.

Bod:
Boligen disponerer både innvendig bod og sportsbod i kjeller, som gir gode oppbevaringsmuligheter.

Oppvarming

Boligene oppvarmes hovedsakelig med med vannbåren varme til radiatorer.
På baderom leveres det varme i gulv.

Balansert ventilasjonsaggregat med varmegjenvinner

Ferdigattest/brukstillatelse

Det foreligger ikke ferdigattest på eiendommen, men midlertidig brukstillatelse ble gitt 29.11.2016

Radon

Utleier er ansvarlig for at boligen har forsvarlige radonverdier. I normaltilfeller er det kun nødvendig å måle radon i leiligheter med bakkekontakt, samt etasjen over. Det er derfor ikke nødvendig å dokumentere forsvarlige radonverdier for denne leiligheten.

Inventar og hvitevarer

Hvitevarer som medfølger er: Komfyr, platetopp og oppvaskmaskin.

Beliggenhet og tomteforhold

Beliggenhet

Gangavstand til Løren hvor du finner skulpturpark, forretninger, kafeer og restauranter. Peppes Pizza, den indiske restauranten Sanjay's, Løyrin 1891 Restaurant og Bar, Baker Hansen og Kaffebrenneriet er hyggelige møtesteder. Nyåpnede Pipa Kafé og Vinbar ved Krydderhagen samt WB Samson, Sugar & Spice, 8 Fish Sushi og Hasle Linie Gastropub på Vinslottet frister også. Siste nytt er Hy's Sushi og Sara Pizzeria i Lørenveien 66.

Dagligvarer handler du hos Kiwi som ligger rett nedi veien. Bunnpris og Løren Frukt & Grønt har søndagsåpent. Domino's Pizza og UMai Sushi har også mye godt i diskene sine. I tillegg finnes frisør, hudpleie, fysioterapeut, kiropraktor, Empet Løren Dyreklinikk, renseri, Apotek 1, Løren og Sinsenklinikken legesenter og STERK treningsstudio for den som vil noe mer med treningen sin. På Vinslottet finner du Spar, Apotek 1, frisører, legevakt, og du kan stikke innom Kitch'n og interiørbutikken Houz for å få hjelp til å pynte opp hjemme.

Post-i-butikk hos Meny på Løren Torg. Vinmonopolet finner du på Hasle Torg som også bidrar til et enda større servicetilbud i nabolaget. Fint med minigjenbruksstasjon i Vekslerveien 3.
Det er et stort aktivitetstilbud for store og små i nabolaget. Kanonhallen som brukes til kulturarrangementer som julemesse, konserter og utstillinger ligger like ved. Hasle-Løren IL holder til ved Lørenhallen og har et bredt tilbud og tilbyr fotball, ishockey, sykkel, ski, multisport, innebandy og håndball. Sinsen-Refstad (SRIL), driver aktivitetstilbud for barn og unge i området Sinsen, Refstad, Løren, Frydenberg og Hasle.

I løpet av året arrangeres det flere kulturbegivenheter: karneval for de minste, Quiz-kvelder, utendørs kino i parken, Lørendagen og Hallo-Venn om høsten, tenning av julegrana på Løren Torg, julemarked og juletrefest som alle samler små og store naboer.

Bysyklene er også et fint alternativ i sommerhalvåret. Gangavstand til Carl Berner, Sinsen, Aker Sykehus, Storo, Løren, Hasle, mm.
Adkomst
Økern er ikke langt unna sentrum og har godt kollektivtilbud. Ca. 700 m til Økern t-banestasjon. Buss nr. 60 (Tøyen/Vippetangen-Linderud/Tonsenhagen) stopper i Lundliveien. Buss nr. 23 (Lysaker-Simensbråten) og flybussen stopper i Dag Hammarskjølds vei. Fra Sinsen kan du også reise med trikk.

Parkering

Garasjeplass i kjeller med direkte heisadkomst.

Annen viktig informasjon

Utleier

Weiyue Situ og Alqun Huang

Informasjon om husleie

Leien reguleres hvert år med endringen i konsumprisindeksen.
Utleier har inngått forvaltningsavtale med Krogsveen. Krogsveen vil derfor følge opp løpende husleieinnbetalinger.

Husleien inkluderer:
- Kommunale avgifter
- Renovasjon
- Grunnpakke på tv & internett(sameiets avtale med leverandør)
- Fjernvarme og varmtvann.


Husleien inkluderer ikke:
- Strøm

Fremleie

Fremleie vil ikke bli tillatt uten skriftlig forhåndsgodkjennelse.

Utleiers krav til sikkerhet

Depositum: 3 mnd depositum pålydende kr. 72 000,- evt. leiegaranti fra HDI Global Specialty kr. 11 520,-.
Som sikkerhet i dette leieforholdet kan leietaker velge å innbetale kontant depositum i DNB, eller etablere en garanti formidlet av Søderberg & Partners.

Ved valg av depositum i DNB skal det betales inn et beløp tilsvarende 3 måneders husleie som sikkerhet for leieforholdet.

Ved valg av garanti formidlet av Søderberg & Partners utgjør sikkerhetsgarantien for leieforholdet et beløp tilsvarende fire måneders husleie. 
Garantipremien er 12 % av sikkerhetsbeløpet. Garantien varer i inntil 3 år, og premien refunderes ikke ved leieavtalens opphør. 
Garantisten vil kreve regress av leietaker ved leietakers erstatningsbetingede mislighold.
Det tas forbehold om prisendringer fra garantistiller.

Ta kontakt med megler for mer informasjon om gjeldene vilkår for tegning av garanti. 

Leietid og partenes oppsigelsesadgang

Leiekontrakten gjelder bolig som utleier selv har brukt som egen bolig og som blir leid ut ved midlertidig fravær på inntil 5 år. Leietaker er innforstått med at dette innebærer at leietaker har færre rettigheter enn ved leie av annen bolig.

Leieforholdet starter: 07.10.2026 og utløper: 06.10.2029
Langtidsleie. Minimum botid 1 år.
Begge parter kan si opp leieforholdet med 3 måneders skriftlig varsel, til fraflytting ved utløpet av den kalendermåneden fristen utløper, dog ikke før kontrakten har løpt i 9 måneder, slik at minimum botid er 1 år. Oppsigelsen gjelder fra den første i påfølgende måned.

Leietakers plikter

Utleier vet ikke om noen mangler ved boligen og boligen leies ut slik den fremstår på vising. Leietaker har selv undersøkelsesplikt på visning og kan ikke pårope seg feil og mangler de burde ha oppdaget.
Leieren skal for egen regning forestå det sedvanemessige indre vedlikehold av boligen og av ytre rom som tilhører boligen. Dette innebærer bl.a. å vedlikeholde maling, tapeter, gulvbelegg, dører, ildsteder, låser, nøkler, sikringer, ledninger, ruter, kraner, brytere, kontakter, brannvarslings- og slukningsutstyr og lignende forbruksmateriell. For møblerte leieforhold omfattes også vedlikehold av møblene av leierens vedlikeholdsplikt.

Medfører vedlikeholdet forandringer i boligen, skal det gis et skriftlig forhåndssamtykke fra utleier som godkjenner forandringene. Slikt forhåndssamtykke gir ikke leieren rett til å kreve vederlag for forbedringer jf. husleielovens § 10-5. Medfører vedlikeholdet at gjenstander må skiftes ut, påhviler utskiftning utleier med mindre gjenstanden er installert av leieren eller gjenstanden er ødelagt, grunnet leierens bruk eller av manglende vedlikehold fra leierens side.

Dersom boligen har utvendige fasader/terrasser skal utleier, uansett hvor lenge leieforholdet varer, ivareta normalt utvendig vedlikehold. Leieren er likevel ansvarlig for å etterse og vedlikeholde hageanlegg, tak, balkonger, terrasser, takrenner, nedløpsrør, innkjørsel/parkeringsområde. Leieren plikter også å holde eiendommen ryddet, rengjort og forestå egen snømåking.

Hvitvaskingsreglene

I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.

Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bla. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Hvis en av partene ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at leieforholdet blir forsinket eller ikke kan fortsette, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi partene rettigheter etter husleielovens kapittel 5.
Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.

Det forutsettes at leiesum og depositum kommer fra leietaker konto i norsk bank i en samlet overføring. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. 

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.

Meglers vederlag

Meglers vederlag betales av utleier og er avtalt til:
Vederlag - fastpris: kr 24.000,- samt utlegg på 2500,- for nettannonsering og 27,- for innhenting av grunnbok.

Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• IF forsikring tilbyr innboforsikring.
• Søderberg&Partners formidler leiegaranti som et alternativt til depositum som sikkerhetstillelse for leieforholdet.
• SMS Electro tilbyr elektrikertjenester.
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flyttefoten for lagertjenester og Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.

Opplysninger om oppdraget

Oppdragsnummer 88-0145/26
Utleiemegler Krogsveen AS, avd. Løren
Lørenveien 50, 0585, OSLO
993 808 717
Oppdragets KR-kode KR88.26145

Dato

Sist oppdatert: 03. september 2026 kl. 11:27

Utskriftsvennlig utleieoppgave

Område

Legg til steder som er viktige for deg

Prisutvikling for området

Kvadratmeterpris

0 kr/m²

Endring

↘︎ % ()

Visning

Det er ingen planlagte visninger. Meld deg på for å avtale en tid som passer.

Leieskjema

Lurer du på noe?