Vestbyveien 2C
2 900 000 kr
55 m²
1 soverom
Komplett salgsoppgave

Sørumsand
Sentral 2-roms leilighet. Trappefritt. Parkering. Stor,solfylt terrasse.
Prisantydning
2 900 000 krOmkostninger
95 990 krTotalpris
2 995 990 kr
Pris
Bruksareal
60 m²BRA-I (internt bruksareal)
55 m²BRA-E (eksternt bruksareal)
5 m²TBA (terrasse-balkongareal)
24 m²
Areal
Etasje
1Byggeår
2003Soverom
1 soveromType
EierleilighetEierform
Eierseksjon
Nøkkelinfo
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadBeskrivelse
Kort om eiendommen
Innhold og byggemåte
Innhold og byggemåte
Eiendommen
Vestbyveien 2C, 1920 SØRUMSAND
Kommunenummer 3205, gårdsnummer 246, bruksnummer 315, seksjonsnummer 4, ideell andel 1/1
Innhold
Totalt bruksareal BRA: 60 kvm
BRA-i:
1. etasje 55 kvm: Entre, bad, bod, stue/kjøkken og 1 soverom
BRA-e:
1. etasje 5 kvm: Utvendig bod
Åpent areal:
1. etasje 24 kvm: Terrasse
Boligen disponerer 2 boder. En utvendig og en innvendig. Utvendig bod på 5 kvm. Isolert.
Vedlagte plantegninger er ikke målbare. De oppgitte arealer er hentet fra rapport med befaringsdato 29.05.2026 utført av Anticimex v/ Thomas Nordby. Arealene er beregnet og rom er definert etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene.
Her kan du vise til punkt om ferdigattest og beskrive konsekvens under det punktet.
Byggemåte
Selger har fått utarbeidet en tilstandsrapport, dvs. en teknisk gjennomgang av boligen hvor eventuelle avvik, risiko for kjøper og prisoverslag for hva som bør gjøres av oppgradering, er skissert. Se særskilt TGIU (tilstandsgrad ikke undersøkt), samt TG2 og TG3 som viser hva som er boligens normale slitasje, alder og type, hva som er avvik fra dette og hva som bør/må utbedres. Rapporten og selgers egenerklæring er en del av salgsoppgaven og må leses nøye før bud inngis. Kjøper overtar ansvaret for de opplysningene som fremkommer av salgsdokumentasjonen, og kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe som burde vært kjent eller som ikke kan anses å ha betydning for avtalen.
Leilighet over ett plan, beliggende i byggets første etasje.
Adkomst via eget inngangsparti.
Leiligheten består av entré, bad, bod, stue med åpen kjøkkenløsning og ett soverom.
Utgang fra stue til terrasse.
Bygningen er iht. tilstandsrapporten oppført med støpt betongplate mot mark og yttervegger er i trekonstruksjon, ytterkledning er av liggende trekledning. Etasjeskiller av trekonstruksjon. Yttertak av saltakskonstruksjon og er utvendig dekket med takstein. Les for øvrig mer om byggemåte og den tekniske tilstanden i rapporten.
Selveierleilighet i rekkehus tilhørende Sameiet Vestbyveien 2C, tilhørende Sørum i Lillestrøm Kommune.
Sameiet består av 7 seksjoner med felles tomt.
Det gjøres oppmerksom på at følgende punkter har fått TG2:
- Våtrom: Alder, Lekkasjesikkerhet, vanntett sjikt/ membran i gulv og vegger, sanitærutstyr og innredning.
- Kjøkken: Innredning- Alder samt svelleskade.
- Andre rom: Overflate gulv. Sprekk i flis ved ytterdør.
- Yttervegger fasade: Overflatebehandling. Tegn til svertesopp og alger.
- Vinduer og Ytterdører: Vinduer og omramming viser tegn til slitasje. Alder.
- Yttertak: Helhetsvurdering er tatt på bakgrunn av at det ikke er tatt fysisk inspeksjon grunnet sikkerhetsmessige forhold. Vurderes til TG2 i hovedsak pga alder. Se tilstandsrapporten for videre forklaring.
- Terrasse: Tilstand på rekkverk og overflatemateriale
- Drenering: Helhetsvurderes til TG2 i hovedsak pga alder. Se tilstandsrapporten for videre forklaring.
Det gjøres oppmerksom på at følgende punkt har fått TGIU:
- Terrasse: Konstruksjon og fundamenter er delvis skjult og lot seg derfor ikke kontrollere.
- Våtrom: Kontroll i tilliggende konstruksjon ikke utført
Se supplerende tekst i tilstandsrapporten. Kjøper overtar ansvar og risko for dette.
Info fra selgers egenerklæring:
2024 - Elektrokjele byttet av Nittedal Rørleggerbedrift AS.
Tidvis forekomst av sukkermauer tidlig vår
Moderniseringer og påkostninger
Selger opplyser om at det i 2024 ble byttet elektrokjele til vannbåren varme. Arbeidet er utført av Nittedal Rørleggerbedrift AS, og det foreligger dokumentasjon på arbeidet.
Videre er det er malt tak i gang, soverom, kjøkken og stue, samt tapetsert vegger i samme rom. Det er også malt fliser mellom kjøkkeninnredning og kjøkkenbenk.
Standard
VELKOMMEN
ENTRE
Boligen har en flislagt, romslig entre med varme i gulvene. God plass til garderobe løsning.
BAD
Flislagt gulv med vannbåren gulvvarme og flislagte vegger. Vegghengt servantskap med heldekkende servant og ett-greps armatur.
Overskap og speil med overlys på vegg over servant. Dusjnisje med glassdør og dusjarmatur. Gulvmontert toalett. Overskap med speildører på vegg over toalett. Opplegg for vaskemaskin. Mekanisk avtrekksvifte.
KJØKKEN
Åpen kjøkkenløsning fra byggeår. Kjøkkeninnredning med slette fronter og laminert. Malte fliser på vegg mellom kjøkkenbenk og overskap.
Benkeskapsbelysning og stikkontakter under overskap. Nedfelt oppvaskkum av rustfritt stål med ett-greps armatur. Komfyr med keramisk platetopp. Mekanisk kjøkkenventilator tilkoblet avtrekkskanal. Frittstående kjøleskap med frysedel. Oppvaskmaskin.
SOVEROM
Et romslig soverom med gode skyvedørs garderober.
STUE
Åpen løsning mellom stue og kjøkken. God plass til sofa/tv krok samt spisestue. Store vinduer gir mye lys og en god romfølelse. Utgang til stor, solrik uteplass.
TERRASSE
Leiligheten har en stor terrasse med meget gode solforhold. Stille og skjermet beliggenhet. Direkte tilgang til sameiets grønt/fellesarealer.
Løsøre og tilbehør
Vi viser til liste fra Norges Eiendomsmeglerforbund som gjelder fra 01.01.2020 angående løsøre og tilbehør.
Selger opplyser at dersom det er ønskelig kan kjøleskap, komfyr og vaskemaskin medfølge.
Oppvarming
Det er vannbåren varme i alle gulv. Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilde ved visning, følger dette heller ikke med.
Det er pipe i bygget, men ikke etablert noe ildsted.
Ferdigattest/brukstillatelse
Det foreligger ferdigattest på boligen datert 12.11.2002. Den bekrefter at det er utført sluttkontroll og at boligen har et tilfredsstillende resultat etter plan- og bygningsloven. Denne kan fås ved henvendelse til megler.
Det ble godkjent ombygning og endring fra en 3-mannsbolig til 4-mannsbolig 05.09.02. Denne leiligheten var en del av en seksjon med 1.og 2.etg.
Det er uvisst om det er gjort endringer etter at ferdigattest ble gitt, men selger opplyser at det ikke er foretatt endringer i selgers eiertid.
Kjøper overtar alt ansvar, kostnad og risiko for dette videre.
Tinglyste heftelser og rettigheter
Eiendommen overdras fri for pengeheftelser.
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver;
2001/11616-1/9
17.12.2001: Bestemmelse om veg.
Overført fra: KNR: 3205 GNR: 246 BNR: 315
Gjelder denne registerenheten med flere.
2001/11618-2/9
12.12.2001: Erklæring / avtale om tilleggsdel på seksjon- areal.
Gjelder denne registerenheten med flere.
2002/3480-1/9
29.04.2002: Bestemmelse om veg.
Rettighetshaver: KNR: 3205 GNR: 246 BNR: 21
Med flere bestemmelser.
Gjelder denne registerenheten med flere.
*Vestbyvegen 4 har tinglyst innkjørsel på eiendom Vestbyvegen 2, og de deltar på snøbrøytingskostnader på 1/8.
2001/116618-1/9
17.12.2001: Seksjonering, bestemmelse om tilleggsdel, se under servitutter
SNR: 4
Formål: Bolig
Sameiebrøk: 1/6
Gjelder seksjon nr: 1 t.o.m. 6.
2003/604-1/9
21.01.2003: Reseksjonering/ deling av seksjon
Oppdeling av:
SNR: 4
Formål: Bolig
Sameiebrøk: 1/6
Formål/ sameiebrøk for denne seksjon:
SNR: 4
Formål: Bolig
Sameiebrøk: 1/6
2003/604-2/9
21.01.2003: Reseksjonering/ endring formål/ brøk/ bestemmelse om tilleggsdel på seksjon- areal - bygning
Endring av formål / sameiebrøk:
SNR: 4
Formål: Bolig
Sameiebrøk: 1/12
Gjelder SNR 5.
2012/924702-2/200
24.11.2010: Bestemmelse om spillvannsledning.
Gjelder denne registerenheten med flere.
Eventuell adgang til utleie
xxxx sjekk svar fra selger ang vedtekter for utleie xxxx
Eiendommen har ikke separat utleieenhet. Det vil normalt være anledning til utleie av hele eiendommen eller enkeltrom, såfremt utleiearealet er bygningsmessig godkjent for varig opphold og har forsvarlige radonnivåer.
Diverse
Eiendommen inngår i et dødsbo hvor arvingene er selgere. Arvingene har ikke bebodd eiendommen og kjennskapen til eiendommens tilstand kan være mangelfull. Kjøper må derfor kunne påregne at det kan være flere feil og mangler som normalt oppdages ved bruk av boligen, men som selger av dødsbo ikke har mulighet å vite.
Hjemmel vil stå på avdøde frem til overskjøting til ny kjøper. Det gjøres oppmerksom på at det ikke vil bli tinglyst sikringsobligasjon eller annen form for pantesikkerhet på eiendommen før overskjøting. Oppgjør vil skje mot tinglyst skjøte.
Eiendommen er seksjonert.
Sameiet består av 7 leiligheter.
Styreleder opplyser at sameiet er lite, og ikke pliktige for revisor eller årsmøter i følge Brønnøysundregister.
Alle sameierne er med i styret. Det er en styreleder og regnskaps holder.
Det avholdes sameiermøter ca. en gang i året eller ved behov. Protokoll føres.
Dersom det mottas felles regninger til sameiet vil kostnader bli fordelt etter nærmere regler angitt av sameiet. *Se punkt om felleskostnader.
Dugnad må påregnes. Arbeid tilpasses etter mulighet og evne.
Dyrehold er tillatt.
Styreleder opplyser at det er en p.plass som tilhører leiligheten samt 2-3 gjesteparkeringer. Det er ikke tillatt å parkere slik at man er til hinder for beboerne med vegrett gjennom eiendommen. Styreleder opplyser at de har hatt litt utfordringer med for lite p.plasser.
Man har selv ansvaret for sin del av fasade, vinduer dør m.m. Både med eventuelle påkostninger/vedlikehold/feil og mangler m.m. Kjøper overtar ansvaret for dette.
Planlagte påkostninger:
Hugge trær i skråningen. Dette dekkes av felleskostnader.
Iht. sameiets vedtekter må kjøper godkjennes av styret som ny sameier. Det er kjøpers ansvar at styregodkjenning blir gitt, men styret kan ikke nekte godkjenning uten saklig grunn.
Vi gjør videre oppmerksom på at det iht. eierseksjonsloven ikke er anledning å erverve mer enn 2 seksjoner i sameiet, her teller også eierskap via. firma, nærstående og familie. Kjøper har risikoen for at overskjøting på denne bakgrunn kan nektes av Statens Kartverk. I så fall vil kjøper uansett være forpliktet til å gjennomføre handelen, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.
Konferer med megler for mer informasjon.
Dokumenter for sameiet og kopi av seksjonsbegjæringen kan fås ved henvendelse til megler.
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet og tomteforhold
Beliggenhet
Vestbyveien 2C har en svært attraktiv og familievennlig beliggenhet med kort gangavstand til Sørumsand Sentrum og et bredt utvalg av servicetilbud. Her finner du blant annet flere dagligvarebutikker, apotek, vinmonopol, serveringssteder og øvrige tjenester som gjør hverdagen enkel og bekvem. For barnefamilier er beliggenheten ideell med trygg gangavstand til barnehage og skoler på alle trinn.
For aktive familier og idrettsinteresserte ligger Sørumsand Idrettspark ca. 7 minutters gange fra boligen. Her finnes det flere idretts- og aktivitetstilbud både for barn, ungdommer og voksne, blant annet; flere gressbaner, treningsanlegg med to baner, sandvolleybane, skatepark med mer. Ca. 2 minutters gange fra eiendommen ligger også Sørumsand Videregående skole med ballbinge. Sørumsand er kjent for sitt sterke og inkluderende idrettsmiljø med en rekke idrettstilbud.
For den treningsglade ligger både Trento og Spenst i kort gangavstand fra eiendommen.
Området byr også på flotte naturopplevelser året rundt. Det er gangavstand til tur- og rekreasjonsområder, både langs Glomma og i nærliggende skogsområder. På sommerstid finnes det gode muligheter for sykkel- og gåturer, mens vinteren byr på preparerte skiløyper i nærområde. Her får du en perfekt kombinasjon av sentral beliggenhet, gode oppvekstsvilkår, et aktivt fritidstilbud og nærhet til naturen.
Det er kort vei til både buss- og togstasjon, som fungerer som et viktig knutepunkt for offentlig kommunikasjon. Fra Sørumsand stasjon tar toget ca. 15 minutter til Lillestrøm og ca. 30 minutter til Oslo S, noe som gjør boligen godt egnet også for pendlere.
Adkomst
Veibeskrivelse Se Google maps - det er enkelt å finne frem i kartet.
Barnehager, skoler og fritid
BARNEHAGER:
Idrettsparken barnehage (1-5 år) 0.4 km
Sørumsand barnehage (1-5 år) 0.8 km
Sennerud Fus barnehage (1-5 år) 1.4 km
SKOLER:
Sørumsand skole (1-7kl.) 1.1 km
Bingsfoss ungdomsskole (8-10 kl.) 1.1 km
Sørumsand videregående skole 0.2 km
Informasjon om tilhørende skolekretser er hentet fra Prognosesenteret som dataleverandør, og tilhørigheten kan årlig endres av kommunen. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen/bydelsadministrasjonen for oppdatert informasjon.
Beskrivelse av tomt
Tomten er fellesareal bestående parkeringsplass og gressplen.
Fellesarealer opparbeidet med blant annet asfalterte internveier, plenareal, prydbusker og diverse beplantninger.
Tomten grenser til tomter under utvikling. Les under regulering.
Parkering
Det medfølger egen biloppstillingsplass ute. Det er ikke oppmerkede plasser og følges etter bestemmelser blant beboerne. Mulighet for å etablere e-bil lader. Kostnadene må eier selv dekke.
Gateparkering etter områdets bestemmelser.
Vei, vann og avløp
Eiendommen har adkomst via privat vei med felles vedlikeholdsansvar. Selger opplyser at eiendommen har privat brøyting og at prisen varierer ut i fra antall brøytinger utført.
Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger.
Eier er selv ansvarlig for private stikkledninger inn til boligen.
Regulerings-og arealplaner
Eiendommen er regulert til frittliggende småhusbebyggelse og blokkbebyggelse/ leilighetsbygg i henhold til reguleringsbestemmelse /område plan (id 226) for Sørumsand sentrum, stadfestet 09.09.2015 med tilhørende reguleringsbestemmelser. Boligen er avsatt til boligbebyggelse – nåværende i kommuneplanen.
Leiligheten ligger i et område som skal fortettes.
Styreleder opplyser følgende:
Nebbenes AS eier tre tomter som grenser til denne eiendommen.
Det skal på sikt planlegges fortetning og bebyggelse i området. Det kan medføre til byggeaktivitet på området i årene fremover.
Det eksisterer ikke konkrete planer for disse eiendommer, men på sikt planlegges det småhus( rekkehus, små eneboliger) i området. Det første området kommer til å være eiendom på Skriverveien 22.( altså i hjørne av Skriverveien og Vestbyvegen).
Styret i sameiet har aktivt vært delaktig til å holde området regulert til småhusbebyggelse ved saker i teknisk etat, men det har vært stor pågang fra utbyggere på blokkbebyggelse.
Styret har et godt samarbeid med Nebbenes AS og de har informert godt om sine planer. I tillegg har vi et godt samarbeid med huseiere ved Idrettsveien og videre helt til Vestbyveien 6-10. Kjøper overtar ansvar for dette og det anbefales å sette seg inn i områdets planer/bestemmelser.
Området ligger i marin grense og område har marin leire. På informasjon fra geo-data fra kommunen ligger området under området med løs masser.
Moderat/lav aktsomhetsgrad på radon. Det er ikke målt radon i leiligheten.
Boligen ligger i Lillestrøm kommune sin byvekst sone.
Boligen ligger i aktsomhets område for kvikkleireskred.
Deler av sameiet ligger under støysone, men ut fra kartet omfatter ikke det denne seksjonen.
Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.
Økonomi
Økonomi
Boligens kostnader
Felleskostnader på 3000 kr per år og det dekker snøbrøyting ved innkjørsel og parkeringsplass samt gressklipping på plenen. Felleskostnader samles inn hvert år, på våren. Det må påregnes noen tusen kroner ekstra hvert år, som blir brukt til klipping av hekk og felling av trær, kjøp av gressklipper etc. samt annet nødvendige ting.
Sameiet står for mye av arbeidene selv og kjøper lite tjenester.
Kommunale utgifter
Prognosen for kommunale avgifter er kr 10.353,52 ,- for inneværende år. I dette inngår gebyr for vann, avløp, a-konto vann og a-konto avløp. Det installert vannmåler på eiendommen og kostnadene betales etter forbruk. Forbruk avleses automatisk etter henvendelse fra kommunen og betales etter forbruk, dette leses normalt av en gang i året. Forbruket betales à konto basert på siste avlesning. For denne eiendommen utgjorde vann og avløps forbruket kr. 7.439,- for 2025. Oppgitt kostnad er basert på selgers forbruk og vil variere utfra bruk/ personer i husstanden.
Prognosen for de kommunale avgiftene for inneværende år er fordelt slik;
- Restavfall 360 liter; kr 2 815,31,-
- Målt forbruk vann (25% mva); kr 831,34,-
- Målt forbruk avløp (25% mva); kr 1 199,10,-
- -Fradrag innbetalt vann (25% mva); kr -870,92,-
- -Fradrag innbetalt avløp (25% mva); kr - 1 256,20,-
- Fast gebyr vann bolig; kr 1 183,-
- Fast gebyr avløp bolig; kr 1 1665,-
- A-konto vanngebyr; kr 1 791,23,-
- A- konto avløpsgebyr; kr 3 083,61,-
Eiendomsskatt for 2026 er kr. 0,-
Selger har avtalt Norgespris på strøm på eiendommen for perioden 05.10.25-31.12.26, og denne er pt på kr 50 øre inkl mva. Nettleie, avgifter og påslag fra kraftleverandøren kommer i tillegg. Er det fjernvarme vil det også komme kostnader i tillegg.
Denne avtalen vil følge eiendommen i den avtalte perioden.
Les mer om Norgespris her: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/legg-fram-lov-om-norgespris-pa-straum-og-fjernvarme/id3102642/
Boligen er tilknyttet Kabel-TV. Selger opplyser om at det er lagt fiber til eiendommen, men det er ikke koblet på internett i leiligheten. Kjøper overtar ansvaret for dette.
Det er felles forsikring utvendig hvor styreleder får faktura på hele eiendommen, og sender faktura videre til hver av eierne med sin del. Kostnad for dette ligger på ca. kr. 1.500-5.000.
Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk. Kjøper må selv tegne innboforsikring.
Selger har ikke bebodd eiendommen og har således ikke kjennskap til øvrige løpende utgifter for eiendommen.
Omkostninger
3 000 000,00 Prisantydning
Omkostninger
75 000,00 Dokumentavgift til staten (2,5% av kjøpesum)
19 900,00 Gjensidige Boligkjøperpakke (valgfri)
545,00 Tinglysning panterettsdokument
545,00 Tinglysning skjøte
--------------------------------------------------------
95 990,00 Omkostninger totalt
--------------------------------------------------------
3 095 990,00 Totalpris inkl. omkostninger
--------------------------------------------------------
Totalpris inkl. omkostninger forutsetter kjøp til prisantydning. Det tas forbehold om endringer i avgifter og gebyrer.
Tilbud om lånefinansiering
Megler formidler gjerne kontakt med rådgiver hos vår samarbeidspartner BN Bank. De har konkurransedyktige betingelser samt rask og løsningsorientert behandling av din lånesøknad. Krogsveen mottar et honorar dersom lån opprettes.
Betalingsbetingelser
Kjøpesum inkludert omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være disponibelt hos megler 2 virkedager før overtagelsen.
Annen viktig informasjon
Annen viktig informasjon
Eier
Monica Nesheim og Ellen Cathrine Nordli
Overtakelse
Etter nærmere avtale.
Boligselgerforsikring
Selger har i forbindelse med salget tegnet Boligselgerforsikring levert av Gjensidige. Boligselgerforsikring dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr 14 millioner. Dersom kjøper oppdager forhold ved eiendommen som hen mener utgjør en mangel ved eiendommen, vil Gjensidige behandle reklamasjonen på vegne av selger. Forsikringsvilkår kan fås ved henvendelse til megler.
Vedlagt salgsoppgaven følger selgers egenerklæringsskjema og tilstandsrapport. Interessenter må sette seg inn i dokumentene før bud inngis. Egenerklæringen er fylt ut av arvingene iht deres kjennskap om eiendommen. Da de ikke har bebodd eiendommen kan kjennskapen være mangelfull.
Boligkjøperforsikring
Innen kontraktsmøtet må kjøper ta stilling til om det ønskes å bestille Boligkjøperpakken gjennom Gjensidige. I denne gunstige pakken er boligen ferdig forsikret og inkluderer rettshjelpsforsikring, også kalt Boligkjøperforsikring. Rettshjelpsforsikring gir trygghet og tilgang på profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler det første året etter overtagelse. Forsikringsselskapet behandler i så fall ethvert mangelskrav kjøper måtte ha overfor selger.
Boligkjøperpakken inkluderer bygningsforsikring for hus og hytte, innboforsikring, flytteforsikring og dobbel rentedekning - i situasjoner hvor kjøper ikke får solgt nåværende primærbolig.
Kjøper mottar ingen særskilt faktura for Boligkjøperpakken da kostnaden det første året legges til kjøpesummen for boligen. Det gjøres oppmerksom på Krogsveen mottar et honorar for denne formidlingen.
Produktark for Boligkjøperpakken ligger vedlagt i salgsoppgaven.
Dersom ikke boligkjøperpakke ønskes kan kun rettshjelpsforsikring, også kalt boligkjøperforsikring, tegnes særskilt via megler. Rettshjelpsforsikringen varer i 5 år fra overtagelse og leveres gjennom Gjensidige. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon.
Selskap og privatpersoner som driver med kjøp/salg/utvikling som ledd i egen næringsvirksomhet kan ikke tegne boligkjøperpakke eller rettshjelpsforsikring.
Budgivning
Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven og er også på vår hjemmeside Krogsveen.no. Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver.
Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD-knappen på eiendommens hjemmeside på Krogsveen.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt.
Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og e-post kan forekomme.
For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3.
Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp.
Bud i forbrukerforhold kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. I tillegg kan ikke budet ha forbehold om at det skal holdes hemmelig ovenfor øvrige interessenter. Megler har iht lov om eiendomsmegling ikke anledning til å videreformidle disse budene, og de vil dermed heller ikke bli journalført.
Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.
Hvitvaskingsreglene
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak overfor kunder, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art.
Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon i én samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Megler har plikt til å melde fra til Økokrim om eiendomshandler som fremstår som mistenkelige. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles.
Personopplysningsloven
I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.
Lovanvendelse
Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor.
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er»- forbehold overfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker.
Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at mangelskravet ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.
Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 andre ledd, dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.
Ikke-forbruker – avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen.
Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.
Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.
Meglers vederlag
Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Minimumsprovisjon er kr 45 000,00
Vederlag:
Kontroll av hjemmel og heftelser kr 4 500,00
Markedsføringspakke kr 29 900,00
Oppgjør kr 8 900,00
Tilrettelegging kr 19 900,00
Visninger pr stk / Overtagelse kr 4 500,00
Utlegg:
Eierskiftegebyr forretningsfører (selger) kr 6 725,00
Innhenting av informasjon forretningsfører kr 6 000,00
Innhenting av offentlig opplysninger kr 5 000,00
Tinglysing sikring kr 545,00
Andre utgifter:
AX tilstandsrapport leilighet over 50 kvm kr 9 950,00
Boligens visittkort kr 600,00
Foto kr 6 000,00
Vi er opptatt av verdiskapning, og har knyttet til oss samarbeidspartnere som skal sikre våre kunder de beste produkter og tjenester;
• I forbindelse med forberedelse av salget, innhenter vi informasjon om eiendommen hovedsakelig fra vår samarbeidspartner Ambita.
• Gjensidige leverer boligselgerforsikring og tilbyr bygningsforsikring
• Boligkjøperforsikring leveres av Hiscox og med Sedgwick som skadebehandler, og er formidlet gjennom Gjensidige.
• BN bank tilbyr finansieringsløsninger
• Vår avdeling Krogsveen Pluss tilbyr flyttetjenester som utvask, visningsvask, lager, tømming og transport av flyttelass, i tillegg til å formidle kontakt med Flip for overflateoppussing.
• I forbindelse med overtagelse av eiendommen tilbyr Overo avtale om strøm, alarm og bredbånd.
• Krogsveen er, sammen med øvrige bransjeaktører, medeier i Bomega AS som tilbyr den digitale annonseringsplattformen Hjem.
Opplysninger om oppdraget
Oppdragsnummer 59-0074/26
Eiendomsmegler Krogsveen AS, avd. Skedsmokorset
Furuholtet 1, 2020, SKEDSMOKORSET
950 007 613
Oppdragets KR-kode KR59.2674
Dato
Sist oppdatert: 04. juni 2026 kl. 11:46
Dokumenter
Dokumenter
PDF – 913 KB
PDF – 3 MB
PDF – 854 KB
PDF – 937 KB
PDF – 831 KB
PDF – 172 KB
PDF – 312 KB
PDF – 29 KB
PDF – 127 KB
PDF – 392 KB
Område
Legg til steder som er viktige for deg
Visning
Unngå doble boligrenter
Vi tilbyr gunstig forsikring.
Vurderer du utleie?
Få et tilbud fra Utleie KrogsveenHva koster lånet?
Sjekk estimert lånekostnadVil du varsles om lignende boliger?
Ved å lagre ditt boligsøk hos oss får du beskjed når vi har en bolig som ligner denne, før den legges ut på markedet!
![Velkommen til Vestbyveien 2C. Foto: [Rene Borghagen]](https://cdn.sanity.io/images/u9ed36i9/production/40826884964a781cd7fcddc4ca8a464ef62a0fee-1535x1024.jpg?fp-x=0.5&fp-y=0.5&w=640&h=360&q=90&fit=crop&auto=format)

![Boligen ligger i et etablert, rolig samt sentralt nabolag. Foto: [Rene Borghagen]](https://cdn.sanity.io/images/u9ed36i9/production/707e7633c077bdc89863c4b13a07334cb8085d20-1535x1024.jpg?fp-x=0.5&fp-y=0.5&w=640&h=360&q=90&fit=crop&auto=format)
![Boligen har en romslig stue med åpen løsning mot kjøkken. God plass til spisestue.
Foto: [Rene Borghagen]](https://cdn.sanity.io/images/u9ed36i9/production/14d0fbb62100598209b29997135d7226e5de171b-1535x1024.jpg?fp-x=0.5&fp-y=0.5&w=640&h=360&q=90&fit=crop&auto=format)
![Leiligheten har en åpen og sosial planløsning, med vannbåren gulvvarme i alle gulv.
Foto: [Rene Borghagen]](https://cdn.sanity.io/images/u9ed36i9/production/d96c91b0806ab07d8dc26d915bcdc961c6a7679b-1535x1024.jpg?fp-x=0.5&fp-y=0.5&w=640&h=360&q=90&fit=crop&auto=format)
![Fra stuen er det utgang til en stor, sørvestvendt terrasse med elektrisk markise.
Foto: [Rene Borghagen]](https://cdn.sanity.io/images/u9ed36i9/production/5e04ff30e7fa915dcbc29a4b0061739529905183-1535x1024.jpg?fp-x=0.5&fp-y=0.5&w=640&h=360&q=90&fit=crop&auto=format)
































