Seterveien 14C
9 900 000 kr
135 m²
3 soverom
Komplett salgsoppgave
Nordstrand
Stor og solrik klassisk leilighet | Fantastisk fjordutsikt | God takhøyde | Veranda | Parkering
Prisantydning
9 900 000 krOmkostninger
248 590 krTotalpris
10 148 590 kr
Pris
Bruksareal
153 m²BRA-I (internt bruksareal)
135 m²BRA-E (eksternt bruksareal)
18 m²TBA (terrasse-balkongareal)
9 m²
Areal
Etasje
2Byggeår
1897Soverom
3 soveromBad
1 badType
EierleilighetEierform
EierseksjonFasiliteter
Balkong/TerrasseFellesutgifter
3 500 krEnergimerke
Nøkkelinfo
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadBeskrivelse
Kort om eiendommen
Velkommen til Seterveien 14C, en solrik klassisk leilighet i villa fra 1897. Leiligheten ligger høyt og fritt i hele 2. etasje og har fantastisk vestvendt fjordutsikt. Eldre standard der mye av leilighetens unike originale klassiske særpreg er ivaretatt, slik som den ekstra gode takhøyden på over 3 meter, de store vinduene, brystning, unikt tretak, rosetter osv. 2 ildsteder og veranda med vidstrakt fjordutsikt. En stor og romslig leilighet som inneholder entré/gang, toalett, bad, 3 soverom, kjøkken, spisestue og stue. Rikelig med lagringsplass i 2 kjellerboder, samt parkeringsplass på gårdsplassen. Eiendommen ligger tilbaketrukket og skjermet på et høydedrag i et rolig og attraktivt villaområde med kort vei til bl.a. Nordstrand skole, kollektivtransport og servicetilbud på Sæter.
Innhold og byggemåte
Innhold og byggemåte
Eiendommen
Seterveien 14C, 1162 OSLO
Kommunenummer 301, gårdsnummer 182, bruksnummer 214, seksjonsnummer 2, ideell andel 1/1
Innhold
Totalt bruksareal: 153 kvm
Totalt BRA-i: 135 kvm
Totalt BRA-e: 18 kvm
BRA-i 135 kvm:
Entré/gang, toalett, bad, 3 soverom, kjøkken, spisestue og stue.
BRA-e 18 kvm:
2 kjellerboder.
Åpent areal (TBA):
Veranda på 9 kvm.
Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport datert 09.06.2026 utført av Anticimex AS. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.
Byggemåte
Selger har innhentet en tilstandsrapport av boligen. Dersom det er registrert avvik, er disse klassifisert med tilstandsgrader (TGIU, TG2 og/eller TG3). Kjøper overtar ansvaret for de opplysninger som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.
Klassisk villa med 3 leiligheter (en i hver etasje), oppført i 1897. Bygget iht. tilstandsrapporten oppført med grunnmur av naturstein og yttervegger av trekonstruksjoner med utvendig liggende trekledning.
Etasjeskillere er av trekonstruksjoner.
Taket er et saltak i trekonstruksjon, tekket med skiferstein fra ukjent årstall.
Boligen har vinduer med karmer og rammer av tre fra ukjent årstall, 1984 og 1986. Verandadøren er fra 1981. Det er en veranda på 9 m² med utgang fra stue/spisestue. Skorsteinen er fra byggeår og pipeløpet ble rehabilitert innvendig i 2018.
Sikringsskapet er plassert i gangen utenfor leiligheten, og anlegget er sikret med automatsikringer. Det er gjennomført en brannforebyggende el-kontroll av boligens elektriske anlegg. Det er fremlagt dokumentasjon på at avvikene er utbedret.
Det er installert komfyrvakt på kjøkkenet. I henhold til tilstandsrapporten har boligen ikke tilstrekkelig røykvarsling og mangler godkjent slokkeutstyr.
Leiligheten har en eldre standard og det er behov for oppussing. I tilstandsrapporten er det således hovedsakelig gitt TG2 på overnevnte bygningsdeler (utvendig/innvendig), tekniske installasjoner og rom. Det er i tillegg gitt TG3 på badet, himling i soverom 1, skjevhet i etasjeskille, på gesims/vannbord m.m. på felles yttertak og drenering (felles).
Følgende bygningsdeler er ikke undersøkt (TGIU):
Ventilasjon i takkonstruksjon kunne ikke kontrolleres. Takrenner, nedløp, takgjennomføringer, detaljer mot tilstøtende konstruksjoner og skorstein over tak er ikke inspisert grunnet manglende adkomst.
Helse, miljø og sikkerhet:
- Felles trapp mangler håndløper på begge sider og har for store åpninger i rekkverket.-
- Rekkverkshøyden på verandaen er under dagens sikkerhetskrav.
Tilstandsrapporten er inntatt i salgsoppgaven. Rapporten inneholder informasjon om eventuelle avvik og konsekvensen av disse. Dersom det er registrert avvik med TG3, har den bygningssakkyndige i tillegg gitt et anslag på hva det vil koste å utbedre disse. Ettersom kjøper regnes å være kjent med forhold som tydelig fremgår av tilstandsrapporten, oppfordres du til å sette deg grundig inn i rapporten i sin helhet.
Selger beskriver også i egenerklæringsskjema:
I 2023 ble det oppgradert kurser og skiftet sikringsskap. Soilrøret til etasjen under ble skiftet i 2018. Det er satt inn vedovn og pipen er modernisert. Leiligheten i første etasje har observert rotter. I den leiligheten ble det i sin tid etablert et ekstra rom i en kjellerbod med trapp opp i leiligheten. Jeg har aldri observert rotter i min leilighet eller i mine kjellerboder.
Standard
Leiligheten ligger høyt og fritt, med meget gode solforhold og nydelig fjordutsikt. Eiendommen ligger tilbaketrukket og skjermet på et høydedrag i et rolig og attraktivt villaområde med kort vei til bl.a. Nordstrand skole, kollektivtransport og servicetilbud på Sæter.
Flott klassisk villa som er oppført i 1897. Bygget består i dag av 3 leiligheter, en i hver etasje. Denne leiligheten ligger i hele 2. etasje.
Innvendig har leiligheten en eldre standard der mye av leilighetens unike og originale klassiske særpreg er ivaretatt, slik som den ekstra gode takhøyden på over 3 meter, de store vinduene, profilert listverk, brystningspanel, rosetter og et unikt tretak i spisestuen. Her kan du sette ditt eget personlige preg på farger og interiør, samtidig som du kan optimalisere planløsningen etter eget behov. Se evt. forslag til alternativ planløsning i annonsen.
Store stuer på rekke som er skreddersydd for både hverdagsliv og sosiale sammenkomster. Store vinduer slipper inn rikelig med dagslys, samtidig som de fremhever den flotte fjordutsikten. Fra både spisestuen og stuen er det direkte utgang til vestvendt og usjenert veranda med nydelig utsikt, perfekt for lange sommerkvelder.
Adkomst via felles trappeoppgang til leiligheten i 2. etasje.
Leiligheten inneholder entré/gang, toalett, bad, 3 soverom, kjøkken, spisestue og stue.
Entré/gang med skyvedørsgarderobe.
I praktisk tilknytning til gangen ligger toalettet. Rommet er innredet med vegghengt servant med armatur og gulvstående toalett.
Badet er innredet med hvit vegghengt servantinnredning med profilerte fronter, og med ovenpåliggende benkeplate med 2 nedfelte servant med hvert sitt et-greps armaturer. Vegghengt speil med sideskap og med overlys og stikkontakt. Skap med ekstra oppbevaringsplass. Dusjkabinett med dusjarmatur. Opplegg for vaskemaskin.
3 romslige soverom, alle med god plass til garderobeskap. Vegghengt servant på soverom 2 og skyvedørsgarderobe på soverom 3. Rosett i himling i soverom 1.
Eget kjøkken med plass til spisebord. Innredning med glatte fronter og benkeplater med laminert overflate kombinert med benkeplate av rustfritt stål. Frittstående hvitevarer som følger leiligheten.
Stor og unik spisestue der flere av boligens klassiske detaljer er godt ivaretatt. Unikt tak i tre med rosett og brystning på vegger. Nyere peisovn i rommet for ekstra varme og hygge.
Fra spisestuen er det via doble verandadører utgang til solrik og vestvendt veranda med vidstrakt utsikt mot fjorden. Overbygget og usjenert veranda på 9 kvm med utebelysning og markise.
Lys og stor stue med utsikt, samt peis for ekstra varme og hygge. Rosett i taket også her. Stuen har også via doble verandadører utgang til solrik og vestvendt veranda med vidstrakt utsikt mot fjorden
Leiligheten har godt med lagringsplass i 2 ekstra kjellerboder på totalt 18 kvm. 1 felles kjellerbod.
Leiligheten disponerer også en parkeringsplasser på felles gårdsplass.
Se tilstandsrapport datert 09.06.2026 og selgers egenerklæring for nærmere informasjon om leiligheten standard.
Oppvarming
Boligen er elektrisk oppvarmet med panelovner, varmepumpe og vedfyring.
Ny luft-til-luft varmepumpe i 2025 som er plassert i stuen (varmepumpen kan også benyttes til kjøling).
Peis i stuen og nyere peisovn i spisestuen (skorsteinen ble rehabilitert i 2019 i regi av sameiet).
Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning, følger dette heller ikke med.
Ferdigattest/brukstillatelse
Eiendommen har vært brukt til boligformål siden ca 1897 og det foreligger bygningsanmeldelse for huset fra mars 1897.
Det foreligger ferdigattest for innredning av beboelsesrom i loftetasjen, datert 27.10.1904.
Det foreligger ferdigmeldingsnotat for innsetting av bad og wc, datert 18.01.1936.
Det foreligger godkjennelse fra 1936 for innsetting av peis.
Det foreligger ferdigmelding for reparasjon etter brann, datert 10.09.1958.
Det foreligger ferdigmelding for installering av takvinduer, datert 14.11.1994.
Det foreligger ferdigattest for rehabilitering av begge pipeløpene, datert 10.06.2021.
Det gjøres oppmerksom på at det ikke lenger utstedes ferdigattest på tiltak det er søkt om før 1998 jf. plan- og bygningsloven § 21-10. Kommunen vil ikke kreve ferdigattest for disse tiltakene og vil avvise eventuelle søknader. Bestemmelsen innebærer ikke at tiltak med manglende søknad blir lovlige, men at man ikke trenger å avslutte gamle byggesaker med ferdigattest.
Tinglyste heftelser og rettigheter
Leiligheten overdras fri for pengeheftelser med unntak av:
Dagboknr. 30647, tinglyst 24.11.1981: Panterett til sameiet på kr. 10 000,-. I tillegg har sameiet vedtektsbestemt pant på kr. 5 000,-.
Sameiet har legalpant for krav mot sameieren som følger av sameieforholdet iht. eierseksjonsloven § 31. Pantet er begrenset oppad til 2G (G = folketrygdens grunnbeløp). I tillegg har sameiet tinglyst panterett som nevnt over.
Det er tinglyst følgende servitutter på sameiets eiendom:
Dagboknr. 990348, tinglyst 25.10.1935:
Bestemmelse om vann og kloakkledning. Servitutten ble ikke funnet i kartverkets arkiver, men hefter i eiendommen.
Dagboknr. 16678, tinglyst 27.11.1967:
Eier av tomt C gir rettigheter for eier av tomt A og D til å anlegge og ha ledninger liggende over sin eiendom, samt rett til tilsyn og graving for reparasjon eller omlegging.
Dagboknr. 16679, tinglyst 27.11.1967:
Eieren plikter å opparbeide vei og legge hovedkloakk og overvannsledning når Oslo kommune forlanger det. Vedlikehold påhviler grunneier inntil kommunal overtagelse. Eier plikter også å sette opp gjerde.
Dagboknr. 17705, tinglyst 11.12.1967:
Erklæringen omhandler at en eksisterende garasje over delegrensen er å betrakte som midlertidig i henhold til bygningsloven.
Dagboknr. 426, tinglyst 10.01.1968:
Parsellene har bruksrett til nødvendig adkomstvei frem til Seterveien langs eiendommens sydgrense.
Dagboknr. 8294, tinglyst 10.06.1968:
Eier av gnr. 182 bnr. 214 forplikter seg til ikke å bygge nærmere enn 4,5 meter fra bebyggelsen på gnr. 182 bnr. 972, slik at minsteavstanden mellom bygningene blir 8 meter.
Dagboknr. 7863, tinglyst 05.05.1971:
Eiendommen kan ikke beplantes til sjenanse for naboeiendommene (gnr. 182 bnr. 971 og 970). Eierne av disse kan protestere på beplantning høyere enn 2,5 meter.
Dagboknr. 7866, tinglyst 05.05.1971:
Eier av gnr. 182 bnr. 972 har en stedsevarende rett til bruk av en parkeringsplass på 5 x 6 meter på eiendommen, på sydvestre hjørne. Parkeringsplassen kan inngjerdes til gnr. 182 bnr. 972.
I tillegg er det tinglyst 3 servitutter i 1910, 1911 og 1928. Dokumentene er håndskrevet og vanskelig å tyde, men hefter i eiendommen. Kopi av dokumentene kan fås ved henvendelse til megler.
Eiendommens rettigheter:
Dagboknr. 16288, tinglyst 29.10.1968:
Eiendommen har rett til å føre kloakk- og vannledning over gnr. 182 bnr. 972, samt adgang til nødvendig reparasjon og ettersyn.
Servituttene vil følge eiendommen. Kjøpers bank vil få prioritet etter ovennevnte heftelser og servitutter.
Eventuell adgang til utleie
Det vil normalt være anledning til utleie av hele leiligheten eller enkeltrom, såfremt utleiearealet er bygningsmessig godkjent for varig opphold og har forsvarlige radonnivåer. Leietaker må følge sameiets vedtekter og evt. ordensregler på lik linje som eier.
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet
Seterveien 14C har en fantastisk beliggenhet på et høydedrag, tilbaketrukket i andre husrekke fra vei, i et attraktivt og barnevennlig villaområde. Her har du gode solforhold og flott fjordutsikt mot vest. Perfekt beliggenhet for de som ønsker å bo i stille og rolige omgivelser, men alikvel kun ha få minutters gange til det meste, slik som Nordstrand barne- og ungdomsskole, trikkeholdeplass og butikker.
Fra eiendommen er det kun få minutters gange til trikkestasjon og servicetilbud på Sæter med bl.a. caféer, vinbar, spisesteder og nisjebutikker, samt Meny og Rema1000. Sæter har i tillegg treningssenter, legekontor, m.m. På vei til Sæter passerer du også Rolis Bodega som ligger på hjørnet av Seterveien og Nordstrandveien. Det er også få minutter å gå til trikkeholdeplass og matbutikk på Bråten.
Det er heller ikke langt til de to andre lokale handelssentrene i bydelen, Lambertseter og Holtet. Lambertseter Senter kan by på et rikelig utvalg av butikker og spisesteder, samt Vinmonopolet, Deichman bibliotek, Sats og Symra Kino, mens du på Holtet bl.a. finner den populære delikatessebutikken Jacobs.
Nærhet til Sæter og Bråten trikkestasjonen med rute 13 og 19, begge via Oslo sentrum. Det er også bussholdeplass på Sæter og kort vei ned til Nordstrand togstasjon.
(Se ruter.no for mer informasjon).
Et rikt fritidstilbud i næ rmiljøet, med bl.a. gangavstand ned til fjorden med badeplasser som Nordstrand bad, Katten og Sæterstranda. Østmarka er også like i nærheten, samt at du nærmere sentrum finner området i tilknytning til Ekebergsletta som kan tilby lysløype, idrettsanlegg, minigolfbane, ridesenter, husdyrpark, store friområder, skulpturpark og Ekebergrestauranten m.m.
Et rikt fritidstilbud i nærmiljøet med bl.a. et mangfold av tilbud i lokale idrettslag og foreninger, som f.eks.:
Nordstrand tennisklubb (NTK) med uteanlegg rett ved i Seterveien og tennishall ved Nordseter skole i Ekebergveien.
Ormsund Roklub og Bundefjorden Seilforening, begge på Malmøya.
Nordstrand IF på 'Niffen' med flott håndballhall og fotballbane med kunstgress. NIF har et stort miljø for håndball og fotball for barn i alle aldre.
Bækkelagets Sportsklub (BSK) - håndball, fotball, ski m.m. Anlegg på Sportsplassen samt Ekeberghallen.
Lambertseter idrettsforening med friidrettsanlegg og fotballbaner på Lambertseter. Svømmehall i tilknytning til Lambertseter skole samt lokal lysløype på Bergkrystallen
Kort vei til områdets lokale alpinbakke - Sloreåsen.
Treningsstudio: Evo på Sæter og Lambertseter, Opptur Helse på Sæter, Sats på Lambertseter og Karlsrud, samt Best Helse på Holtet.
Adkomst
Seterveien er en liten villavei som strekker seg fra Nordstrandveien til Erling Schiøtz vei. Ta av fra Nordstrandveien, inn Seterveien. Alternativ adkomst fra Solveien eller Florabakken via Erling Schiøtz vei til Seterveien. Eiendommen ligger flott til på vestsiden av veien, tilbaketrukket i andre husrekke fra vei.
Barnehager, skoler og fritid
Flere barnehager i nærmiljøet.
Kun få minutters gange til Nordstrand barne- og ungdomsskole.
Informasjon om tilhørende skolekretser er hentet fra Prognosesenteret som dataleverandør og tilhørigheten kan årlig endres av kommunen. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen/bydelsadministrasjonen for oppdatert informasjon.
Beskrivelse av tomt
Eiet tomt på 1 209 kvm som tilhører sameiet. Tomten er fellesareal og opparbeidet med bl.a. plenareal, beplantning og asfaltert gårdsplass.
Parkering
Leiligheten har vedtektsfestet bruksrett til en parkeringsplass på felles gårdsplass.
Det er også en gjesteplass på gårdsplassen.
Vei, vann og avløp
Eiendommen har adkomst via privat vei.
Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger. Sameiet er ansvarlig for private stikkledninger til bygningen.
Regulerings-og arealplaner
Eiendommen er regulert til boligformål i henhold til reguleringsplan S-4220, datert 15.03.2006, med tilhørende bestemmelser. Oslo bystyre vedtok en ny småhusplan 27.09.2023, men planen ble ikke godkjent av Kommunal- og distriktsdepartementet etter innsigelser fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE). Eiendommer som omfattes av småhusplanen er derfor underlagt et midlertidig forbud mot tiltak (MFT), med enkelte unntak. Søknader som faller inn under unntakene i MFT behandles fortsatt - enten frem til 31.12.2026 eller til en ny plan er vedtatt. Dersom en ny plan ikke er godkjent innen den tid, vil den tidligere småhusplanen igjen kunne tre i kraft. For mer informasjon, ta kontakt med megler.
Eiendommen omfattes av Kommuneplanen 2015–2030, vedtatt 23.09.2015. Arealbruken er i planen avsatt til bebyggelse og anlegg, eksisterende. Kommuneplanen gjelder som overordnet plan.
Byggesaker i området:
Florabakken 6 - Oppføring av 2 eneboliger. Det ble gitt rammetillatelse den 04.04.2023.
Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.
Økonomi
Økonomi
Boligens kostnader
Fellesutgiftene er kr 3 500,- pr. mnd. og inkluderer: Kommunale avgifter, bygningsforsikring og normalt vedlikehold er inkludert i fellesutgiftene
Fellesutgiftene justeres normalt årlig i forhold til sameiets faktiske utgifter.
Eiendomsskatten utgjør kr. 2 196,- for 2026.
Nåværende eier har et strømforbruk som tilsvarer ca. 15 000 kwh. pr. år. Selger har avtalt Norgespris på strøm på eiendommen ut 2026, og denne er pt på 50 øre inkl mva. Nettleie, avgifter og påslag fra kraftleverandøren kommer i tillegg.
Boligen er tilknyttet Altibox om leverandør av kabel-tv og internett og har avgift på kr 1 458,- pr. mnd. Tv-tuner/dekoder medfølger ikke.
Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk. Kjøper må selv tegne innboforsikring.
Denne avtalen vil følge eiendommen i den avtalte perioden.
Les mer om Norgespris her: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/legg-fram-lov-om-norgespris-pa-straum-og-fjernvarme/id3102642/
Formuesverdi
Formuesverdi for 2025 var kr 2 322 594,- ifølge selgers skattemelding. Beløpet forutsetter at eier bor fast i boligen (primærbolig).
Ved eventuell øvrig bruk av eiendommen (f.eks. fritidsbolig, pendlerbolig, utleieobjekt) var da formuesverdien for 2024 9 241 576,-.
Fra 2026 har Stortinget vedtatt en oppdatert modell for beregning av formuesverdi for primærbolig, så avvik kan forekomme.
For mer informasjon se skatteetaten.no
Omkostninger
9 900 000,00 Prisantydning
Omkostninger
247 500,00 Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
9 950,00 Gjensidige Boligkjøperpakke* (valgfritt)
545,00 Tinglysing panterettsdokument
545,00 Tinglysing skjøte
--------------------------------------------------------
248 590,00 Omkostninger totalt (uten Gjensidige Boligkjøperpakke)
258 540,00 Omkostninger totalt (med Gjensidige Boligkjøperpakke)
--------------------------------------------------------
10 148 590,00 Totalpris inkl. omkostninger
10 158 540,00 Totalpris inkl. omkostninger (med Gjensidige Boligkjøperpakke)
--------------------------------------------------------
Totalpris inkl. omkostninger forutsetter kjøp til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer.
Betalingsbetingelser
Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.
Annen viktig informasjon
Annen viktig informasjon
Eier
Tore Langfoss
Informasjon om sameiet
Eiendommen er seksjonert, og leiligheten er tilknyttet Sameiet Solbakken, med eierbrøk 393/1000.
Sameiet består av 3 seksjoner, en i hver etasje.
Sameiet har ikke forretningsfører, og det føres ikke regnskap eller budsjett. Dersom det mottas felles regninger til sameiet vil kostnader bli fordelt etter nærmere regler angitt av sameiet, vanligvis etter sameiebrøk eller vedtekter.
Det er påvist et aktivt rotte- og maurproblem i seksjon 1 og i øvrig del av kjelleretasjen. Eier av seksjon 1 har reklamert overfor sin selger i forbindelse med kjøp i 2024. Det er påvist rotter og utettheter i kjeller, avløpsrør i kjeller, grunnmur og i etasjeskillet mellom kjeller og første etasje, ved overgangen mellom murkrone og kantbjelke til bjelkelaget og det må utføres tiltak for utbedringer av problemene. Det er også påvist svart jordmaur i kjeller, i 1. etasje og i 3. etasje.
Det foreligger per i dag ingen endelig avklaring på hvilke tiltak som vil bli gjennomført, den endelige kostnaden eller hvordan et eventuelt kostnadsansvar vil bli fordelt mellom sameiet og seksjon 1. Kjøpere gjøres derfor oppmerksom på at det foreligger en uavklart situasjon knyttet til omfanget av nødvendige utbedringstiltak og den økonomiske ansvarsfordelingen. Eventuelle fremtidige vedtak i sameiet eller avklaringer i reklamasjonssaken til snr. 1 kan få betydning for kostnadsfordelingen. Sameiets bygningsforsikring dekker ikke kostnader knyttet til disse forholdene (men forsikringen har utført tiltak på eiendommen innenfor dekningen i forsikringen). Det tas spesifikt forbehold om at kjøper vil være ansvarlig for denne seksjonens andel av kostnader sameiet evt. vil måtte bære til utbedring av overnevnte problemer. Konferer gjerne med megler for ytterligere informasjon.
Trappevask, snømåking og stell av felles hage må påregnes.
Ny eier skal meldes til de andre sameierne for registrering.
Seksjonseierne har vedlikeholdsplikt innvendig i leiligheten og for egne verandaer iht. vedtektene.
Det er avvik fra seksjoneringsbegjæringen og vedtekter til dagens fordeling av kjellerboder.
Vi gjør videre oppmerksom på at det iht. eierseksjonsloven ikke er anledning å erverve mer enn 2 seksjoner i sameiet, her teller også eierskap via firma, nærstående og familie. Kjøper har risikoen for at overskjøting på denne bakgrunn kan nektes av Statens Kartverk. I så fall vil kjøper uansett være forpliktet til å gjennomføre handelen, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting. Konferer med megler for mer informasjon.
Dokumenter for sameiet og kopi av seksjonsbegjæringen kan fås ved henvendelse til megler.
Overtakelse
Etter nærmere avtale.
Boligselgerforsikring
Selger har i forbindelse med salget tegnet boligselgerforsikring levert av Gjensidige.
Boligselgerforsikringen dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr 14 millioner. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som hen mener utgjør en mangel ved eiendommen, vil Gjensidige behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.
Vedlagt salgsoppgaven følger selgers egenerklæringsskjema og tilstandsrapport. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis.
Boligkjøperforsikring
Innen kontraktsmøtet må kjøper ta stilling til om det ønskes å bestille Boligkjøperpakken gjennom Gjensidige. I denne gunstige pakken er boligen ferdig forsikret og inkluderer rettshjelpsforsikring, også kalt Boligkjøperforsikring. Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse. Forsikringsselskapet behandler i så fall ethvert mangelskrav kjøper måtte ha overfor selger.
Boligkjøperpakken inkluderer bygningsforsikring for hus og hytte, innboforsikring, flytteforsikring og dobbel rentedekning - i situasjoner hvor kjøper ikke får solgt nåværende primærbolig.
Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken da kostnaden det første året legges til kjøpesummen for boligen. Det gjøres oppmerksom på Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
Produktark for Boligkjøperpakken ligger vedlagt i salgsoppgaven.
Dersom ikke boligkjøperpakke ønskes kan kun rettshjelpsforsikring, også kalt boligkjøperforsikring, tegnes særskilt via megler. Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres gjennom Gjensidige. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon.
Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan ikke tegne boligkjøperpakke eller rettshjelpsforsikring.
Budgivning
Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.
Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.
Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.
Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.
Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.
Hvitvaskingsreglene
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles.
Personopplysningsloven
I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.
Lovanvendelse
Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor.
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er»- forbehold overfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker.
Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.
Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd, dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.
Ikke-forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.
Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.
Meglers vederlag
Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Vederlag: 0,90 % av salgssummen
Vederlag:
Kontroll av hjemmel og heftelser kr 4 500,00
Markedsføringspakke kr 31 900,00
Oppgjør kr 8 900,00
Tilrettelegging kr 19 900,00
Visninger pr stk / Overtagelse kr 4 500,00
Utlegg:
Innhenting av offentlig opplysninger Oslo kommunale avgifter kr 265,00
Innhenting av offentlig opplysninger, reguleringsbestemmelser kr 1 150,00
Tinglysing sikring kr 545,00
Andre utgifter:
Tilstandsrapport kr 9 950,00
Boligselgerforsikring Gjensidige kr 40 000,00
Foto ca kr 10 800,00
Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• I forbindelse med forberedelse av salget, innhenter vi informasjon om eiendommen hovedsakelig fra vår samarbeidspartner Ambita.
• Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring
• Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
• BN bank tilbyr finansieringsløsninger
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
• Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i Bomega AS som tilbyr den digitale annonseringsplattformen Hjem.
Opplysninger om oppdraget
Oppdragsnummer 44-0060/26
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Nordstrand
Ekebergveien 228 B, 1162, OSLO
950 007 613
Oppdragets KR-kode KR44.2660
Dato
Sist oppdatert: 10. august 2026 kl. 19:55
Dokumenter
Dokumenter
PDF – 5 MB
PDF – 165 KB
PDF – 166 KB
PDF – 431 KB
PDF – 4 MB
PDF – 312 KB
PDF – 29 KB
PDF – 127 KB
PDF – 392 KB
Område
Legg til steder som er viktige for deg
Visning
For å delta på visning, ber vi om at du melder deg på. Da sikrer vi at du får nødvendig informasjon og at det er satt av tilstrekkelig med tid. Kontakt megler dersom annet tidspunkt ønskes. Husk å lese salgsoppgaven før visningen, så du stiller forberedt.
Ønsker du kun å bli holdt orientert, kan du fra eiendommens hjemmeside få varsel om solgtpris, eller kontakte megler.
Lurer du på noe?
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadVil du varsles om lignende boliger?
Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!





























































